Crystal Bay Resort

Lokalizacja Watamu
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Kenia - Wczasy w Malindi
Wyżywienie All Inclusive Soft
6.0 /6 ( 2 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem
Niewątpliwie największym atutem hotelu jest przepiękna, porośnięta palmami, szeroka plaża z białym piaskiem, z widokiem na położone w odległości od brzegu liczne tropikalne wysepki, do których podczas odpływu można dotrzeć na pieszo. Hotel idealny dla Klientów nastawionych głównie na relaks, którzy poczują się tutaj jak na Karaibach, ze względu na bajkowy krajobraz.

Terminy i ceny wycieczki 22

4 721 zł
( za osobę / 9 dni )
6 799 zł
( za osobę / 16 dni )

Data wyjazdu: 21.10.2017

Kalkuluj cenę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel otoczony przepięknym tropikalnym ogrodem, położony jest przy Rezerwacie Watamu Marine, przy jednej z najpiękniejszych zatok w Kenii. Do centrum Malindi, gdzie znaleźć można wiele klimatycznych restauracji, barów i kawiarni ok. 20 km. Do lotniska w Mombasie ok. 125 km.
Plaża
Obiekt usytuowany przy przepięknej, szerokiej, piaszczystej plaży. Na wydzielonej części plaży publicznej znajdują się bezpłatne leżaki i parasole dla gości hotelu (ograniczona ilość).
Do dyspozycji gości
Recepcja 24 h, przestronne lobby, restauracja główna w centralnej części hotelu oraz pizzeria Tamu przy plaży z pięknym widokiem na zatokę (dodatkowo płatna), 2 bary: główny przy basenie oraz przy plaży (10:00-18:00). Na terenie hotelu znajdują się 2 baseny, otoczone tarasem słonecznym z bezpłatnymi leżakami, parasolami i ręcznikami. Dodatkowo: kantor, sala telewizyjna, biblioteka, sklepik z pamiątkami, sala konferencyjna.
Pokoje
Hotel posiada 57 przyjemnie urządzonych pokoi standardowych, położonych w domkach w ogrodzie oraz 17 pokoi położonych przy plaży. Wszystkie pokoje urządzone są w tradycyjnym stylu Lamu i wyposażone w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, wiatrak, moskitierę, bezpłatny sejf, TV sat. (dostępny tylko w pokojach przy plaży), telefon, mini lodówkę (konsumpcja dodatkowo płatna) oraz umeblowany balkon lub taras. Możliwość zakwaterowania max. 3 osób dorosłych w pokojach w ogrodzie lub 4 osób w pokojach przy plaży z dwoma sypialniami (na potwierdzenie).
Wyżywienie
All Inclusive Soft: śniadanie (07:30-10:00), lunch (13:00-14:30) i obiadokolacja (20:00-21:30) w formie bogatego bufetu, serwowane w głównej restauracji. Poza sezonem obiadokolacje mogą być serwowane do stolika. Podczas lunchu i obiadokolacji napoje w cenie: woda, lokalne wino białe i czerwone oraz piwo z dystrybutora. Ponadto w godzinach 10:00-24:00 w cenie: soki, woda z dystrybutora, przekąski dostępne w barze. Pozostałe napoje bezalkoholowe oraz napoje alkoholowe dodatkowo płatne.
Program sportowy i animacyjny
W ramach infrastruktury sportowej hotel organizuje: siatkówkę plażową, gry w bule, rzutki oraz sporty wodne: kajaki (bezpłatnie, na zapytanie), nurkowanie, wędkowanie (płatne dodatkowo). Za dodatkową opłatą: centrum SPA, 9-dołkowe pole golfowe, wycieczki lokalne oraz safari.
Internet
Bezpłatny Internet Wi-Fi przy recepcji.
Strona www
www.crystalbaywatamu.com
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 6.0/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/kenia-wczasy-w-malindi/crystal-bay-resort
Wizy
Wiza do Kenii:
Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii oraz wiza. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. Usługa dostępna jest w formie dopłaty w systemie rezerwacyjnym (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy). Do wizy należy przesłać skanem na adres wizy.afryka@r.pl, najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem, komplet dokumentów: 1 aktualne, kolorowe zdjęcie paszportowe (enface, jasne tło, bez okularów, zamknięte usta), wysokiej jakości, kolorowy skan paszportu (pierwsze 2 strony) w formacie .jpg.
Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy kenijskiej (50 USD), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.
Ważne informacje

Waluta
W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = 80 KSH.
Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2006 r. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas
+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Woda mineralna 1,5 l. - ok. 100 KSH
Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność
Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie
Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari.

Zdrowie
Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, warto profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Na terenie Tanzanii obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (program KTJ, KTS i KTZ).

Telefony:
Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport).
Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari
Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Po parkach podróżujemy minibusami. Są to 6 lub 7-mio osobowe vany. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale parki jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/ h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a mikrobusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.
Ludność lokalna
Osoby chętne mogą zabrać ze sobą drobne upominki dla miejscowych dzieci np. odzież, buty, przybory szkolne, zabawki, słodycze, ale mile widziane są także artykuły higieniczne.

WYLOT:Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.
 
 
 
6.0 Ocena ogólna tej wycieczki
6.0
Pokój
6.0
Wyżywienie
6.0
Obsługa hotelowa
4.5
Rezydent
6.0
Położenie i okolica
6.0
Plaża
3.5
Sport i rozrywka
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.