Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Charges, położonego na północ od Panama City. Tu zobaczymy jak żyją Indianie Embera Drua, rdzenni mieszkańcy Panamy, którzy pierwotnie zamieszkiwali górzyste tereny Darien. Wioska ukryta jest w dżungli i jedyna droga, która do niej prowadzi, to droga rzeczna (ok. 60 min przeprawa czółnami). Poznamy kulturę oraz życie codziennie Indian, zobaczymy pokaz tańców, a następnie spróbujemy tradycyjnego posiłku – ryby z dodatkiem pieczonych lub gotowanych batatów. Czas na zakup pamiątek – wyrób rękodzieła to jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy przez mieszkańców wioski. Indianie Embera żyją prosto, z dala od cywilizacji, są wyjątkowo gościnni, serdeczni i uśmiechnięci. Następnie przepłyniemy do pobliskiego wodospadu, czas na orzeźwiającą kąpiel. Powrót do hotelu w Panamie, kolację i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Panama City gdzie rozpoczniemy zwiedzanie starego miasta Panama - Panama Vieja (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pałac prezydencki, katedrę San Jose. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę miasta. Następnie wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 1400 statków. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz. Niektóre z nich posiadają centra obserwacyjne: Gatun, Agua Clara i Miraflores. Jego długość wynosi 81 km. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w Kanale Panamskim. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba, u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta. Pojedziemy pod pomnik Francisco de Orellana, aby podziwiać panoramę Guapulo i drogę konkwistadorów. Przejedziemy obok kongresu z kamienną fasadą, w której wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytetu Katolickiego i Politechniki, parku El Ejido i Alameda oraz Domu Kultury Ekwadorskiej. Następnie zwiedzimy kolonialną część miasta, wpisaną w 1968 roku na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, renesansowa katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535 r.), barokowy kosciół La Compañía z początku XVII w. (1605 r.) i bazylika. Zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Wejdziemy do parku, gdzie znajduje sie słynny pomnik wzynaczający równik oraz do Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1 metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1 m na południe od równika w odwrotną stronę. Będziemy mieli możliwość zrobienia zdjęć, stojąc jednocześnie na dwóch półkulach ziemi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 90 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1.5 godz. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Z parkingu wspinaczka do schroniska Jose Rivas na wysokości 4864 m n.p.m., skąd blisko już do lodowca pokrywającego szczyt wulkanu. Po trekkingu spacer brzegiem jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu w Quito. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos. Archipelag ten, rozsławiony przez Darwina to niezwykłe miejsce, gdzie zobaczymy wiele gatunków roślin i zwierząt niewystępujących nigdzie indziej na świecie, ze słynnymi żółwiami słoniowymi na czele, legwanami morskimi czy głuptakami. Dla porównania, z 89 gatunków ptaków występujących na Galapagos aż 76 to gatunki endemiczne. Wulkaniczne wyspy Galapagos oraz otaczający je pas Oceanu Spokojnego są w 98% pod ścisłą ochroną, a od 1978 r. są na liście UNESCO.
Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), drugą co do wielkości i najbardziej zaludnioną w tym archipelagu. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, po drugiej stronie wyspy. Po drodze zwiedzanie wyższych partii wyspy, tzw. bliźniaczych kraterów. Postój na rancho, obserwowanie gigantycznych żółwi słoniowych (ich waga dochodzi do 200 kg, wysokość do 1 m) w ich naturalnym środowisku, spacer tunelami z lawy, lunch. Wieczorem dojazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu transfer na jacht i rejs na wyspę Seymour Norte. Na wyspie obserwowanie lwów morskich, iguan morskich i lądowych oraz kolonii ptaków, które zakładają tu swoje gniazda. To tutaj zobaczymy fregatę wielką, której samiec nadyma swój czerwony worek gardłowy w okresie godowym, tak, że przypomina rozpięty na wietrze żagiel fregaty oraz słynnego głuptaka niebieskonogiego. Lunch na jachcie i po południu rejs na Playa Bachas (słynną plażę z białego koralu), znajdującą się w północnej części wyspy Santa Cruz. Jest to doskonałe miejsce do plażowania i snorkelingu. Oglądanie żółwi zielonych i dużej ilości różnobarwnych ryb tropikalnych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na jacht i wycieczka na wyspę Plaza. Wyspa ta charakteryzuje się płaską powierzchnią, która została utworzona z bloków lawowych, wydźwigniętych z dna morskiego. Oglądanie iguan lądowych, lwów morskich, endemicznych krabów oraz endemicznych ptaków, np. zięb Darwina, burzyków galapagoskich i mew widłosternych, które zakładają gniazda na stromym klifie po zachodniej stronie wyspy. Wyspa ma niepowtarzalny wygląd, który zawdzięcza roślinie o nazwie Sesuvium. Roślina ta tworzy swoisty, czerwony dywan, który okrywa wyspę i wraz z zielonymi opuncjami i turkusową wodą zatoki, tworzy jeden z najpiękniejszych krajobrazów na Galapagos. Lunch na jachcie, po południu przeprawa do Punta Carrion obok wyspy Santa Cruz. Możliwość podziwiania bajecznie kolorowego podwodnego świata, opalanie, snorkeling. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin na wyspie Santa Cruz, w miejscowości Puerto Ayora. Stacja powstała, aby chronić i rozmnażać zagrożone gatunki żółwi, a potem wprowadzać je do naturalnego środowiska. Przejazd autobusem przez cały obszar wyspy (ok. 1 godz.) do kanału Itabaka, przeprawa promem na wyspę Baltra, transfer na lotnisko i odlot do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Panamy. Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 lub 11 i 12

