Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady . Przelot do Iranu (możliwe międzylądowania, przylot prawdopodobnie we wczesnych godzinach porannych). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Teheranie (lub okolicy), zakwaterowanie. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Zwiedzimy główną atrakcje stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Zobaczymy też jedno z doskonałych muzeów teherańskich: Muzeum Narodowe lub Klejnotów. Wjedziemy także na platformę widokową na wieży Milad, skąd doskonale widać, jak rozległym miastem jest Teheran. Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa: ok. 100 km). Uwaga! Wieczorem możliwość dodatkowej wycieczki do wysokogórskiej dzielnicy Darband, realizowanej środkami komunikacji miejskiej.

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na północ, w kierunku Morza Kaspijskiego. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Rudbar, znanym w Iranie z marynatów. Będzie możliwość zakupienia lokalnych specjałów: lawaszaków - sprasowanych owocowych arkuszy, czy marynowanych w sosie orzechowo-granatowym oliwek. Następnie przejedziemy do Masuleh, mijając urzekające zielenią... pola herbaciane. Położona na stromym zboczu góry Talesz, w otoczeniu bujnych lasów wieś zachwyca widokami i zabudową. Gąszcz miodowozłotych domków kryje labirynt uliczek i przejść prowadzących na tarasy widokowe na dachach, wszędzie pełno kameralnych restauracji i handlujących rękodziełem i przyprawami sklepików. Po czasie wolnym przejazd do Rasztu/Bandar-e Anzali na kolację i nocleg. (Trasa ok. 480 km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszymy w drogę początkowo prowadzącą wzdłuż wybrzeży Morza Kaspijskiego, a następnie coraz wyżej wspinającą się pośród lasów i łąk do zboczy wulkanu Sabalon. Naszym celem będzie Ardabil, w którym zwiedzimy wpisane na listę UNESCO mauzoleum szejka Safiego ad-Dina. Znany ze wspaniałej architektury i bogatych zdobień kompleks zajmuje szczególne miejsce w kulturze Iranu, jako gniazdo rodowe jednej z najpotężniejszych w historii tego kraju dynastii. Poza mauzoleum znajdują się w nim tak ciekawe obiekty, jak niezwykła Sala Muzyczna, dom derwiszów, czy pustelnia, w której pobożni sufi pościli przez 40 dni. Następnie wyruszymy w dalszą drogę do Tabrizu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 460 km)

