Królewski Sztokholm

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Last minute
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Najpiękniejsze zakątki Sztokholmu – Stare Miasto (Gamla Stan), imponujący Ratusz, Pałac Królewski * sprawdź jak mieszka rodzina królewska – Pałac Drottningholm * stolica z innej perspektywy - wieża telewizyjna Kaknäs * wizyta w Barze Lodowym * całodniowa wycieczka do Sigtuny i Uppsali!

Terminy i ceny wycieczki 3

2 600 zł
( za osobę / 4 dni )

Data wyjazdu: 14.07.2017

Kalkuluj cenę / Zamów

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku w Warszawie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie na lotnisko, transfer do centrum Sztokholmu i zwiedzanie miasta (realizowane komunikacją miejską). Spacer po centrum Sztokholmu: zobaczymy m.in budynki parlamentu, plac Gustawa Adolfa z Operą, Wyspę Rycerską, Stare Miasto (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami, wzdłuż których stoją kamienice szwedzkich kupców i monumentalny Pałac Królewski. Odwiedzimy jeden z symboli Sztokholmu – położony nad jeziorem Melar – Ratusz ze wspaniałymi salami: Złotą oraz Błękitną, gdzie co roku odbywa się bankiet z okazji przyznania Nagrody Nobla oraz jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście – Muzeum Vasa, poświęcone olbrzymiemu okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony w 1956 r.  Następnie przejazd do hotelu w okolicach Sztokholmu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Sztokholmu, a następnie popłyniemy łódką przez jezioro Melar do położonego na wyspie Lovön Pałacu Drottningholm. Renesansowa budowla, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, nazywana jest szwedzkim małym Wersalem i do dziś mieszka tu rodzina królewska. Zwiedzimy XVII – wieczny pałac z licznymi komnatami, otaczające go wspaniałe, barokowe ogrody pełne posągów i fontann. Następnie powrót łódką do centrum Sztokholmu i czas wolny na samodzielne eksplorowanie miasta. Powrót do hotelu na nocleg.

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel **** (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe) – Good Morning Hagersten (lub podobny): położony w aglomeracji Sztokholmu, z łatwym dostępem do centrum miasta (blisko przystanku komunikacji miejskiej/kolejki).
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką (prysznic/wanna, wc, suszarka do włosów), tv-sat, sejfem. Bezpłatny dostęp do WiFi.
Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet). Kategoria lokalna: ****
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (3 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (3), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, dodatkowych posiłków, biletów komunikacji miejskiej, rejsów, Tour Guidów (płatne obligatoryjnie pilotowi). Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników lokalnych - ok. 1600 SEK.
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.