Dzień 11 lub 11 i 12

Śniadanie. W zależności od wybranego terminu, dzień wolny na odpoczynek (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które na miejscu zaproponuje pilot) lub transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow na miejscu.

Dzień 12 lub 13

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu

- Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Na trekking na Cotopaxi niezbędne obuwie trekkingowe lub sportowe, ciepła czapka, szalik, rękawiczki i kurtka chroniąca przed zimnym wiatrem i deszczem.
Na Galapagos kremy z wysokim filtrem, nakrycie głowy.
Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie *** - (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych w zależności od terminu).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy (od 25.12, w terminach wcześniejszych przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (8, 9, 10, 11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie i Ekwadorze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, opłaty lotniskowe na wyspie Baltra, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 240 USD/os.

Inne

Wyloty

Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Ameryka od środka

Udostępnij
Dodaj do schowka
Ameryka od środka
Galeria (16)
Ameryka od środka
Ameryka od środka
Ameryka od środka
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy (od 25.12, w terminach wcześniejszych przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (8, 9, 10, 11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie i Ekwadorze, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, opłaty lotniskowe na wyspie Baltra, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 240 USD/os.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Intensywność programu
3.3
Pilot
2.0
Program wycieczki
5.0
Transport
1.8
Wyżywienie
4.2
Zakwaterowanie
2.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