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Tabrizu - położonego na północno-zachodnich krańcach Iranu miasta o historii liczącej ponad 4500 lat. Tabriz jest największym w Iranie nieperskojęzycznym miastem, którego mieszkańcy od wieków znani są z handlu, o czym wspominał słynny podróżnik, Marco Polo. Przespacerujemy centralnym ulicami, mijając położony przy Placu Zegarowym elegancki gmach Magistratu oraz znaną z przedstawiających dawne zawody rzeźb uliczkę Ipek Yoli. Odwiedzimy także wpisany na listę UNESCO bazar, jeden z największych na Bliskim Wschodzie i jednocześnie jeden z najważniejszych ośrodków handlowych na Jedwabnym Szlaku. Ten spektakularny labirynt krytych uliczek mieści m.in. przyprawiający o zawrót głowy targ złotników, bazar z przyprawami, czy wreszcie sektor Bazaru Mozzafarije, na którym sprzedawane są wysokiej klasy dywany. Po czasie wolnym wyjedziemy poza Tabriz do wykutej w wulkanicznych skałach wsi Kandowan. W przeciwieństwie do innych tego typu miejsc na świecie, to wciąż jest zamieszkałe, więc będziemy mieli okazję przyjrzeć się życiu na prowincji. Mieszkańcy wsi są bardzo życzliwi i często godzą się pokazać od wewnątrz swoje skalne mieszkania. Po krótkim pobycie w Kandowanie wyruszymy w dalszą drogę ku granicznej rzece Araks. Zakwaterowanie w Dżolfie lub okolicy, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 240 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy wzdłuż Araksu w kierunku posterunku granicznego. Araks (1072 km długości) jest jedną z najważniejszych rzek Kaukazu, ma też niebagatelne znaczenie polityczne, stanowiąc na długim odcinku granicę między kilkoma państwami. Początkowo będziemy jechać wzdłuż należącej do Azerbejdżanu Nachiczewańskiej Republiki Autonomicznej, aż wreszcie dotrzemy do granicy z Armenią. Po odprawie celno-paszportowej ruszymy w dalszą drogę, zatrzymując się na zdjęcia na przełęczy Meghri (2535 m n.p.m.), co oznacza, że znajdziemy się o 36 m wyżej od najwyższego punktu w Polsce! Przemierzając przełęcze i doliny południowej Armenii dotrzemy do wsi Halidzor. Stamtąd dostaniemy się do wybudowanego na półce skalnej klasztoru Tatew, korzystając z kolejki linowej, najdłuższej tego typu przeprawy na świecie. W klasztorze zobaczymy m.in. kościół apostołów Piotra i Pawła, zabudowania akademickie oraz ciekawostkę inżynieryjną - gawazan, służący niegdyś do ostrzegania przed trzęsieniami ziemi. Po zwiedzaniu kompleksu klasztornego przejedziemy do Goris na kolację i nocleg. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu rozpoczniemy dzień w odludnych, rzadko odwiedzanych przez cudzoziemców górskich przestrzeniach Armenii. Warto wziąć wygodne buty do spacerów na łonie przyrody. Zatrzymamy się przy tajemniczych kromlechach Zorac Karer. Liczące sobie ponad 5500 lat kamienne kręgi pełniły w przeszłości funkcję religijną, a z powodu wyciętych w nich teleskopowych otworów podejrzewa się, że służyły także jako obserwatorium astronomiczne. Następnie dojedziemy wysłużonymi, lecz "niezawodnymi" radzieckimi samochodami terenowymi do jednego z najbardziej tajemniczych miejsc w Armenii, położonych na wysokości około 3000 m n.p.m. nad pięknym górskim jeziorem petroglifów Ughtasar. Liczące sobie kilkanaście tysięcy lat wyryte na wulkanicznych skałach obrazy przedstawiają sceny polowań, symbole słoneczne, tańce rytualne, czy mityczne postacie. Następnie przejazd do Dżermuku, ormiańskiego wysokogórskiego kurortu, znanego z leczniczych wód i gorących źródeł. Będzie okazja do sfotografowania najwyższego w Armenii, 72-metrowego wodospadu Dżermuk. Odwiedzimy także urokliwie położoną nad jeziorem elegancką Pijalnię Wód Mineralnych. Zakwaterowanie w hotelu w Dżermuku lub okolicy. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w trasę w dół rzeki Arpy. Po drodze zatrzymamy się przy zbiorniku Keczut, wyróżniającym się fantazyjnie zaprojektowanymi elementami hydrologicznymi. Następnie zwiedzimy jeden z najpiękniej położonych w kraju kompleksów klasztornych - Norawank. Budowany w XIII/XIV w. obiekt wyróżnia się unikatowymi płaskorzeźbami i dwupoziomowym kościołem Matki Bożej. Następnie przejedziemy do Armenii, w której w 2007 r. odkryto najstarszą w świecie winnicę, liczącą sobie ponad 6000 lat. Dolina znana jest z upraw owoców i znakomitych winnic, będziemy zatem mieli okazję skosztować lokalnych trunków. Kolejno wyruszymy w drogę do ekonomicznego serca Armenii, Doliny Araratu. Miniemy miejsce, z którego przy sprzyjających warunkach atmosferycznych widać aż 4 kraje jednocześnie: Armenię, Azerbejdżan, Iran i Turcję! Po południu dojedziemy do Erywania stolicy Armenii, gdzie odbędziemy spacer po mieście. Zaczniemy od Kaskady - interesującego założenia urbanistycznego, przed którym urządzono park rzeźby na otwartej przestrzeni. Stamtąd przejdziemy obok gmachu Opery i przez Bulwar Północny, reprezentacyjny deptak stolicy, do słynącego z socrealistycznej architektury Placu Republiki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 9

