Madera i Porto Santo - Festiwal wiecznej wiosny

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Madera - wyspa wiecznej wiosny • lewady, lasy wawrzynowe (lista UNESCO) i niezwykłe domy w Santana • najwyższe klify w Europie • wulkaniczne jaskinie i baseny • łowiska pstrągów • plantacje bananów i winorośli • złota plaża na Porto Santo • dla chętnych wypoczynek na Maderze (7 nocy)

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Funchal. Czas wolny i nocleg. W tym dniu nie ma opcjonalnej kolacji w hotelu (dotyczy klientów którzy dopłacili do tego świadczenia).

Dzień 2

Po śniadaniu całodniowy objazd po wschodniej części wyspy, która jest największą z wysp archipelagu Makaronezji, odkrytą w 1419 r. przez portugalskich odkrywców. Przez swoje naturalne piękno, zróżnicowany krajobraz, bogatą florę, łagodny klimat, nazywana jest Wyspą Wiecznej Wiosny lub Perłą Atlantyku. Droga będzie wiodła wśród spektakularnych krajobrazów w górzyste tereny północnych wybrzeży Madery. Odwiedzimy Machico, najstarsze miasto, gdzie w 1418 r. zacumowali swe statki pierwsi odkrywcy Madery. Podczas spaceru będzie okazja podziwiania wspaniałego widoku na Atlantyk. Przerwa na kawę. Poczujemy powiew oceanicznej bryzy w okolicy Ponta de Sao Lourenco, gdzie warto zrobić zdjęcia przy stromych klifach „schodzących” do Atlantyku. Po przejeździe przez urokliwe miasteczka dotrzemy do wioski Santana, słynącej z charakterystycznych krytych strzechą, tradycyjnych budynków i domów mieszkalnych w kształcie litery A. Przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Kolejnym punktem programu będzie Ribeiro Frio – park przyrody słynący z łowisk pstrągów, otoczony oryginalnym lasem Laurisilva. Jest to świetne miejsce, aby spróbować typowego napoju „poncho", robionego z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe pojedziemy na Pico do Arieiro – znajdujący się na wysokości 1810 m.n.p.m. najwyższy punkt na wyspie. Ostatnim miejscem odwiedzanym tego dnia będzie Monte - urokliwa wieś położona powyżej stolicy Funchal, słynąca z pięknego sanktuarium Matki Boskiej, tropikalnych ogrodów oraz zjazdów na wiklinowych saniach (toboggan). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok.140 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***/**** - położone na Maderze w okolicy Funchal ( np. Dorisol lub podobny) i Porto Santo (np. Luamar lub podobny).
Do dyspozycji gości
restauracja i bar, w niektórych również basen.
Pokoje
2 - osobowe, wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem , TV i klimatyzacją.
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot do/z Madery, przeprawę promową na Porto Santo, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 7 rozpoczętych dób hotelowych (5 na Maderze i 2 na Porto Santo), śniadania, program turystyczny j. w., obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, usług transportowych podczas objazdu wysp, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, transportu podczas objazdu wysp, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców 175 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki fakultatywne (ceny podane są w programie imprezy). Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji w systemie rezerwacyjnym.
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.