Moskwa - Perspektywa z Kremla

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.5 /6 ( 1 opinii )
• Moskwa – Plac Czerwony • Kreml – wspomnienie carów • mauzoleum Lenina – wodza Rewolucji •najpiękniejsze metro świata • wieczorny spacer Arbatem • Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu • Smoleńsk - miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu • fortyfikacje Smoleńska • słynne samowary z Tuły • Rezydencja Lwa Tołstoja • Mauzoleum Lenina • 3 noce w hotelu Izmailovo w Moskwie (lub podobnym)

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady Przylot do Moskwy, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie; kolacja (fakultatywnie). Wieczorem przejazd metrem do centrum stolicy. Spacer Arbatem – jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem a w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budowle Rosji prezentują się nocą. Nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum Moskwy. Zwiedzanie stolicy Federacji Rosyjskiej zaczniemy od Kremla* będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski*, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny, spotkamy też osobliwych „carów”: Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zobaczymy również Zbrojownię* mieszczącą obecnie kolekcję przedmiotów będących dawniej własnością rodziny carskiej m.in. trony carów, regalia, stroje i powozy używane przez władców. Z Kremla przez Park Aleksandrowski i Plac Maneżowy z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (wstęp do obiektów fakultatywny - dodatkowo płatny). Przerwę „na kawę” zrobimy niedaleko GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji, dziś już nie poraża swoimi cenami i jest dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego i osławionej Łubianki. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela*. Powrót do hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 60 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (5 rozpoczętych dób hotelowych: 3 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym, 1 w Smoleńsku, 1 w Kałudze lub Tule). Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie) jest oddalony ok. 15 km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25 minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat.Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek.
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja i bar
Pokoje
2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet.
Wizy
Wiza
UWAGA! Procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta!

- Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow Tours (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54)
* paszport z dwoma wolnymi stronami
* prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru)
* 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost).
- W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy).
- W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt.
- Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU.
- Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy. - Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (5 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 135 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych: świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub), oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/moskwa-tula-smolensk-perspektywa-z-kremla/zakwaterowanie-row
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
 
 
 
4.5 Ocena ogólna tej wycieczki
4.5
Program wycieczki
6.0
Pilot
4.0
Transport
5.0
Zakwaterowanie
6.0
Wyżywienie
5.0
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.