Lotus Bay Abu Soma

Lokalizacja Hurghada
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Hurghada wypoczynek
Wyżywienie All inclusive
Kameralny hotel, z fantastycznym położeniem wśród zadbanego, egzotycznego ogrodu, tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży. Dzięki bogatej ofercie sportów oraz ciekawym animacjom będzie idealnym miejscem na wakacje dla osób ceniących aktywny wypoczynek, a dodatkowo ze względu na położenie na dużym, zielonym terenie – dla rodzin podróżującymi z dziećmi.

Terminy i ceny wycieczki 28

Oferta niedostępna w terminie 27.04.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Niewielki hotel, malowniczo otoczony egzotycznym ogrodem, położony tuż przy piaszczystej plaży nad lazurowymi wodami Morza Czerwonego. Hotel zlokalizowany w niewielkiej miejscowości Abu Soma, ok. 5 km od Safagi. Lotnisko w Hurghadzie oddalone jest o ok. 50 km.
Plaża
Hotel położony jest bezpośrednio przy prywatnej, szerokiej, piaszczystej plaży. Dla Gości bezpłatnie dostępne są leżaki, parasole i ręczniki plażowe.
Do dyspozycji gości
24-godzinna recepcja z sejfami, lobby, sala telewizyjna, kącik internetowy (za opłatą), sklep z pamiątkami. Hotel dysponuje 2 restauracjami – główną (kuchnia międzynarodowa i włoska) oraz a’la carte, a także kilka barów, m.in. przy basenie i na plaży. Goście korzystać mogą z dużego basenu zewnętrznego o nieregularnym kształcie wraz z tarasem słonecznym (leżaki, parasole oraz ręczniki plażowe bezpłatnie) oraz brodzikiem i atrakcjami dla dzieci.
Pokoje
Hotel dysponuje 224 wygodnie urządzonymi pokojami, mieszczącymi się w 3-piętrowych budynkach. Standardowe pokoje 2-osobowe (z możliwością pojedynczej dostawki dla osoby dorosłej lub dziecka), wyposażone w łazienkę (prysznic/wanna, wc, suszarka do włosów), wyposażone w klimatyzację, tv-sat, telefon, minibar (płatny) oraz balkon lub taras.
Wyżywienie
All Inclusive obejmujące śniadania (07:00-10:00), obiady (13:00-15:00) oraz kolacje (19:00-22:00), serwowane w restauracji głównej w formie urozmaiconego bufetu. Dodatkowo: przekąski (16:00-18:00) oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w godzinach 10:00-23:00 w wyznaczonych barach.
Program sportowy i animacyjny
Na terenie hotelu prowadzone są urozmaicone animacje dla dzieci i dorosłych w języku angielskim, dostępne są: tenis stołowy, sala do squasha, stół do bilarda. Dla najmłodszych – mini klub dla dzieci w wieku 3-12 lat oraz plac zabaw. Na plaży znajduje się centrum sportów wodnych – można skorzystać z lekcji nurkowania czy surfingu, a dodatkowo hotel oferuje centrum SPA z sauną oraz masaże (usługi za dodatkową opłatą).
Internet
Dostęp do Inernetu Wi-Fi za dodatkową opłatą.
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 3.8/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/hurghada-wypoczynek/lotus-bay-abu-soma
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD), wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy kazdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
EGIPT HURGHADA - informacje ogólne

Waluta
EGP - funt egipski. 1 USD = ok. 6 EGP; 1 EUR = ok. 7 EGP. Warto zabrać euro lub dolary. Pieniądze można wymienić w licznych kantorach lub maszynach do wymiany walut w hotelach, a także w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Egipcie są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach, ale jest również przyjęte w hotelach dla personelu sprzątającego.

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25 USD.

Czas
Zimą +1 godzinę w stosunku do czasu polskiego, latem taki sam jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 20 EGP; woda 1l - 3 EGP; piwo w barze od 16 EGP; kawa w kawiarni od 2 EGP. Należy się targować, szczególnie przy większych zakupach i kupnie pamiątek. Warto jednak przestrzegać zasady: nigdy nie oferuj ceny której nie jesteś w stanie zapłacić oraz przy kupowaniu nie można się śpieszyć. W wielu obiektach zabytkowych wprowadzone zostały opłaty za fotografowanie, które mogą wynosić od 5 do nawet 100 EGP. Prosimy pytać przewodnika podczas wycieczek.

Poczta
Znaczek na pocztówkę do Polski kosztuje od 4 EGP. Cena jest ustalona urzędowo. Należy zaznaczyć przy zakupie znaczka, że do Polski.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają w miejscowościach turystycznych i w miastach. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.


W regionie

Hurghada

Najpopularniejsza miejscowość wakacyjna nad Morzem Czerwonym, będąca połączeniem szerokich piaszczystych plaż, błękitnego morza oraz gwarancji słonecznej pogody. Wyrosła od małej wioski rybackiej na ciągnącą się kilometrami oazę słońca i czystego morza – obecnie strefa turystyczna rozciąga się na ok. 40 km wzdłuż wybrzeża! To jeden z niewielu kurortów turystycznych, gdzie większość hoteli leży tuż przy plaży, kusząc amatorów leniwego wypoczynku nad morzem. Dzięki bliskości cudów starożytnego świata, takich jak Luksor z Doliną Królów czy Kom Ombo, jednocześnie stanowi fantastyczną bazę wypadową dla wycieczek objazdowych. Także miłośnicy sportów wodnych znajdą tutaj ogrom atrakcji – liczne centra nurkowe i kitesurfingu mieszczące się w hotelach oferują aktywny wypoczynek.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia oraz Gdańska. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow Tours na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozkłady.

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
3.8 Ocena ogólna tej wycieczki
2.3
Pokój
3.3
Wyżywienie
3.3
Obsługa hotelowa
4.8
Rezydent
4.8
Położenie i okolica
5.0
Plaża
1.5
Sport i rozrywka
1.3
Atrakcje dla dzieci
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.