Wiedeń i dolina Wachau - potęga cesarstwa Habsburgów i naddunajskie pejzaże - dla wygodnych

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.1 / 17 opinii Last minute
Wycieczka autokarowa VOUCHER Nie wymagany paszport
Wiednia w trakcie dnia • Hofburg - przepych rezydencji zimowej rodu Habsburgów • Wzgórze Kahlenberg i Sobieski • Gospoda Heuriger i wieś Neustift • dolina Wachau i rejs statkiem • tajemnicze opactwo Benedyktynów w Melku • koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta • urocza starówka w Krems • Prater- park rozrywki• dzielnica ONZ • Opera Wiedeńska

Terminy i ceny wycieczki 14

24.03.2016
Last Minute
Śniadania
860 zł / za os. 5 dni
28.04.2016 termin potwierdzony
Promocja 1%
Śniadania
1 329 zł / za os. 5 dni
12.05.2016 termin potwierdzony
Promocja 6%
Śniadania
1 170 zł / za os. 5 dni
26.05.2016 termin potwierdzony
Promocja 9%
Śniadania
1 229 zł / za os. 5 dni
16.06.2016 termin potwierdzony
Promocja 19%
Śniadania
1 051 zł / za os. 5 dni
860 zł
( za osobę / 5 dni )

Data wyjazdu: 24.03.2016

Kalkuluj cenę / Zamów

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicy Wiednia ok. 21.30. Zakwaterowanie, nocleg.(Trasa od granic Polski ok. 350 km)

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg, spacerując najważniejszymi  dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny. Czas wolny w centrum miasta. Przejazd do najsłynniejszego parku rozrywki- Prater, w którym dla chętnych czeka Riesenrad (atrakcja dodatkowo płatna ok. 10 euro za jednorazowe korzystanie z karuzeli). Z tego koła zębatego podziwiać można panoramę Wiednia. Pozostałym polecamy spędzenie czasu w uroczych i spokojnych parkowych alejkach. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 26 EUR). Po drodze odwiedzimy park miejski z pomnikiem „Króla Walca”- Straussa syna. Następnie fakultatywnie udamy się na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 60 EUR). Powrót do hotelu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 100 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel ***- położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Wiednia). Pokoje: 1-, 2- i 3 - osobowe z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 3 rozpoczęte doby hotelowe, 3 śniadania, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota.

 

  Cena podstawowa  nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 75 EUR/os.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodników lokalnych w Wiedniu, TOUR GUIDE SYSTEM (system bezprzewodowego oprowadzania grup). Dodatkowo płatne: rejs statkiem po Dunaju w dolinie Wachau - ok. 27 EUR, koncert muzyki Straussa i W.A. Mozarta - ok. 60 EUR, 2 obiadokolacje - 53 EUR, obiadokolacja w gospodzie Heuriger w Neustift - 28 EUR, taksa klimatyczna 5 EUR

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
5.1 Ocena ogólna tej wycieczki
5.2
Program wycieczki
5.2
Pilot
5.1
Transport
3.9
Zakwaterowanie
3.9
Wyżywienie
4.6
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.