Afryka naturalnie dzika

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.7 /6 ( 33 opinii )
Olbrzymie baobaby • sawanny, mangrowce, lasy galeriowe • wodne safari wzdłuż rzeki Gambia - manaty, hipopotamy, małpy, ptasi raj • energetyzujące, afrykańskie rytmy - plemiona Mandinka i Diola • Oussouye - Królestwo Animistów • piękne budowle w Mlomp • rajskie plaże Atlantyku • wypoczynek po zwiedzaniu

Oferta obecnie nie jest w sprzedaży

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, stanowisko odpraw Rainbow, przelot samolotem charterowym do Banjul (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej).
Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul.
Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Bakau i zwiedzanie parku Kachikally z krokodylami. Pod czujnym okiem miejscowego przewodnika zobaczymy je naprawdę z bliska. Mieszkańcy tego regionu wierzą, ze te gady przynoszą szczęście oraz płodność. Dodatkowo zobaczymy niewielkie muzeum poświęcone historii Gambii. Przejazd do Brikama, miejscowości słynącej z wyrobów rękodzieła afrykańskiego. Wizyta na kolorowym targu, pełnym lokalnych artystów rzeźbiących na miejscu figurki oraz maski. Możliwość zakupu pamiątek bezpośrednio od ich twórców. Przejazd do Parku Narodowego Makasutu, wodne safari w pięknie położonym, na brzegu rzeki, lesie palmowym. Spacer po nim będzie okazją do poznania drzew i krzewów oraz ich przydatności do celów leczniczych. Poznamy również sposób pozyskiwania soku palmowego z którego produkowane jest wino. Każdy będzie miał okazję skosztować tego specjału podczas degustacji. Wycieczka łodzią po namorzynowych zaroślach odkryje przed nami niesamowite bogactwo tego ekosystemu. Dopłyniemy do wsi rybaków żyjących z pozyskiwania ostryg. Na miejscu są one gotowane lub wędzone, warto spróbować szczególnie tych ostatnich (dostępne od polowy grudnia). Podczas lunchu składającego się z lokalnych potraw odbędzie się pokaz afrykańskich tańców. Powrót w okolice Banjul, kolacja, nocleg. (Trasa ok 80 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki, mydło, czysta pościel, szafka, stolik). Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są często świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski.
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunche w dn. 2, 3, 4, program turystyczny, wodne safari w PN Makasutu oraz PN Kiang West, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet ) ok. 100 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok. 50 USD.
Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
 
 
 
4.7 Ocena ogólna tej wycieczki
4.6
Program wycieczki
4.8
Pilot
5.1
Transport
4.4
Zakwaterowanie
4.5
Wyżywienie
3.3
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.