Herbata u Radży czy kawa u Szejka?

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.0 /6 ( 4 opinii )
Delhi i Brama Indii • Jaipur i wjazd do Fortu Amber na słoniach • mauzoleum Taj Mahal • zespół architektoniczny Fatehpur Sikri • obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar • Bombaj - stolica Bollywood • bogactwo Dubaju i Abu Dabi

Terminy i ceny wycieczki 20

Oferta niedostępna w terminie 01.02.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

12:10 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi, z przesiadką w Dubaju.
14:40 Wylot z Warszawy.
22:25 Przylot do Dubaju.
04:35 Wylot z Dubaju.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2

09:25 Przylot do New Delhi, po odprawie wizowo-paszportowej transfer do hotelu na śniadanie (skromny hotel ***, położony poza centrum). Następnie zwiedzanie Delhi. W programie m.in. Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate - słynną bramę Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi: z zewnątrz obejrzymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Zakwaterowanie w hotelach *** wg kategorii lokalnej. 8 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi (2), Jaipur (2), Agra (1), Bombaj (2), 1 noc w pociągu. Możliwe dostawki (w Indiach najczęściej łóżka polowe), klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy w pokojach. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w pociągu kolacja w formie pakietu podróżnego.
Wizy
Wiza do Indii
Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie Travella i kosztuje 290 zł/ os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania.
Wiza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Wiza
Zjednoczonych Emiratów Arabskich - obywatele Polscy nie potrzebują wiz. Obywatele polscy mogą podróżować do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na podstawie paszportu z odpowiednim terminem ważności. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa - New Delhi z przesiadką, Bombaj – Dubaj, Dubaj – Warszawa, opłaty lotniskowe, 12 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 295 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wycieczek lokalnych oraz taksy turystycznej w Dubaju (ok. 9 USD/ pokój/ objazd - płatne bezpośrednio w hotelach).

Wycieczki lokalne: Galta (ok. 15 USD), teatr w Agrze (ok. 35 USD), slumsy (ok. 20 USD), wjazd na Burj Khalifa (ok. 85 USD), Aquapark Ferrari World (ok. 75 USD) lub Aquaparku Yas Water World (ok. 75 USD). Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2016 r. i mogą ulec zmianie.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/herbata-u-radzy-czy-kawa-u-szejka/zakwaterowanie-ine-indie
Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.
 
 
 
5.0 Ocena ogólna tej wycieczki
5.0
Program wycieczki
5.5
Pilot
4.8
Transport
4.1
Zakwaterowanie
4.3
Wyżywienie
4.3
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.