Po śniadaniu wyruszymy poza Erywań, w kierunku najwyższego na terenie Armenii masywu wulkanu Aragac (4090 m n.pm.). Naszym celem będą pozostałości zamku Amberd, którego nazwa oznacza "twierdzę w chmurach". Wzniesiony już w czasach biblijnego królstwa Urartu, dzisiejszy kształt uzyskał w VII w. jako siedziba możnej rodziny Kamsarakan. Zobaczymy zbudowane z potężnych bazaltowych bloków mury obronne, pozostałości baszt i pomieszczeń mieszkalnych, jak również ciekawie rozwiązany system doprowadzenia wody i łaźnie z X/XI w. Dotrzemy także do jeziora Kari, położonego wysoko na zboczach wulkanu Aragac. Pocztówkowo piękne jezioro zasilane jest głównie topniejącymi śniegami, a spacer jego brzegami gwarantuje nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale i uczucie obcowania z nieskażenie czystą przyrodą. Uwaga! Okresowo dojazd do jeziora może być niemożliwy ze względu na zalegający śnieg. W drodze powrotnej zatrzymamy się we wsi Bjurakan, znanej między innymi z obserwatorium astronomicznego i średniowiecznych pozostałości. Odwiedzimy warsztat, w którym obejrzymy sztukę wytwarzania tradycyjnych instrumentów muzycznych, w tym narodowego instrumentu Armenii - duduku oraz usłyszymy ich grę. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w głąb gór Geghama. Dotrzemy do częściowo wykutego w skale klasztoru Geghard, zwanego Monastyrem Włóczni, ponieważ zgodnie z przekazami przechowywano w nim grot włóczni Longinusa, którą przebito bok Chrystusa na krzyżu. Dziś jeden z chętniej odwiedzanych obiektów sakralnych w Armenii, początkowo służył jako świątynia pogańska, związana z wybijającym wewnątrz groty źródełkiem wody. Następnie przejedziemy do słynącej z przepysznych moreli Garni, w której zwiedzimy ruiny pałacu letniego królów Armenii z odbudowaną świątynią boga Mitry. Dodatkowo będziemy mieli możliwość zejścia do kanionu rzeki Azat, gdzie woda wyrzeźbiła w bazaltowych skałach kompozycję "Symfonia Kamieni". Nazwa ta doskonale odzwierciedla piękno tego unikatowego w skali światowej miejsca. W dalszej części dnia przejedziemy do położonego wysoko w górach jeziora Sewan, zwanego "szmaragdem Armenii". Położony na wysokości 1900 m n.p.m. akwen i okoliczne pasma górskie najlepiej podziwiać spod klasztoru Sewanawank. Okresowo istnieje możliwość odbycia fakultatywnie rejsu po jeziorze. Dojazd do hotelu w Idżewanie lub okolicy, nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu przejedziemy na granicę armeńsko-gruzińską. Po dokonaniu formalności przejazd do Tbilisi. Przejedziemy reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, mijając m.in. olśniewający gmach Opery i stary Parlament oraz odbędziemy spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. złoty pomnik św. Jerzego, kościół Sioni skrawający jedną z najświętszych relikwii Gruzji - krzyż św. Nino, plac Majdan, jak również niezliczone kamienice o ażurowych balkonach. Wjedziemy także kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, podejdziemy też pod słynne tbiliskie łaźnie. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu skierujemy się do Mcchety, stolicy starożytnego Królestwa Iberii, a dziś jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. W miasteczku zwiedzimy świątynię Sweti Cchoweli, do niedawna siedzibę patriarchów, w której zgromadzono wiele cennych relikwii i ikon. Po czasie wolnym na kawę i zakup pamiątek zatrzymamy się jeszcze na punkcie widokowym przy kościółku Dżwari, skąd widok zachwycał romantycznych rosyjskich poetów. Następnie ruszymy w stronę Wysokiego Kaukazu krętą, górską Gruzińską Drogą Wojenną. Naszym celem będzie położona nad Jeziorem Żynwalskim forteca Ananuri. Szczycący się bogatą historią i pięknym położeniem obiekt zwraca uwagę świetnie zachowaną architekturą i ornamentyką. Spacer po twierdzy i nad jeziorem. Powrót do Tbilisi na nocleg. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Tbilisi. Przelot do Warszawy.