3.5/6

Michał 17.02.2018

Bajeczna przyroda i klapa organizacyjna

Wycieczka była dla nas źródłem wielu wspaniałych przeżyć. Niezwykła przyroda i wspaniałe krajobrazy. Bardzo fajne wycieczki do wioski indiańskiej i nad kanał panamski. Nieco gorszy spacer po "starówce" Panama City, bo wśród smrodzących, zdezelowanych samochodów. Zupełnie inaczej i lepiej sprawa się miała w Quito. Ciekawa wyprawa na Cotopaxi (ale o szczegółach za chwilę). No i bajeczne Galapagos. To trzeba zobaczyć. Hotele przyzwoite (z jednym wyjątkiem), posiłki bardzo dobre, czasem wręcz wykwintne. Jedyna uwaga to to, że nie mogliśmy się doprosić by dostać potrawy choćby proste, ale regionalne. A teraz o tym, co nie wyszło. Wraz z umową otrzymaliśmy program imprezy, na którym jest uwaga, że jest on wiążący dla stron, a tym czasem. Dzień 1: Przylot do Panamy, transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. A w rzeczywistości przylot do Panamy jest około północy, przyjazd do hotelu ok. godz. 2 w nocy, nie ma mowy o żadnym posiłku o tej porze, a tym bardziej o czasie wolnym i plażowaniu. W Panama City nie ma plaży. Czyli to, co jest napisane w programie to kłamstwo. Za brak posiłku nie otrzymaliśmy żadnej rekompensaty. Dzień 4: Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Quito. Tym czasem zbiórkę przed wyjazdem na lotnisko pani pilotka ogłosiła na godz. 14. Pokoje mieliśmy opuścić do godz. 12, ale po interwencji pozwolono nam w nich zostać do 13:30. Wylot z Panamy o 16:45 lotem przez Bogotę. Tam wyjście z samolotu, przejście przez cały budynek lotniska, kontrola bezpieczeństwa, powrót do tego samego samolotu, na te same miejsca. Przejście tam i z powrotem, to ok. 1 km! w każdą stronę. Przylot do Quito i przyjazd do hotelu ok. godz. 22:45. Znów brak posiłku i brak rekompensaty za niego. Zmarnowany dzień na przelot i to jeszcze z przesiadką. (W tym czasie były dostępne możliwości przelotu bezpośredniego – sprawdzone w internecie.) Dzień 5: Jesteśmy w Quito 2600 m n.p.m. od dwunastu godzin i jedziemy (bez aklimatyzacji) na wycieczkę na wulkan Cotopaxi. Autobus wywozi nas na wysokość 4500 m n.p.m. i propozycja wejścia na 4900. Całkowita ignorancja pilotki i miejscowego przewodnika odnośnie choroby wysokościowej. Jedyne antidotum, to herbatka z koki i częste picie wody. Wszyscy zrezygnowaliśmy z podejścia. Dzień 6, 7 i 8: Przelot i pobyt na Galapagos. Przelot znów z międzylądowaniem w Guayaquil. Tym razem nie musieliśmy opuszczać samolotu. Hotel Tortuga Bay, w którym nas zakwaterowano jest jeszcze w trakcie budowy i nie był przygotowany na przyjęcie gości. Brak podstawowego wyposażenia w pokojach (oświetlenie, sprzęt elektryczny, ręczniki). Fatalne jedzenie. Brak sejfu, by w trakcie naszych podróży między wyspami zostawić tam nasze „drogocenności”. Basen, w którym pływały owady i części roślin. Niesprzątany. Niezabezpieczony - otwarty właz do maszynowni pomp basenowych o rozmiarach 1,5x1,5 m. Stopień drabinki basenowej urwał się pod ciężarem jednej z uczestniczek, która była raczej szczupła. Po naszym buncie pani pilotka sprowadziła na miejsce koordynatorkę, która doprowadziła do jako takiej poprawy sytuacji i następnego dnia rano przywiozła sejf. Na dachu nad naszym pokojem całą noc pracował hydrofor. Dość powiedzieć, że w hotelu oprócz naszej szóstki zamieszkiwały jedynie dwie Kolumbijki. Dodatkowo hotel jest położony w lesie, 7 km od miasta Puerto Ayora i plaży. Dzień 9: Przelot do Quito znów via Guayaquil. W trakcie transferu z lotniska do hotelu wyprosiliśmy u pilotki, aby kierowca podwiózł czwórkę z nas na targ. Do hotelu wróciliśmy taksówką. Program nie przewidywał wizyty na targu. Dzień 11: Wylot z Quito do Panamy przez Bogotę. A jakże. Godz. 7:15 wyjazd z hotelu, bo mogą być korki na drogach. Lot o 10:55 odwołany. Wylot do Bogoty o 14:15. Przylot 16:00. Samolot z Bogoty do Panamy godz. 22:35. Po północy nareszcie jesteśmy w Panamie. Do hotelu docieramy ok. godz. 2 w nocy. Oczywiście o kolejnej obiadokolacji musieliśmy zapomnieć. Poprosiliśmy jedynie o colę. Dostaliśmy. Kolejny dzień wyrwany z życiorysu. Dzień 12: Z uwagi na dzień wczorajszy byliśmy wykończeni. Nikt, nawet pani pilotka, nie zdecydował się by w czasie tego „dnia wolnego” pojechać taksówkami i dalej promem na jedną z wysp, gdzie była plaża. A dzień był krótki, bo o godz. 2:30 w nocy opuszczaliśmy hotel by pojechać na lotnisko. Teraz parę słów o pani pilotce. Pani Diana to raczej tłumaczka niż pilot wycieczki. Po raz pierwszy była w odwiedzanych przez nas krajach. Nie wiem, jak kiedy indziej, ale tym razem była z nami na wczasach. O miejscach, w których byliśmy wiedzę czerpała na bieżąco z internetu. Nie posiadała żadnej wiedzy o sprawach bieżących w Panamie i Ekwadorze. Nie była w stanie opowiedzieć o miejscach i ciekawostkach, które mijaliśmy w czasie przejazdów autobusem. Cały czas zajęta była przeszukiwaniem internetu lub rozmową z przewodnikami i pozyskiwaniem swej wiedzy z tych źródeł. Nie była zdolna podjąć jakiejkolwiek samodzielnej decyzji. Wszystkie nasze uwagi konsultowała z koordynatorem, kontrahentem lub koleżankami pilotkami innych imprez. Najczęściej padała odpowiedź, że niczego już nie można zmienić. Nie wiem dlaczego Biuro zdecydowało się na tę panią skoro wiadomo, że na wycieczce objazdowej dużo wiedzący, bystry i sprawny pilot, to gwarancja powodzenia takiej imprezy. I w ten sposób po wycieczce, która miała być niesamowitym przeżyciem (i w znakomitej części była) pozostał pewien niedosyt i niesmak.

3.0/6

Ewa z Warszawy 31.01.2018
Termin pobytu: luty 2018

Piękna przyroda i zła organizacja wycieczki

Z 14 dni wycieczki cztery całkowicie stracone, bo spędzone w podróży. Wyloty przed południem, przyloty wieczorem. Wszystkie przeloty z międzylądowaniem lub przesiadką w Bogocie mimo istnienia krótkich połączeń bezpośrednich innymi liniami lotniczymi. Panama City nie ma plaży, mieszka się centrum, więc nic z obiecanego plażowania. W wolny dzień nie zaproponowano żadnych wycieczek fakultatywnych. Hotel TORTUGA BAY na Galapagos tragiczny. Bezgwiazdkowy, niewykończony, położony w buszu kilka kilometrów od miasta i oczywiście morza. Byliśmy w hotelu jedynymi gośćmi ( 7 osób ). Podejście na wulkanie po nocnym przylocie i braku aklimatyzacji nierealne. Przyroda piękna i wycieczki, szczególnie na Galapagos, bardzo udane.
Pokaż więcej opinii (1)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem