Egzotyka Light – Emiraty Arabskie (ex. Dubaj Jest Naj)

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.3 /6 ( 49 opinii )
Dubaj – najdroższe budowle świata • Burj Khalifa - najwyższy drapacz chmur na świecie • Abu Zabi – imponujący Meczet Szejka Zaydeda • wypoczynek w wybranym hotelu nad morzem (4 noce)

Terminy i ceny wycieczki 38

Oferta niedostępna w terminie 25.04.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, luk Katowice lotnisko Pyrzowice, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Dubaju. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg. (W tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu)

Dzień 2

Po śniadaniu półdniowe zwiedzanie najstarszych części Dubaju. Przeniesiemy się do zachowanej dzielnicy Bastakiya, której architektura wynika z gorącego, pustynnego klimatu. Przespacerujemy stamtąd do najciekawszej atrakcji okolicy, słynnego Muzeum Dubaju, ukazującego tempo rozwoju i metamorfozy, jakiej doznało miasto po odkryciu złóż ropy. Odwiedzimy także półwysep Sindagha, na którym rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Po zwiedzaniu przeprawimy się abrą, tradycyjną taksówką wodną przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Po południu czas wolny; dla chętnych proponujemy półdniową wycieczkę na pustynne Safari (6-os. samochody terenowe, z napędem na 4 koła), podczas której odwiedzimy farmę wielbłądów, a zakończymy malowniczym zachodem słońca oraz zakosztujemy smakowitych dań z grilla. Można będzie spróbować przejażdżki na wielbłądzie i zrobić arabski tatuaż henną (dodatkowo płatne), a także obejrzeć taniec brzucha: belly dance. Koszt ok. 70 USD. Wieczorem powrót do hotelu w Dubaju lub okolicy na nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 40 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - w Dubaju lub okolicach podczas objazdu (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe) oraz w wybranym hotelu podczas wypoczynku (4 rozpoczęte doby hotelowe).
Pokoje: wyposażone są w łazienki z WC, klimatyzację, często TV.
Wyżywienie podczas objazdu: śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Wyżywienie podczas pobytu: jak w opisie wybranego hotelu
Do dyspozycji gości
Na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja, sejf
Wizy
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: podczas objazdu (3 rozpoczęte doby hotelowe w Dubaju) oraz w wybranym hotelu podczas pobytu (4 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie: śniadania (3) oraz posiłki jak w opisie wybranego hotelu podczas pobytu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu i pobytu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (razem ok. 160 USD od osoby, płatne obligatoryjnie na miejscu), taksy turystycznej w Dubaju (ok.14 USD/pokój 2-osobowy/objazd), depozytu oraz taksy na wypoczynku (4 dni) – wysokość depozytu i taksy uzależniona od hotelu i innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (2) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).
Depozyty w hotelach (dot. części pobytowej)
Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej. 3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.
 
 
 
5.3 Ocena ogólna tej wycieczki
5.2
Program wycieczki
4.8
Pilot
5.4
Transport
5.1
Zakwaterowanie
5.1
Wyżywienie
3.8
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.