Afryka naturalnie dzika

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.7 /6 ( 34 opinii )
Olbrzymie baobaby • sawanny, mangrowce, lasy galeriowe • wodne safari wzdłuż rzeki Gambia - manaty, hipopotamy, małpy, ptasi raj • energetyzujące, afrykańskie rytmy - plemiona Mandinka i Diola • Oussouye - Królestwo Animistów • piękne budowle w Mlomp • rajskie plaże Atlantyku • wypoczynek po zwiedzaniu

Terminy i ceny wycieczki 20

Oferta niedostępna w terminie 13.01.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, stanowisko odpraw Rainbow, przelot samolotem charterowym do Banjul (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej).
Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul.
Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Bakau i zwiedzanie parku Kachikally z krokodylami. Pod czujnym okiem miejscowego przewodnika zobaczymy je naprawdę z bliska. Mieszkańcy tego regionu wierzą, ze te gady przynoszą szczęście oraz płodność. Dodatkowo zobaczymy niewielkie muzeum poświęcone historii Gambii. Przejazd do Brikama, miejscowości słynącej z wyrobów rękodzieła afrykańskiego. Wizyta na kolorowym targu, pełnym lokalnych artystów rzeźbiących na miejscu figurki oraz maski. Możliwość zakupu pamiątek bezpośrednio od ich twórców. Przejazd do Parku Narodowego Makasutu, wodne safari w pięknie położonym, na brzegu rzeki, lesie palmowym. Spacer po nim będzie okazją do poznania drzew i krzewów oraz ich przydatności do celów leczniczych. Poznamy również sposób pozyskiwania soku palmowego z którego produkowane jest wino. Każdy będzie miał okazję skosztować tego specjału podczas degustacji. Wycieczka łodzią po namorzynowych zaroślach odkryje przed nami niesamowite bogactwo tego ekosystemu. Dopłyniemy do wsi rybaków żyjących z pozyskiwania ostryg. Na miejscu są one gotowane lub wędzone, warto spróbować szczególnie tych ostatnich (dostępne od polowy grudnia). Podczas lunchu składającego się z lokalnych potraw odbędzie się pokaz afrykańskich tańców. Powrót w okolice Banjul, kolacja, nocleg. (Trasa ok 80 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki, mydło, czysta pościel, szafka, stolik). Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są często świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski.
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunche w dn. 2, 3, 4, program turystyczny, wodne safari w PN Makasutu oraz PN Kiang West, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet ) ok. 100 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok. 50 USD.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/afryka-naturalnie-dzika/wodne-safari-gam-kombo-beach-4
Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
4.7 Ocena ogólna tej wycieczki
4.6
Program wycieczki
4.8
Pilot
5.1
Transport
4.5
Zakwaterowanie
4.4
Wyżywienie
3.3
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.