Tunezja - Gorąca Jak Samum

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
6.0 /6 ( 1 opinii )
20 Wycieczka samolotem
Tunis • legendarne miasto Kartagina • Kairouan - święte miasto islamu • Sbeitla - ruiny starożytnego miasta • saharyjskie wydmy • Chott Jerid - wielkie słone jezioro • Djerba • Sousse - medyna • dla chętnych tydzień pobytu w Tunezji

Terminy i ceny wycieczki 26

2 368 zł
( za osobę / 8 dni )
2 631 zł
( za osobę / 8 dni + 7 dni wypoczynek )

Data wyjazdu: 27.04.2017

Kalkuluj cenę / Zamów

Hotele podczas wypoczynku 18

5.5 /6 (2 opinie )
Golf Residence
Tunezja, Port El Kantaoui
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
0 zł / za osobę 7 dni

4 /6 (2 opinie )
Tej Marhaba
Tunezja, Port El Kantaoui
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+83 zł / za osobę 7 dni

4.1 /6 (10 opinii )
Thapsus
Tunezja, Mahdia
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+168 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd w kierunku stolicy - Tunisu jednego z najstarszych i najważniejszych miast Afryki Północnej. Wizyta w centrum miasta, gdzie niezwykle widoczne są wpływy francuskiego protektoratu (1881-1956) oraz spacer rozległym labiryntem wąskich arabskich uliczek tuniskiej mediny znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do XIX-wiecznego zespołu pałacowego Bardo będącego siedzibą Muzeum Narodowego. To najważniejsze muzeum archeologiczne szczyci się imponująca kolekcją antycznych mozaik, sarkofagów oraz ceramiki z czasów rzymskich i kartagińskich. Przejazd do Kartaginy, starożytnego państwa - miasta założonego przez Fenicjan w 814 r. p.n.e. Początkowo centrum imperium fenickiego, w II w. p.n.e. stała się ważną prowincją imperium rzymskiego na terenie Afryki Północnej. Obecnie Kartagina znajduje się w dzielnicy zamieszkanej przez tunezyjskie elity, tutaj również mieści się Pałac Prezydencki. Zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoninusa pochodzących z II-III w. p.n.e. Następnie przejazd do romantycznego mauretańskiego miasteczka Sidi Bou Said, w którym dominuje kompozycja bieli oraz błękitu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 180 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.
Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami. Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".
Do dyspozycji gości
w hotelach z reguły restauracja, bar
Wyżywienie
zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt przewodników i biletów wstępu to ok. 70 EUR.
Wiza- Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Tunezji. - Przy pobytach do 90 dni obywateli polskich nie obowiązują wizy.
 
 
 
6.0 Ocena ogólna tej wycieczki
6.0
Program wycieczki
6.0
Pilot
6.0
Transport
6.0
Zakwaterowanie
6.0
Wyżywienie
5.0
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Wycieczki w tym regionie

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.