Gruzja, Azerbejdżan, Armenia - Czas na Kaukaz

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
4.7 /6 ( 35 opinii )
Gori - dom Stalina • Upliscyche - skalne miasto • Tbilisi - kulturowy tygiel • Mccheta - religina stolica Gruzji • Sheki - na Jedwabnym Szlaku • Lachicz z rękodziełem • Baku - miasto ropy • Qobustan z wulkanami błotnymi • Czarny Klasztor i chaczkary • Klasztor Haghpat (lista UNESCO) • Jezioro Sevan - szmaragd Armenii • fabryka brandy w Erywaniu • Geghard - monastyr włóczni • Eczmiadzyn - ormiański „Watykan” • Wardzia - klasztor wykuty w skale • Borjomi - „alpejskie uzdrowisko” • Batumi - czarnomorski kurort

Terminy i ceny wycieczki 5

Oferta niedostępna w terminie 26.05.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady . Wylot do Gruzji - Batumi. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Batumi. Czas wolny i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

Dzień 2

Po śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu przejazd do Gori, które zostało ufundowane przez jednego z najsławniejszych królów Gruzji, Dawida IV Budowniczego (1089 - 1125). Wizyta w muzeum Stalina. Zobaczymy również wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu. Następnie odwiedzimy skalne miasto Uplisciche - jedną z najstarszych osad na Kaukazie i niegdyś ważny punkt handlowy Jedwabnego Szlaku. Przejazd do hotelu w okolicy Tbilisi, kolacja i nocleg. (Trasa: ok.400 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** klasy turystycznej (13 rozpoczętych dób hotelowych) - położone zwykle poza centrami miast.

Nocny pociąg sypialny z Baku do granicy z Gruzją (1 rozpoczęta doba hotelowa, przedziały tylko 4 - osobowe). Uwaga! Pociągi w Azerbejdżanie/Gruzji mogą różnić się od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.

Pokoje: 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami.

Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików).
Wizy
Wiza
- Dla obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjedzie do Gruzji.
- Obywatele Polscy nie potrzebują wiz do Armenii, wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.
- Wiza do Azerbejdżanu - w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji  i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 GUZ/04/01) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym.
Dane należy przesłać najpóźniej na 21 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne).
- Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika. UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu; służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (13 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu + 1 rozpoczęta doba w pociągu sypialnym), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, nocny przejazd klimatyzowanym pociągiem Baku - Gardabani, wyżywienie: podczas części objazdowej (14 śniadań/pakietów śniadaniowych i 11 obiadokolacji wg programu), opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za wizę do Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłata wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System  – razem ok. 155 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/gruzja-azerbejdzan-armenia-czas-na-kaukaz/zakwaterowanie-guz
 
 
 
4.7 Ocena ogólna tej wycieczki
5.1
Program wycieczki
4.4
Pilot
4.0
Transport
4.2
Zakwaterowanie
4.1
Wyżywienie
4.6
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.