Wyżywienie
Restauracja „Sherazade” obejmuje międzynarodowe oraz lokalne menu. Serwuje śniadania (7:00-10:00) , późne śniadania (10:00-11:00), lunche (12:30-14:30) i kolacje (19:00-21:00) w formie bufetu oraz kilka wieczornych tematycznych bufetów (włoski, azjatycki, francuski). Sródziemnomorska restauracja a’la carte „Olives” (płatna) czynna jest w godzinach 18:00-23:00. W restauracji „Mosaic”(płatna) goście mogą spróbować potraw lokalnej kuchni w godzinach 19:00-22:00. Opcja all inclusive obejmuje lokalne napoje alkoholowe (m.in. piwo, wino, lokalne mocne alkohole) i bezalkoholowe (m. in. kawa, herbata, woda, napoje gazowane) w godzinach 10:00-23:00. Mocne alkohole podawane są od godziny 12:00 do 23:00. Bar „Zar” serwuje napoje i przekąski w lobby, oraz wieczorami muzykę na żywo (czynny 10:00-23:00 ). Bar przy basenie „Dolphin” czynny jest od 10:00 – 17:30 i serwuje również popołudniowe przekąski (14:30-17:30). Bar na plaży otwarty jest 10:00-18:00. Bar „El Khan Cafe” (płatny) oferuje arabskie smaki jak shisha, miętową herbatę czy kawę po arabsku (czynny jest od 17:00). W Grill -barze „Bolero” przy plaży goście mogą spróbować owoców morza. Jest on płatny i otwarty w niedziele w godzinach (19:00-23:00). Hotel oferuje również prywatne kolacje „dla dwojga” w restauracji „Gazebo” (czynna tylko po wcześniejszej rezerwacji, płatna). Raz dziennie na pokój przysługuje mała butelka wody mineralnej. W restauracjach podczas posiłków obowiązuje strój formalny. Napoje w barach serwowane są w szklankach. Napoje importowane, soki ze świeżych owoców, napoje butelkowane i lody nie są objęte opcją all inclusive.
Program sportowy i animacyjny
Hotel prowadzi łagodne animacje. Goście mogą korzystać z centrum odnowy biologicznej i Spa, które posiada szeroki zakres atrakcji (m.in. basen zanurzeniowy, sauna, jacuzzi, łaźnia parowa, siłownia, masaże). Spa czynne jest w godzinach 09:00-20:00. Goście mogą urozmaicić czas korzystając z licznych atrakcji na świeżym powietrzu, m.in.: aqua aerobic, bilard (płatny), siatkówka plażowa, boisko do piłki nożnej na plaży, tenis stołowy, kort tenisowy (wypożyczanie sprzętu i oświetlanie płatne), jazda na koniu i wielbłądzie, nurkowanie. Niedaleko hotelu znajduje się pole golfowe (płatne). Hotel dba również o najmłodszych gości. Dostępny jest dla nich: brodzik (podgrzewany w sezonie zimowym), mini club, plac zabaw, liczne animacje, menu w restauracji („Olives” i „Sharazade”), opiekunka (płatna).
Dodatkowe informacje
*****
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Marsa Alam, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, podstawowy pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatnej na lotnisku ok. 25 USD/os), wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
Zakładane minimum Grupy (minimalna liczba osób wymagana dla realizacji imprezy) wynosi 160 osób.
Wjazd na terytorium Egiptu jest możliwy na podstawie paszportu, ważnego co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu, oraz wizy.
Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku). Wiza jest stemplowana do paszportu - jej ważność wynosi 30 dni. Cena wizy wynosi 25 USD/osoby.
Obywatel/ka Egiptu nie może zostać zakwaterowana w jednym pokoju z osobą płci przeciwnej, chyba, że osoby takie posiadają akt małżeństwa (do okazania w recepcji hotelu).
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby będące obywatelami Egiptu nie mogą korzystać z przelotów czarterowych, jeśli nie posiadają karty stałego lub tymczasowego pobytu w Polsce. Obywatele innych krajów mogą korzystać z przelotów czarterowych po spełnieniu warunków wjazdowych do kraju docelowego. Powyższe zasady obowiązują zarówno dla rezerwacji obejmujących przelot czarterowy (w jedną lub obie strony), jak i imprezę turystyczną realizowaną w oparciu o przelot czarterowy (wypoczynek lub objazd).
