Neptune Beach Resort

Lokalizacja Bamburi
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Kenia - Wczasy w Mombasie
Wyżywienie All inclusive
5.4 /6 ( 9 opinii )
Wycieczka samolotem
Dobry standard, obsługa na wysokim poziomie oraz bogata infrastruktura hotelowa. Dużym atutem tego hotelu jest nieduża odległość od lotniska oraz krótki czas transferu. Hotel dla szerokiej gamy odbiorców: zarówno dla par, osób młodych – ze względu na bliskość rozrywek oraz dla osób ceniących aktywny wypoczynek.

Terminy i ceny wycieczki 22

4 652 zł
4 352 zł
( za osobę / 9 dni )
6 255 zł
5 955 zł
( za osobę / 16 dni )

Data wyjazdu: 21.10.2017

Kalkuluj cenę / Zamów

Informacje dodatkowe

Położenie
Przestronny i komfortowy hotel położony na północnym wybrzeżu Mombasy. W pobliżu hotelu (ok. 3 km) sklepy, restauracje, puby, ZOO i inne rozrywki (ok. 10 min. taksówką). Do starego centrum Mombasy ok. 14 km, do lotniska ok. 24 km.
Plaża
Hotel usytuowany przy publicznej plaży Bamburi – szerokiej plaży z białym piaskiem. Bezpłatny serwis plażowy (ręczniki, leżaki i parasole) w niewielkim ogrodzie na terenie hotelu tuż przy plaży.
Do dyspozycji gości
Recepcja 24 h z przestronnym lobby, winda, restauracja główna w formie bufetu (kuchnia międzynarodowa), bar przy basenie, bar Coffee Shop przy recepcji serwujący różne rodzaje kaw (za opłatą). Na terenie hotelu znajduje się basen z wydzielonym brodzikiem dla dzieci, otoczony tarasem słonecznym z bezpłatnymi ręcznikami, leżakami i parasolami. Ponadto: biblioteczka, sala telewizyjna, 2 sklepiki z pamiątkami, biżuterią i odzieżą.
Pokoje
Hotel posiada 78 komfortowych, przestronnych pokoi o różnym standardzie, zlokalizowanych w 3-piętrowym budynku głównym. Pokoje standardowe (pow. ok. 27 m²) z widokiem na ogród hotelowy (możliwość 1 dostawki), wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, moskitierę, TV Sat. (brak polskich kanałów), sejf (płatny ok. 195 KSH/dzień), mini lodówkę, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, balkon. Za dodatkową opłatą dostępne są pokoje superior zwrócone w stronę oceanu (pow. ok. 30 m²) oraz suite w stylu swahili z widokiem na ocean (pow. ok. 35 m²) z umeblowanym balkonem, dodatkowo na powitanie w pokoju kosz owoców.
Wyżywienie
All Inclusive: śniadanie (07:00-10:00), lunch (12:00-15:00) i obiadokolacja (19:00-22:00), dodatkowo przekąski w ciągu dnia (10:00-18:00). Wszystkie posiłki podawane są w formie bufetu i w standardach kuchni międzynarodowej. W godz. 10:00-15:00 możliwość zamówienia posiłków a’la carte (za dopłatą). Ponadto bar przy basenie (10:00-24:00) serwujący lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe.
Program sportowy i animacyjny
Hotel oferuje animacje w wersji soft, m.in.: aerobic w wodzie, występy zespołów muzycznych, pokazy akrobatyczne, pokazy tradycyjnych tańców afrykańskich, dyskoteka (napoje po godzinach All Inclusive płatne dodatkowo). Ponadto na terenie hotelu w cenie: rzutki, tenis stołowy, stół do gry w karty, siatkówka wodna. Za dodatkową opłatą sporty wodne na plaży.
Internet
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby hotelowym oraz w pokojach (hasło należy pobrać na recepcji).
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 5.4/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/kenia-wczasy-w-mombasie/neptune-beach-resort
Wizy
Wiza
- Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii oraz wiza.
- Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. Usługa dostępna jest w systemie Travella (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy).
- Do wizy należy przesłać skanem:
• 1 aktualne kolorowe zdjęcie paszportowe w formacie .jpg (5,5x5,5 cm, enface, jasne tło, bez okularów, zamknięte usta),
• wysokiej jakości kolorowy skan paszportu (pierwsze 2 strony) w formacie .jpg.
Komplet dokumentów (skan zdjęcia i paszportu) należy wysłać na adres wizy.afryka@R.pl najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.
- Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.- Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy kenijskiej (50 USD), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.
Ważne informacje

Waluta
W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = 80 KSH.
Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2006 roku. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas
+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Woda mineralna 1,5 l. - ok. 100 KSH
Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność
Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie
Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari.

Zdrowie
Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, warto profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Na terenie Tanzanii obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (program KTJ, KTS i KTZ).

Telefony:
Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport).
Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari
Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Po parkach podróżujemy minibusami. Są to 6 lub 7-mio osobowe vany. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale parki jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/ h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a mikrobusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.

Ludność lokalna
Osoby chętne mogą zabrać ze sobą drobne upominki dla miejscowych dzieci np. odzież, buty, przybory szkolne, zabawki, słodycze, ale mile widziane są także artykuły higieniczne.

WYLOT:Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.
 
 
 
5.4 Ocena ogólna tej wycieczki
5.4
Pokój
4.4
Wyżywienie
5.7
Obsługa hotelowa
3.9
Rezydent
5.4
Położenie i okolica
5.8
Plaża
4.6
Sport i rozrywka
2.8
Atrakcje dla dzieci

Galeria zdjeć z opinii


Hotele w tym regionie

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.