Mozaika z Afrodytą

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.1 /6 ( 10 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
Dwa oblicza wyspy - greckie i tureckie • piękne plaże północnej części wyspy • Larnaka i promenada palmowa • Paphos - słynne mozaiki z listy UNESCO • Skała Afrodyty • Nikozja - jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Białe Opactwo w Bellapais • Półwysep Karpaz • możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek na Cyprze Północnym

Terminy i ceny wycieczki 4

2 402 zł
( za osobę / 8 dni )
4 032 zł
( za osobę / 8 dni + 7 dni wypoczynek )

Data wyjazdu: 31.08.2017

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 6

4.6 /6 (14 opinii )
Sempati
Cypr Północny, Kyrenia
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
0 zł / za osobę 7 dni

5.8 /6 (2 opinie )
Ada Hotel
Cypr Północny, Kyrenia
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+140 zł / za osobę 7 dni

5.1 /6 (15 opinii )
Riverside Garden Resort
Cypr Północny, Kyrenia
All Inclusive Soft
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+299 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Wylot na Cypr Północny. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Kyrenii. Czas wolny. Nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Cyprze Północnym, tzw. tureckiej części wyspy. Zwiedzimy Muzeum Wraku Żaglowca oraz potężny średniowieczny zamek w Kyrenii, a także odwiedzimy gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais - malowniczo położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Po południu, przejazd do starożytnej Salaminy - najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespeare umieścił akcję Othella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60-tych XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Zwiedzimy także kaplicę, w której znajdują się relikwie św. Barnaby – założyciela kościoła cypryjskiego.. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii. (Trasa ok. 250 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Pia Bella **** (lub podobny) - Kameralny hotel, prowadzony przez lokalną rodzinę, położony w malowniczym, dobrze utrzymanym ogrodzie. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne restauracje i bary, a nieopodal mieści się historyczny port w Kyrenii. Lotnisko w Ercan oddalone jest o ok. 45 km. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, klimatyzacją.
Do dyspozycji gości
Recepcja, restauracja i bar, basen zewnętrzny.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z Polski do Ercan i z Ercan do Polski (z międzylądowaniem technicznym w Antalyi), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt), wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, Tour Guide System, napiwków - ok. 120 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu u pilota), pakietu obiadokolacji (5 kolacji) oraz kosztów dodatkowych posiłków.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/mozaika-z-afrodyta/zakwaterowanie-cyb
Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. Loty realizowane są w następujący sposób: wylot z lotniska w Polsce do międzynarodowego lotniska w Antalyi w Turcji kontynentalnej, następnie z Antalyi do Ercanu jako wewnętrzny lot krajowy na terenie Turcji. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. „Tureckiej Republiki Cypru Północnego” a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_
Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.1 Ocena ogólna tej wycieczki
4.7
Program wycieczki
5.0
Pilot
4.5
Transport
5.1
Zakwaterowanie
5.1
Wyżywienie
4.0
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.