Pickalbatros Sea World Resort

Lokalizacja Hurghada
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Hurghada wypoczynek
Wyżywienie All inclusive
Doskonały hotel na rodzinne wakacje, oferujący bogaty wybór animacji i oferty sportowo-rekreacyjnej oraz rozbudowany i różnorodny program All Inclusive.

Terminy i ceny wycieczki 35

Oferta niedostępna w terminie 27.04.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Należący do popularnej i cenionej sieci hotelowej Pickalbatros, rozległy hotel składający się z kilku 3-piętrowych budynków otoczony ogrodem. Hotel znajduje się w odległości około 7 km od lotniska w Hurghadzie i 15 km od centrum miasta.
Plaża
Obiekt położony w odległości około 600 m od szerokiej, piaszczystej plaży resortu Beach Albatros. Na plażę kursuje bezpłatny bus. Leżaki, parasole oraz ręczniki kąpielowe na plaży - bezpłatne.
Do dyspozycji gości
Na terenie hotelu dostępne są: recepcja, lobby, pralnia, mini centrum handlowe. Hotel posiada restaurację główną Le Marche, 2 restauracje a’la carte: Alfredo (kuchnia włoska), Mandarin (kuchnia orientalna) oraz kilka barów: przy basenie, na plaży, lobby bar i Irish Pub. Goście mogą korzystać z 3 rozległych basenów zewnętrznych z 4 zjeżdżalniami, w tym basenu ze sztuczną falą oraz brodzika dla dzieci, otoczonych tarasem słonecznym. Leżaki, materace, parasole oraz ręczniki kąpielowe przy basenach - bezpłatne.
Pokoje
Ponad 350 wygodnych pokoi wyposażonych w łazienkę (prysznic, WC, suszarka do włosów), klimatyzację, TV-sat, telefon, minibar (płatny), sejf oraz balkon lub taras.
Wyżywienie
All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), późne śniadania (10:00-11:00), lunch (12:30-14:30) oraz kolacje (18:30-21:30) serwowane w formie bufetu w restauracji głównej (kuchnia międzynarodowa, menu dla dzieci). Kolacje serwowane także w restauracjach a’la carte (18:30-21:30). Dodatkowo: przekąski (12:30-16:00) i lody (10:00-17:00) – tylko dla dzieci, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-24:00) serwowane w wyznaczonych barach. Świeże soki, importowane alkohole, napoje butelkowane oraz mini bar - płatne dodatkowo.
Program sportowy i animacyjny
Bogaty program animacyjny w ciągu dnia - gry i zabawy, waterpolo, aerobik, a wieczorem - lokalne show, muzyka na żywo. Bezpłatnie dostępne są: tenis stołowy, tenis ziemny (sprzęt oraz oświetlenie kortu płatne dodatkowo), bilard, siłownia, aerobik, siatkówka, a za dopłatą: centrum SPA (sauna, jacuzzi, łaźnia, masaże), centrum sportów wodnych na plaży (windurfing, kitesurfing, nurkowanie) oraz salon piękności i zbiegi pielęgnacyjne. Dla najmłodszych prowadzone są animacje w ramach mini klubu, ponadto dostępne są: brodzik, plac zabaw oraz dziecięcy aqua park z 9 zjeżdżalniami.
Internet
Na terenie hotelowego lobby dostęp do Wi-Fi bezpłatnie. Ponadto za dodatkową opłatą dostęp do internetu przewodowego w kawiarence internetowej.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD), wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy kazdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
EGIPT HURGHADA - informacje ogólne

Waluta
EGP - funt egipski. 1 USD = ok. 6 EGP; 1 EUR = ok. 7 EGP. Warto zabrać euro lub dolary. Pieniądze można wymienić w licznych kantorach lub maszynach do wymiany walut w hotelach, a także w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Egipcie są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach, ale jest również przyjęte w hotelach dla personelu sprzątającego.

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25 USD.

Czas
Zimą +1 godzinę w stosunku do czasu polskiego, latem taki sam jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 20 EGP; woda 1l - 3 EGP; piwo w barze od 16 EGP; kawa w kawiarni od 2 EGP. Należy się targować, szczególnie przy większych zakupach i kupnie pamiątek. Warto jednak przestrzegać zasady: nigdy nie oferuj ceny której nie jesteś w stanie zapłacić oraz przy kupowaniu nie można się śpieszyć. W wielu obiektach zabytkowych wprowadzone zostały opłaty za fotografowanie, które mogą wynosić od 5 do nawet 100 EGP. Prosimy pytać przewodnika podczas wycieczek.

Poczta
Znaczek na pocztówkę do Polski kosztuje od 4 EGP. Cena jest ustalona urzędowo. Należy zaznaczyć przy zakupie znaczka, że do Polski.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają w miejscowościach turystycznych i w miastach. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.


W regionie

Hurghada

Najpopularniejsza miejscowość wakacyjna nad Morzem Czerwonym, będąca połączeniem szerokich piaszczystych plaż, błękitnego morza oraz gwarancji słonecznej pogody. Wyrosła od małej wioski rybackiej na ciągnącą się kilometrami oazę słońca i czystego morza – obecnie strefa turystyczna rozciąga się na ok. 40 km wzdłuż wybrzeża! To jeden z niewielu kurortów turystycznych, gdzie większość hoteli leży tuż przy plaży, kusząc amatorów leniwego wypoczynku nad morzem. Dzięki bliskości cudów starożytnego świata, takich jak Luksor z Doliną Królów czy Kom Ombo, jednocześnie stanowi fantastyczną bazę wypadową dla wycieczek objazdowych. Także miłośnicy sportów wodnych znajdą tutaj ogrom atrakcji – liczne centra nurkowe i kitesurfingu mieszczące się w hotelach oferują aktywny wypoczynek.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia oraz Gdańska. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow Tours na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozkłady.

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.