Turtle Bay

Lokalizacja Watamu
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Kenia - Wczasy w Malindi
Wyżywienie All inclusive
Last minute
Wycieczka samolotem
Komfortowy hotel, który przez lata działalności zaskarbił sobie sympatię i dobre opinie wśród Gości! Zlokalizowany nieopodal Parku Narodowego Marine, gdzie podczas snurkowania można podziwiać przepiękny podwodny świat. Hotel polecamy głównie rodzinom z dziećmi ze względu na bogate animacje oraz przestronne pokoje.

Terminy i ceny wycieczki 22

4 620 zł
( za osobę / 9 dni )
6 571 zł
( za osobę / 16 dni )

Data wyjazdu: 21.10.2017

Kalkuluj cenę

Informacje dodatkowe

Położenie
Ten rodzinny hotel znajduje się tuż przy Parku Narodowym Marine, w pobliżu niewielkiej miejscowości Watamu. Resort położony jest na dość rozległym terenie, a budynki hotelowe otoczone są bujnym, tropikalnym ogrodem. Ok. 20 km do miejscowości Malindi i ok. 120 km do lotniska w Mombasie.
Plaża
Hotel usytuowany bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej, prywatnej plaży z bezpłatnymi leżakami i parasolami.
Do dyspozycji gości
Recepcja z przestronnym lobby, restauracja główna, pizzeria, restauracja a’la carte serwująca głównie owoce morza (dodatkowo płatna), 3 bary, w tym jeden przy basenie (10:00-00:30) oraz na plaży. Na terenie hotelu znajdują się 2 baseny: główny oraz basen dla klientów powyżej 18 roku życia zlokalizowany blisko pokoi typu Lamu, brodzik dla dzieci. Ponadto: sala telewizyjna, sklepik z pamiątkami, sala konferencyjna.
Pokoje
Hotel posiada 145 pokoi o różnym standardzie zlokalizowanych w dwupiętrowych budynkach położonych w bujnym palmowym ogrodzie. Pokoje typu Club, z możliwością zakwaterowania max. 4 osób, wyposażone są w: łazienkę z prysznicem lub wanną, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, wiatrak, moskitierę, bezpłatny sejf, telefon, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, balkon. Pokoje typu Lamu (max. 2 osób), zlokalizowane są w 2-piętrowych domkach ze strzechą, pokoje na wyższym piętrze posiadają częściowy widok na ocean. Za dodatkową opłatą i na potwierdzenie pokoje z bezpośrednim widokiem na ocean oraz wyjściem na plażę, dodatkowo posiadają mini lodówkę. Możliwe pokoje łączone drzwiami w pokojach typu Club. W okresie 20.12.2017-03.01.2018 obowiązkowa opłata za pobyt infanta (ok. 50 EUR/dzień, płatne na miejscu).
Wyżywienie
All Inclusive: śniadanie, lunch i obiadokolacja w formie bogatego bufetu. Przekąski serwowane w ciągu dnia w godzinach 12:00-18:00 oraz wieczorem ok. 23:00. Napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole dostępne w godzinach otwarcia barów (10:00-00:30).
Program sportowy i animacyjny
Hotel prowadzi bogaty dzienny i wieczorny program animacyjny, dla najmłodszych mini klub (4-12 lat) w języku angielskim m.in.: gry i zabawy rekreacyjne, na zamówienie usługi opiekunki dla dzieci (za opłatą). Dodatkowo klienci mogą korzystać bezpłatne z: siatkówki plażowej, tenisa stołowego, bilardu, rzutek oraz sportów wodnych (kajaki i rowery wodne). Za dodatkową opłatą: windsurfing, centrum nurkowe, snurkowanie (sprzęt bezpłatny) na terenie Parku Narodowego Marine (ok. 20 USD/os), przy hotelu bezpłatne.
Internet
Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu.
Wizy
Wiza do Kenii:
Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii oraz wiza. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. Usługa dostępna jest w formie dopłaty w systemie rezerwacyjnym (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy). Do wizy należy przesłać skanem na adres wizy.afryka@r.pl, najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem, komplet dokumentów: 1 aktualne, kolorowe zdjęcie paszportowe (enface, jasne tło, bez okularów, zamknięte usta), wysokiej jakości, kolorowy skan paszportu (pierwsze 2 strony) w formacie .jpg.
Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy kenijskiej (50 USD), wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.
Ważne informacje

Waluta
W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = 80 KSH.
Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2006 r. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas
+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Woda mineralna 1,5 l. - ok. 100 KSH
Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność
Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie
Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari.

Zdrowie
Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, warto profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Na terenie Tanzanii obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (program KTJ, KTS i KTZ).

Telefony:
Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport).
Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta
Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari
Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Po parkach podróżujemy minibusami. Są to 6 lub 7-mio osobowe vany. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale parki jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/ h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a mikrobusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.
Ludność lokalna
Osoby chętne mogą zabrać ze sobą drobne upominki dla miejscowych dzieci np. odzież, buty, przybory szkolne, zabawki, słodycze, ale mile widziane są także artykuły higieniczne.

WYLOT:Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.
Brak oceny. Bądź pierwszy!

Hotele w tym regionie

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.