Uwagi do programu

- kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- w okresie Ramadanu w Iranie nie wolno jeść ani pić oraz palić papierosów w przestrzeniach publicznych.
- w Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić szerokie spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.
- klienci posiadający wizę izraelską nie mogą uczestniczyć w wycieczce.  
- we wszystkich państwach rejonu od turysty oczekiwany jest skromny ubiór, ponadto mężczyźni muszą mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, muszą też być do kostek. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) muszą mieć zakryte ramiona, kobiety nie mogą nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.
- wygodne buty. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę. Pamiętajmy, że na każdej trasie pokonujemy odcinki przez góry, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym.
- dla pań niezbędna będzie chusta. W Iranie jest ona obowiązkowa przez cały czas, w Gruzji, Azerbejdżanie i Armenii w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy.
- w Iranie i Azerbejdżanie wygodniej i korzystniej jest posługiwać się dolarami amerykańskimi niż euro. Najdroższym krajem rejonu jest Azerbejdżan, gdzie ceny są wyższe niż w Polsce. Nigdzie nie ma problemów z zaopatrzeniem. We wszystkich odwiedzanych państwach będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalne waluty. Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.
Ważna informacja: ze względu na sankcje ekonomiczne w Iranie nie ma możliwości korzystania z kart płatniczych / kredytowych. Obcokrajowcy muszą posługiwać się gotówką. W pozostałych państwach bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych.
- w Gruzji, Azerbejdżanie i Armenii działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie zasięgu w Iranie, jak również opłat za usługi w roamingu, prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
- w Gruzji, Azerbejdżanie i Armenii w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski.
- obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia alkoholu i wieprzowiny (oraz produktów pochodnych) do Iranu. Zakaz ten należy traktować dosłownie, bez względu na ilość / zawartość procentową. Należy mieć świadomość, że próba wwozu takich produktów może skończyć się aresztowaniem i wszczęciem postępowania karnego wg prawa irańskiego.
- ubiór kobiet w miejscach publicznych w Iranie regulowany jest prawnie. Wbrew powszechnej opinii nie musi to być czarna, długa szata, nie ma też zwyczaju zakrywania twarzy. Powinno być to luźne ubranie, nie podkreślające kształtów ciała, nie prześwitujące, bez dekoltów. Ramiona muszą być okryte przynajmniej do łokci, nogi do kostek (mogą być spodnie). Zalecane pełne buty. Obowiązkowym elementem stroju kobiety jest chusta okrywająca głowę. Należy nosić ją wszędzie poza pokojem hotelowym. Kobiety powinny unikać ubierania się na biało – tradycyjnie jest to kolor zarezerwowany dla małych dziewczynek.
Praktyczna informacja: warto jeszcze przed wyjazdem zaopatrzyć się w spinkę przytrzymującą chustę na miejscu. Strój i jego kolorystyka powinny być „skromne”, „stonowane”, „nie zwracające uwagi”. Warto podkreślić, że poza wytycznymi odnośnie ubioru, kobiety nie są w żaden szczególny sposób ograniczane w życiu codziennym. Panie mogą swobodnie spacerować, spotykać się ze znajomymi, zwiedzać, korzystać z taksówek, restauracji, robić zakupy itd. jak w każdym z pozostałych krajów regionu.
- ze względu na złożoną sytuację polityczną w regionie należy być przygotowanym na bardziej szczegółowe kontrole graniczne - zarówno paszportowe jak i celne. Na większości granic będziemy też zmieniać autokary, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością przejścia z bagażem dystansu kilkuset metrów.
- na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie, a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane.  Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę ( np. Ibuprom ). Szczegółowe informacje do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25. Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.
-ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym tylp Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności poiadania na nie zaświadczenia lekarskiego).
Uwaga! Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób które zakupiły opcję „dopłata do pierwszych miejsc w autokarze”. Możliwość zajmowania miejsc od rzędu drugiego autobusu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** klasy turystycznej (14 rozpoczętych dób hotelowych) - położone zwykle poza centrami miast.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie).

Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet i obiadokolacje zgonie z programem (bufet lub zestawy serwowane do stolików)

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania do Iranu za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

 Obywatele Polscy nie potrzebują wiz do Gruzji i Armenii , wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (12 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie podczas części objazdowej (12 śniadań i 8 obiadokolacji lub lunchów wg programu) oraz opiekę pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, , usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System  - razem ok.180 EUR płatne obligatoryjnie, a także imprez fakultatywnych, kolacji w restauracjach i dodatkowych posiłków we własnym zakresie (15-20 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

 

Kolory perskich dywanów

4.9/6 (31 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Kolory perskich dywanów
Galeria (31)
Kolory perskich dywanów
Kolory perskich dywanów
Kolory perskich dywanów
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (12 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie podczas części objazdowej (12 śniadań i 8 obiadokolacji lub lunchów wg programu) oraz opiekę pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, , usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System  - razem ok.180 EUR płatne obligatoryjnie, a także imprez fakultatywnych, kolacji w restauracjach i dodatkowych posiłków we własnym zakresie (15-20 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.1
Program wycieczki
4.8
Transport
4.6
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jolanta, Sulejowek 14.11.2015

Super wycieczka

Byłam na wycieczce z Rainbow Tours. Wycieczka była udana, program był ciekawy i zrealizowany całkowicie. Śniadania nie kontynentalne jak było w programie, ale szwedzki stół, obiadokolacje też były dobre, nawet pstrągi były poza tym pyszne ciastka i owoce, herbata, kawa woda mineralna były do obiadokolacji. W Armenii wszyscy mieli apartamenty nie tylko jedynki. Pilot grupy pan Marcin super, troska o grupę, a wycieczka nie była droga porównując z np. Logos Tours, gdzie były te same państwa a droższa o 2 tys., krótsza o jeden dzień, gorszy program. Byłam pierwszy raz, ale nie ostatni. Z wycieczki i z obługi w oddziale na Jana Pawła II w Warszawie jestem bardzo zadowolona.

6.0/6

Zofia Adamek -Przychoćko 26.08.2017

Iran , Armenia , Gruzja

właśnie wróciłam z powyższej wycieczki - była dynamiczna ale fantastyczna : Iran zachwycił otwartością mieszkańców , kolorystyką , smacznym jedzeniem , Armenia i Gruzja równiez wspaniała . Pilot p. Łukasz Augustowski : ogromna wiedza, kultura osobista , dowcip i organizacja bez zarzutu .Hotele czyste , autokary bez zarzutów a było troche km do przebycia . Polecam z całego serca ludziom ,którzy sa otwarci na poznawanie nowych zakatków świata
Pokaż więcej opinii (29)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem