Cypr - Dwie twarze Afrodyty

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.2 /6 ( 22 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
Dwa oblicza wyspy - greckie i tureckie • Larnaka i promenada palmowa • Paphos - słynne mozaiki z listy UNESCO • Skała Afrodyty • Nikozja - jedyna podzielona stolica • Góry Troodos z Olympusem • Monastyr Kykkos - miejsce cudów • Kyrenia i błękitna zatoka • Białe Opactwo w Bellapais • antyczna Salamina • zaginiona Famagusta

Terminy i ceny wycieczki 16

3 474 zł
( za osobę / 8 dni )
4 524 zł
( za osobę / 8 dni + 7 dni wypoczynek )

Data wyjazdu: 10.05.2017

Kalkuluj cenę / Zamów

Hotele podczas wypoczynku 7

4.9 /6 (10 opinii )
Polycarpia
Cypr, Protaras
All Inclusive Soft
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
0 zł / za osobę 7 dni

5 /6 (29 opinii )
Tsokkos Garden Apartments
Cypr, Larnaka
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+449 zł / za osobę 7 dni

figloklub
5 /6 (27 opinii )
Tsokkos Garden
Cypr, Larnaka
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+521 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Wylot na Cypr. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Larnaki. Czas wolny. Nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Larnaki, które rozpoczniemy od spaceru nadmorską promenadą Drzew Palmowych. Zobaczymy słynny kamienny kościół Św. Łazarza, wybudowany w IX w. na miejscu spoczynku Św. Łazarza – przyjaciela Jezusa i wieloletniego biskupa Kition (czyli dzisiejszej Larnaki). Odwiedzimy również Muzeum Fundacji Pieridesa ze zbiorami datowanymi na okres od 4000 r. p.n.e. do XV w.n.e. Dalej nasza podróż przebiegać będzie na zachód od Larnaki w stronę Słonego Jeziora, które w okresie letnim jest zwykle suche a na jego dnie skrzy się warstwa soli. Jest ono ważnym siedliskiem ptactwa wodnego. Dalej podążymy w kierunku XI-wiecznego bizantyjskiego kościoła Angeloktisti z mozaikami Dziewicy z Dzieciątkiem, przedstawionej w towarzystwie dwóch Archaniołów Michała i Gabriela. Następnie udamy się do Limassol, po drodze zatrzymując się w Choirokitii - miejscu odkrycia dobrze zachowanej osady z czasów neolitu, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejedziemy do urokliwego miasta Paphos, zlokalizowanego na zachodnim, klifowym wybrzeżu Cypru. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Paphos, nocleg. (Trasa ok. 150-160 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele*** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast, (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy kurortów: Larnaka - 2, Paphos - 3, Kyrenia - 2). Pokoje: 2 - osobowe ( możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfer lotnisko - hotel - lotnisko (w dniu przylotu i wylotu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), program jw., zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt). Wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników, napiwków i Tour Guide System ok. - razem ok. 105 EUR - płatne na miejscu; imprez fakultatywnych; dodatkowych posiłków oraz napoi do posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 5 obiadokolacji w hotelach (w dniach 2, 3, 4, 5, 6).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/cypr-dwie-twarze-afrodyty/zakwaterowanie-cyj
 
 
 
5.2 Ocena ogólna tej wycieczki
5.2
Program wycieczki
5.5
Pilot
5.1
Transport
4.9
Zakwaterowanie
5.0
Wyżywienie
3.6
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Wycieczki w tym regionie

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.