Kategoria lokalna: 5

Hotel zachęca piękną plażą, krystalicznie czystą wodą i obsługą na wysokim poziomie. Hotel jest idealny zarówno dla osób chcących wypocząć jak również lubi ceniących aktywny wypoczynek i zwiedzanie.
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Marsa Alam, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, podstawowy pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatnej na lotnisku ok. 25 USD/os), wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
Hotel swoją architekturą przypomina zabudowę miejscowości El Quseir. Składa się parterowych i piętrowych budynków. Do budowy użyto naturalnego kamienia i lokalnych płytek. Do dyspozycji gości jest 24-godzinna recepcja, bankomat, sklepiki z pamiątkami, pralnia (płatna), centrum piękności (m.in. fryzjer, manicure, pedicure(płatne)). Hotel posiada piękny ogród oraz 2 baseny (podgrzewane w sezonie zimowym). Goście mogą skorzystać z 3 restauracji (restauracja główna z kuchnią międzynarodową i lokalną „Sharazade”, a’la carte z kuchnią śródziemnomorska „Olives”(płatna), elegancka arabska „Mosaic”(płatna)) i 6 barów („Zar” przy lobby, „Dolphin” przy basenie, bar na plaży, „El Khan Cafe” z arabskimi smakami (płatny), „Reju” w spa (płatny), grill-bar „Bolero” przy plaży).
Bezpłatny, bezprzewodowy internet dostępny jest na terenie ca lego hotelu.
Hotel dysponuje 250 luksusowymi pokojami, w tym pokoje standardowe z widokiem na ogród (dla max. 3 osób lub 2 osób i dziecka), pokoje z widokiem na morze (za dopłatą, dla max. 3 osób lub 2 osób i dziecka ) i rodzinne (2 połączone pokoje). Pokoje standardowe wyposażone są w łazienkę (WC, prysznic, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf ,telefon, TV, bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu, mini bar (płatny), zestaw do kawy i herbaty (za zamówienie), balkon lub taras. Przestronne pokoje rodzinne z widokiem na ogród, wyposażone są jak pokój standardowy, dodatkowo posiadają szlafrok i klapki.
Hotel znajduje się 3 km od centrum El Quseir, w miasteczku położonym ok. 150 km na południe od Hurghady. Około 120 km na południe od niego leży miejscowość Marsa Alam. Lotnisko w Marsa Alam oddalone jest od hotelu El Quseir o ok. 70 km, lotnisko w Hurghadzie o ok. 140 km. El Quseir to ciche, spokojne, egipskie miasteczko z uroczym starym miastem, wąskimi uliczkami i tradycyjnymi, kolorowymi bazarami. Lokalizacja hotelu pozwala zwiedzić lokalne atrakcje jak stary fort, port i stare miasto w El Quseir, pustynię i liczne kopalnie szmaragdów.
Mapa
Hotel znajduje się bezpośrednio przy 750-metrowej, piaszczystej plaży z piękną rafą koralową. Goście mogą podziwiać piękno podwodnego życia Morza Czerwonego. Przy basenie i na plaży leżaki i parasole są bezpłatne.
Wyżywienie
Program sportowy i animacyjny
Atrakcje regionu
Inne hotele w regionie
Dodatkowe informacje
Bagaż
rejestrowany i podręczny
Transfer
lotnisko-hotel-lotnisko
Opieka
rezydenta

Oferta dostępna w innej konfiguracji
5.2/6 (26 opinii)
Atrakcje dla dzieci
Obsługa hotelowa
Plaża
Pokój
Położenie i okolica
Rezydent
Sport i rozrywka
Wyżywienie
Zdjęcia klientów
Zastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Hotel bardzo spokojny, idealny na wypoczynek bez dzieci, czyste pokoje, zadbana plaża z rafami, obsługa nie jest narzucająca się w oferowaniu atrakcji, ale taktowna i subtelna. Kurort BARDZO pozytywnie nas zaskoczył, szczególnie pod względem panującej wszędzie czystości i przepysznej, urozmaiconej kuchni. Plusem dla nas był brak chałaśliwych basenów itp. atrakcji, które oferuje większość egipskich kompleksów wypoczynkowych. Chętnie tam wrócimy.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Super