Senegal i Gambia

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.2 / 83 opinii Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
Dakar • baobaby, półpustynie i busz • wyspa Goree - klimat minionej epoki • Lake Rose - drugie „Morze Martwe” • jazzowa stolica Afryki - Saint Louis • pelikany, flamingi, rzadkie gatunki małp

Terminy i ceny wycieczki 8

12.02.2016 termin potwierdzony
Last Minute
Śniadania i obiadokolacje
3 599 zł / za os. 9 dni
4 719 zł / za os. 16 dni
19.02.2016 termin potwierdzony
Last Minute
Śniadania i obiadokolacje
4 149 zł / za os. 9 dni
4 556 zł / za os. 16 dni
26.02.2016 termin potwierdzony
Last Minute
Śniadania i obiadokolacje
3 949 zł / za os. 9 dni
4 719 zł / za os. 16 dni
04.03.2016 termin potwierdzony
Last Minute
Śniadania i obiadokolacje
4 949 zł / za os. 9 dni
5 619 zł / za os. 16 dni
11.03.2016 termin potwierdzony
Last Minute
Śniadania i obiadokolacje
4 215 zł / za os. 9 dni
4 884 zł / za os. 16 dni
3 599 zł
( za osobę / 9 dni )
4 719 zł
( za osobę / 9 dni + 7 dni wypoczynek )

Data wyjazdu: 12.02.2016

Kalkuluj cenę / Zamów

Hotele podczas wypoczynku 6

Paradise Suites Hotel
Gambia, Kololi
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU

0 zł / za osobę 7 dni

Kombo Beach Hotel
Gambia, Kotu
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE

+261 zł / za osobę 7 dni

Golden Beach Hotel - Gambia
Gambia, Kololi
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE

+330 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

10:45 Zbiórka na lotnisku w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow Tours
12:45 przelot samolotem charterowym do Banjul (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej).
21:25 przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do portu i przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra. Podczas oczekiwania na przeprawę będziemy mieli pierwszą możliwość obserwacji typowego folkloru afrykańskiego. Prom jest głównym środkiem lokomocji pomiędzy północą a południem, przeprawia sie tędy zwierzęta: kozy, wielbłądy, wszelaki drób, ponadto kosze z owocami i mnóstwo innych rzeczy. Warto przyjrzeć się wyprostowanym jak struna kobietom niosącym bagaże na głowach i ich barwnym strojom zwanym bubu. Przejazd przez granicę z Senegalem, załatwienie formalności wizowych. Następnie udamy się do krainy Niominka, poznamy życie ludności z plemienia Serres, zobaczymy typowe domostwo afrykańskie, kuchnię, sypialnie, poznamy członków klanu. Odwiedzimy szkołę. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach rzeki Saloum.(Trasa ok. 110 km). Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Parku Fathala, który oferuje niesamowitą atrakcję jaką jest spacer z lwami w cenie ok. 40 EUR/os.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***  Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki).
Wyżywienie
w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawa na Goree, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 65 EUR/os. Napiwki, tragarze ok. 45 USD.
Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport ważny co najmniej 6 miesięcy.
Mimo zniesienia obowiązku wizowego potrzebujemy dane paszportowe (numer i datę ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra.  WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
5.2 Ocena ogólna tej wycieczki
5.2
Program wycieczki
5.5
Pilot
4.8
Transport
4.7
Zakwaterowanie
4.3
Wyżywienie
4.2
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.