Co wyrosło na wulkanie - Cyklady

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.1 /6 ( 24 opinii )
Z wyspy na wyspę - promem przez Cyklady • Grecja - jak z pocztówek • Fira - fascynujące widoki na kalderę • zachód słońca w Oia • Święta wyspa Delos • Mykonos - grecka Wenecja • Naxos - zamek i stare miasto • Paros - stolica Parikia i urokliwa Naoussa • turkusowe morze, bajeczne zatoczki i piękne plaże

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do na Wyspę Santorini w Grecji samolotem charterowym.
Rozkład i miejsca zbiórki na poszczególnych lotniskach podane są w „Rozkładzie lotów” na końcu katalogu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy wyspy Fira. Najbardziej znana wyspa w archipelagu Cyklad, Santorini jest skalista i stanowi wierzchołek zanurzonego w morzu wulkanu. Santorini to niezwykła gratka dla fotografów, jest tematem wielu zdjęć i pocztówek. Wulkany, czerwone plaże, przyklejone do zbocza wulkanu małe, kolorowe domki, turkusowe morze w tle. Fira jest kwintesencją Cyklad, położone kaskadowo na wyrastających z morza, stromych skałach miasto jest pełne koloru i klimatu. Spacer po mieście, następnie zjazd kolejką linową na sam dół do portu, głównie dla pięknych widoków z tego miejsca. W drogę powrotną na górę udamy sie na osiołkach. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Muzeum Prehistorii Thiry, w którym znajduje się kolekcja eksponatów minojskich. Po zwiedzaniu czas wolny, proponujemy przerwę na kawę w jednej z zawieszonych nad przepaścią tawern, widok z tego miejsca nie ma sobie równych. Następnie zwiedzimy Akrotiri - zwane greckimi Pompejami. Niedawno udostępnione stanowisko archeologiczne to pozostałość miasta, pochodzącego z 1600 r. p.n.e. Jedno z największych minojskich miast zastygło pod lawą i popiołem.  W wielu miejscach pozostało nienaruszone. W nowoczesnym muzeum, pod dachem można zwiedzać całe ulice, zaglądać do domów, banków czy zakładów rzemieślniczych. Bogate freski zdobiły ściany domów, widać wystawy sklepów, meble, naczynia do przechowywania żywności. Po zwiedzaniu wizyta na niezwykłej, czerwonej plaży Akrotiri. Po południu czas wolny na  indywidualne zwiedzanie wyspy. Można także skorzystać z wycieczki fakultatywnej na zachód słońca w Oia.  
Zachód słońca w Oia (wycieczka dodatkowo płatna ok. 30 EUR). Rytuałem na Santorini jest obserwowanie zachodu słońca w Oia, to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Oia  położona jest na wysokim klifie. Właśnie w tym miejscu zobaczymy słynne, zapierające dech w piersiach widoki na kalderę. Następnie odwiedzimy  położoną na klifach winnicę, gdzie posmakujemy najbardziej znanych lokalnych win oraz serów przy dźwiękach greckiej muzyki.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** - położone są zwykle poza centrami miast.
Pokoje: wygodnie urządzone, 2-osobowe , wszystkie z łazienkami i wc. Klimatyzacja w cenie pokoju.
Do dyspozycji gości: w hotelu z reguły restauracja i bar
Wyżywienie: śniadania kontynentalne, za dopłatą kolacje w postaci bufetu lub serwowane, w zależności od hotelu
Kategoria lokalna: B, C
Strona www: Przykładowe obiekty na każdej z wysp:
- Santorini: htl. Albatros - www.hotel-albatros.gr,
- Naxos: htl. Panorama - www.panoramanaxos.com,
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na Santorini, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transfery hotel - port - hotel, przeprawy promowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 4 rozpoczęte doby hotelowe na Naxos, w hotelach, śniadania (7), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników, wycieczek fakultatywnych, indywidualnego zwiedzania wysp, pozostałych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 93 EUR. Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/co-wyroslo-na-wulkanie-cyklady/zakwaterowanie-cpn
 
 
 
5.1 Ocena ogólna tej wycieczki
5.3
Program wycieczki
5.5
Pilot
5.2
Transport
4.9
Zakwaterowanie
4.9
Wyżywienie
3.5
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.