Hotel Seaview Calodyne Lifestyle Resort

Lokalizacja Port Luis
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Mauritius - wczasy
Wyżywienie All inclusive
Nieduży, kameralny i bardzo przytulny obiekt, po prostu hotel z klimatem. Spokojna, śliczna plaża, bez tłoku i z dala od zgiełku wielkich kurortów. Polecamy Klientom pragnącym nieco spokoju i wytchnienia nad ciepłym oceanem. W razie potrzeby można w 15 minut dojechać do słynnego kurortu Grand Baie. Serdecznie zapraszamy!

Terminy i ceny wycieczki 17

Oferta niedostępna w terminie 02.11.2017
Oferta niedostępna
Kalkuluj cenę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel Seaview położony jest w północno-wschodniej części wyspy, nad turkusową laguną, z pięknymi widokami na pobliskie wysepki, m.in. Coin de Mire. Hotel znajduje się w zatoce, która chroni przed wysokimi falami, i zapewnia dobre warunki do windsurfingu. Północna część wyspy charakteryzuje się nizinnym krajobrazem, z ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża skałkami, oraz najpiękniejszymi plażami z krystalicznie czystą wodą. Do tętniącej życiem, turystycznej miejscowości Grand Baie jest 10 kilometrów, a do stolicy wyspy, Port Louis – 26 km. Transfer z lotniska trwa ok 1 godzinę.
Plaża
Niewielka, ale piękna plaża oraz krystalicznie czysta woda oferuje dużo prywatności. Leżaki oraz ręczniki plażowe dostępne bezpłatnie.
Do dyspozycji gości
Recepcja czynna 24h, lobby, restauracja główna, otwarta na śniadania, lunche i kolacje, restauracja a’la carte otwarta w czasie kolacji, bar, butik.
Pokoje
Ten niewielki, przytulny hotel posiada 82 eleganckie pokoje. Pokoje superior (ok 40 m2), zlokalizowane na parterze, posiadają łazienkę, łóżko małżeńskie (nie ma możliwości wstawienia dwóch pojedynczych łóżek), indywidualnie sterowaną klimatyzację, taras, TV-sat, sejf.
Wyżywienie
All Inclusive: śniadania i kolacje w formie bufetu, lunche – wybór z ustalonego menu. Nielimitowane napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole (woda, soki, herbata, kawa, napoje gazowane, lokalne wino i rum). Wieczorem w restauracjach i barach obowiązuje dress code - zakryte buty, długie spodnie.
Program sportowy i animacyjny
Bez dodatkowej opłaty, Klienci korzystać mogą z kajaków, gier i rowerów. W niektóre wieczory hotel zaprasza do cieszenia się muzyką graną na żywo. Za dodatkową opłatą korzystać można z nart wodnych, nurkowania, kite surfingu, wycieczek katamaranem. W dodatkowo płatnym, hotelowym SPA, skorzystać można z szerokiego wyboru masaży oraz zabiegów na ciało i twarz.
Internet
Bezprzewodowy Internet dostępny na terenie hotelu bez dodatkowej opłaty.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Arke Fly, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych (w zależności od wybranego terminu), wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
MAURITIUS informacje ogólne

Waluta
1 rupia (MUR) = 100 centów. 20 rupii = 0,5 EUR. Sugerujemy zabranie euro (EUR). W obiegu są banknoty 25, 50, 100, 200, 500, 1000 i 2000 rupii oraz monety 5, 20, 50 centów i 1, 5, 10, 20 rupii. Karty kredytowe są powszechnie akceptowane.
Wizy
Nie są wymagane od obywateli RP. Paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty powrotu. Wymagany jest wwóz wystarczającej ilości dewiz do utrzymania się w czasie pobytu (100 USD/dzień).
Przepisy celne
Zakazuje się wwozu więcej niż 1 l napojów spirytusowych na osobę (lub przelicznik na inne alkohole) i pornografii.
Czas
+ 3 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.
Język
Językiem urzędowym jest język angielski i kreolski, ale w powszechnym użyciu jest także francuski.
Elektryczność
230 V / 50 Hz. Gniazdka europejskie (dwa okrągłe poziomo położone otwory) i brytyjskie (dwa otwory podłużne położone poziomo i jeden pionowo, pośrodku).
Transport
Obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w dobrym stanie. Transport publiczny funkcjonuje do 22:30, na prowincji do 18:00.
Szczepienia i zdrowie
Szczepienia nie są wymagane. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty. Ze względu na koralowce występujące przy brzegu zaleca się wchodzenie do wody w odpowiednim obuwiu.
Obyczaje
Nudyzm jest zakazany. Kraj zamieszkują głównie hindusi.

W regionie

Mauritius to piaszczyste plaże i krystalicznie czysta, turkusowa woda, ale również indyjskie świątynie, ogrody botaniczne z bujną, soczystą zielenią oraz rzadkie gatunki ptaków, kryjące się wśród drzew hebanowych. To również mekka dla wszystkich tych, którzy kochają sporty wodne, nawet te najbardziej wyszukane.
Mauritius przyciąga turystów słońcem i kryształowo czystym morzem, a także pięknymi widokami. Najpiękniejsza "pocztówka" z wyspy to półwysep Le Morne Brabant, znajdujący się na południowo-zachodnim wybrzeżu. Jest to niezwykle malownicze wzgórze, z którego roztacza się fantastyczny widok na turkusowe wody oceany Indyjskiego (Od 2008 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO).

Najpiękniejsza plaża, Trou-aux Biches znajduje się tuż obok hotelu Casuarina. Miejsce to zostało wyróżnione w konkursie World Travel Awards w kategorii najlepsza plaża świata w 2011 r.

W wodach oceanu Indyjskiego, w okolicach miejscowości Flic en Flac, zobaczycie Państwo jedne z najpiękniejszych raf koralowych. Niesamowity, podwodny świat można oglądać na wiele sposobów. Niezwykle rozpowszechnione są tu przeszklone łodzie podwodne a także specjalne bańki do chodzenia po dnie oceanu. Co ważne, w wielu miejscach na wyspie (również przy hotelach) znajdziemy szeroki wachlarz sportów wodnych (narty wodne, windsurfing, snorkeling, nurkowanie, kajaki, rowerki wodne, łodzie motorowe, katamarany).

Fauna i flora wyspy jest niesamowicie ciekawa i kolorowa. Oprócz niesamowitego, podwodnego świata zobaczymy żółwie, wielobarwne papugi a także mnóstwo oryginalnych orchidei czy dostojną wiktorię królewską. Zapraszamy!

WYLOTY
Wyloty z Warszawy. Zbiórka przy stanowisku Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie. Przelot samolotem czarterowym.
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.