Gruzja, Armenia - spod szczytów Kaukazu w doliny Armenii

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.4 /6 ( 32 opinii )
Gruzińska Droga Wojenna i wysoki Kaukaz • Tibilisi • Mccheta • klasztory Haghpat i Sanahin (lista UNESCO) • jezioro Sevan • Monastyr Świętej Włóczni • Tatew • Zorac Karer • Wardzia - miasto wykute w skale • Batumi - czarnomorski kurort

Terminy i ceny wycieczki 6

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu    na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Gruzji - Batumi. Po przylocie transfer do hotelu    w okolicy Batumi. Czas wolny i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada, przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby nocne, delfinarium, różnorodne atrakcje – wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Rozbudowę Batumi zapoczątkował Polak, gen. Żygulski. Zobaczymy starą i nową część miasta, promenadę z Wieżą Alfabetu i rzeźbą „Ali i Nino”, plac i statuę Medei nawiązującą do mitu o złotym runie. Przejedziemy również aleją im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Następnie przejedziemy do Kutaisi. Miasto zamieszkałe jest od 4000 lat i  było stolicą antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po złote runo. W Kutaisi zwiedzimy katedrę Bagrati, jak również klasztor Gelati (lista UNESCO) oraz zobaczymy nowy budynek parlamentu. Kolacja  i nocleg w Kutaisi. (Trasa ok.160 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (14 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików)
Wizy
Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji/Armenii. Do wjazdu na teren Armenii wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (14 śniadań i 11 obiadów lub kolacji), opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków - ok. 130 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.
 
 
 
5.4

Ocena ogólna tej wycieczki

5.5
Program wycieczki
5.0
Pilot
5.3
Transport
5.1
Zakwaterowanie
5.2
Wyżywienie
4.2
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.