Sandies Tropical Village

Lokalizacja Malindi
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Kenia - Wczasy w Malindi
Wyżywienie All inclusive
5.1 /6 ( 9 opinii )
Elegancki hotel z wieloma możliwościami spędzania czasu wolnego. Polecamy zarówno rodzinom z dziećmi jak i parom poszukującym relaksu. Przepiękna plaża Silversand pokryta palmami kokosowymi pozwoli bardziej poczuć egzotyczne wakacje.

Terminy i ceny wycieczki 22

Oferta niedostępna w terminie 14.01.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel zbudowany jest w stylu tradycyjnej, masajskiej wioski, otoczony rozległym i przepięknym ogrodem z tropikalną roślinnością. Ok. 3 km do centrum Malindi z licznymi barami, sklepikami i restauracjami. Do lotniska w Mombasie ok. 120 km.
Plaża
Bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży Silversand. Bezpłatne leżaki oraz ręczniki plażowe dostępne na terenie hotelu przy plaży.
Do dyspozycji gości
Recepcja 24 h, przestronne lobby z salą telewizyjną, restauracja główna Tropical, restauracja a’la carte Savannah serwująca głównie owoce morza (dodatkowo płatna, otwarta tylko w porze obiadokolacji), 3 bary: główny Tropical Jahazi (10:00-24:00), bar przy plaży (10:00-17:00) i disco bar (22:00-24:00). Basen o nieregularnych kształtach z wydzieloną częścią dla dzieci i bezpłatnymi leżakami, parasolami i ręcznikami. Ponadto: przechowalnia bagażu, kantor, sklepik z pamiątkami i biżuterią, sala konferencyjna, pralnia (za opłatą), usługi medyczne (za opłatą).
Pokoje
Hotel posiada 109 pokoi o różnym standardzie. Przestronne i komfortowe 2-osobowe pokoje superior, urządzone w tradycyjnym stylu Lamu wyposażone są w: łazienkę z prysznicem lub wanną i suszarką do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, wiatrak, mini lodówka, sejf, telefon, balkon lub taras. Pokoje typu deluxe są większe z możliwością 2 dostawek. Bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 roku życia.
Wyżywienie
All Inclusive: śniadania (07:30-10:00), lunche (13:00-14:30) i obiadokolacje (20:00-21:30) w formie bufetu. Napoje bezalkoholowe i lekkie napoje alkoholowe dostępne w godzinach otwarcia barów, mocne napoje alkoholowe dostępne od 18:00 w barze głównym. W restauracji dostępne foteliki dla dzieci. Hotel słynie z wyśmienitej włoskiej kuchni.
Program sportowy i animacyjny
Hotel prowadzi bogaty dzienny i wieczorny program animacyjny w języku angielskim lub włoskim (pokazy, show, muzyka na żywo), ponadto: aerobik, siatkówka plażowa, soccer na plaży, tenis stołowy. Za dopłatą: sporty wodne na plaży (windsurfing, nurkowanie, żeglarstwo, katamarany itp.) oraz eleganckie Dream Spa (thalassoterapia, dwa baseny, masaże, kosmetyka estetyczna).
Internet
Bezpłatny Internet Wi-Fi w częściach ogólnodostępnych hotelu.
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 5.1/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/kenia-wczasy-w-malindi/sandies-tropical-village
Wizy
Wiza
- Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii oraz wiza.
- Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. Usługa dostępna jest w systemie Travella (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy).
- Do wizy należy przesłać skanem:
• 1 aktualne kolorowe zdjęcie paszportowe w formacie .jpg (5,5x5,5 cm, enface, jasne tło, bez okularów, zamknięte usta),
• wysokiej jakości kolorowy skan paszportu (pierwsze 2 strony) w formacie .jpg.
Komplet dokumentów (skan zdjęcia i paszportu) należy wysłać na adres wizy.afryka@R.pl najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.
- Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.
- Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy kenijskiej (50 USD), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.
Ważne informacje

Waluta
W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = 80 KSH.
Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2006 r. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas
+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Woda mineralna 1,5 l. - ok. 100 KSH
Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność
Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie
Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari.

Zdrowie
Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, warto profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Na terenie Tanzanii obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (program KTJ, KTS i KTZ).

Telefony:
Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport).
Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari
Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Po parkach podróżujemy minibusami. Są to 6 lub 7-mio osobowe vany. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale parki jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/ h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a mikrobusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.
Ludność lokalna
Osoby chętne mogą zabrać ze sobą drobne upominki dla miejscowych dzieci np. odzież, buty, przybory szkolne, zabawki, słodycze, ale mile widziane są także artykuły higieniczne.

WYLOT:
Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.1 Ocena ogólna tej wycieczki
5.1
Pokój
5.6
Wyżywienie
5.7
Obsługa hotelowa
3.9
Rezydent
4.9
Położenie i okolica
4.4
Plaża
4.1
Sport i rozrywka
3.9
Atrakcje dla dzieci

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.