Od Alp do Tatr - źródła relaksu

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.0 /6 ( 1 opinii )
• Schlosshof – unikatowe barokowe ogrody tarasowe • Wiedeń - potęga rodu Habsburgów i świat kawiarni wiedeńskich • słynna kolejka salamander i wjazd na Schneeberg • Białe Zoo i teatr wielbłądów • Mariazell najsłynniejsze sanktuarium Środkowej Europy • mały odpoczynek nad najcieplejszym jeziorem Austrii - Jeziorem Nyzyderskim • Wino austriackie w regionie krajobrazu kulturalnego UNESCO • Czas relaksu i odpoczynku w wodach termalnych Vyhne Teplice, Sklene Teplice • Zwoleń i zamek w stylu włoskim na Słowacji • Demianowska Jaskinia Wolności • Wjazd kolejką na Hrebienok •

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla Wygodnych. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Austrii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd w okolice Wiednia w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km od granic Polski).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Marchfeld, gdzie zwiedzimy zamek Schlosshof z barokowymi unikalnymi, położonymi na 7 tarasach, ogrodami. Następnie przejedziemy do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Chwila czasu wolnego w centrum starego Wiednia. Następnie przejazd w okolice Wiener Neustadt. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Tego dnia dla chętnych możliwość skorzystania z obiadokolacji w jednej z klimatycznych miejscowych restauracji (koszt ok. 22 EUR). (Trasa ok. 90 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** lub gasthofy- wygodne, położone zazwyczaj na obrzeżach miast (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy: Wiednia - 2, Murzzuschlag - 1, Trnawa - 1, Vyhne - 2).
Do dyspozycji gości
W hotelu zazwyczaj recepcja, restauracja oraz bar.
Pokoje
1- i 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Wyżywienie
Śniadania w formie bufetu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 6 rozpoczętych dób hotelowych, 6 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania płatny obligatoryjnie na miejscu - ok. 113 EUR: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, kolejka Salamnderbahn, kolejka na Hrebienok, usługa lokalnych przewodników + wstępy na 2 baseny termalne w zależności od wybranych opcji (sam basen lub basen i inne zabiegi i rekreacja) ceny kształtują się w granicach od 8 do 22 EUR za 1 basen, taksa klimatyczna ok. 7 EUR. Dodatkowo 4 obiadokolacje ok. 81 EUR i 1 obiadokolacja z degustacją wina ok 34 EUR - razem 115 EUR oraz dwa fakultety wycieczka do Zwolenia 12 EUR i rejs statkiem 15 EUR.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/od-alp-do-tatr-zrodla-relaksu/zakwaterowanie-ams
 
 
 
5.0 Ocena ogólna tej wycieczki
5.0
Program wycieczki
6.0
Pilot
5.0
Transport
4.0
Zakwaterowanie
4.0
Wyżywienie
4.0
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.