Hotel Kilifi Bay Beach Resort

Lokalizacja Mombasa Północna
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Kenia - Wczasy w Malindi
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Kameralny hotel o ciekawej architekturze i przyjemnych wnętrzach. Malowniczo położony w egzotycznym ogrodzie, tuż przy szerokiej plaży o białym piasku to idealne miejsce na rajskie wakacje. Dodatkowo – bardzo dobry serwis i chwalona wśród Gości kuchnia!

Terminy i ceny wycieczki 22

Kalkuluj cenę

Informacje dodatkowe

Położenie
Ciekawie zaprojektowany, kameralny hotel, łączący w sobie tradycyjną, lokalną architekturę suahili z nowoczesnością, kompleksowo wyremontowany z 2014 roku. Kompleks składa się z niewysokich bungalowów otoczonych dobrze utrzymanym, egzotycznym ogrodem, położonych tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży. Hotel położony jest w niewielkiej malowniczej miejscowości Kilifi, ok. 60 km od lotniska w Mombasie.
Plaża
Hotel znajduje się tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży z białym piaskiem, a otaczające ją palmy dają wytchnienie w gorące dni. Leżaki, parasole oraz ręczniki dostępne bezpłatnie.
Do dyspozycji gości
24-godzinna recepcja, przestronne lobby, 2 restauracje: główna (kuchnia międzynarodowa, w formie bufetu) oraz a’la carte Tapanaki, 3 bary: przy recepcji, na plaży oraz przy basenie. Goście hotelu mogą korzystać z dwóch basenów zewnętrznych (jeden z wydzieloną częścią dla dzieci), otoczonych tarasem słonecznym – leżaki, parasole oraz ręczniki dostępne bezpłatnie. Dodatkowo: możliwość wymiany walut, sklepik z pamiątkami, wypożyczalnia rowerów, pralnia.
Pokoje
Hotel oferuje swoim Gościom zakwaterowanie w 50 komfortowych pokojach, zaprojektowanych w tradycyjnym lokalnym stylu. Pokoje standardowe (pow. ok. 18 m2), mogące zakwaterować 2 osoby dorosłe i jedną osobę na dostawce, wyposażone w: łazienkę (wanna/prysznic, wc, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, wentylator, moskitierę, sejf, balkon lub taras.
Wyżywienie
Śniadania (07:30-10:00) oraz obiadokolacje (19:30-21:30) serwowane w formie bufetu w restauracji głównej. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Za dopłatą All Inclusive obejmujące dodatkowo: lunche (12:30-14:00), przekąski (10:00-18:00) oraz lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (10:00-23:00) dostępne w wyznaczonych barach.
Program sportowy i animacyjny
Hotel prowadzi animacje w wersji soft – dla dzieci i dorosłych, dyskoteka, pokazy akrobacji, muzyka na żywo, wieczory tematyczne. Ponadto: water polo, siatkówka plażowa, plażowa piłka nożna, tenis stołowy. Za dopłatą – centrum sportów wodnych (snurkowanie, nurkowanie, windsurfing), masaże, rzutki, wyprawy na moskie wędkowanie.
Internet
Płatny internet wi-fi w częściach ogólnodostępnych hotelu.
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 2.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/kenia-wczasy-w-malindi/kilifi-bay-beach-resort
Wizy
Wiza do Kenii:
Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii oraz wiza. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy kenijskiej (50 USD), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.
Ważne informacje

Waluta
W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = 80 KSH.
Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2006 r. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas
+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Woda mineralna 1,5 l. - ok. 100 KSH
Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność
Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie
Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari.

Zdrowie
Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, warto profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Na terenie Tanzanii obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (program KTJ, KTS i KTZ).

Telefony:
Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport).
Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari
Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Po parkach podróżujemy minibusami. Są to 6 lub 7-mio osobowe vany. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale parki jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/ h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a mikrobusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.
Ludność lokalna
Osoby chętne mogą zabrać ze sobą drobne upominki dla miejscowych dzieci np. odzież, buty, przybory szkolne, zabawki, słodycze, ale mile widziane są także artykuły higieniczne.

WYLOT:Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.
 
 
 
2.0

Ocena ogólna tej wycieczki

0.5
Pokój
1.0
Wyżywienie
5.0
Obsługa hotelowa
1.5
Rezydent
2.0
Położenie i okolica
1.0
Plaża
1.0
Sport i rozrywka
0.5
Atrakcje dla dzieci
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.