Park Narodowy Semien

Dżelady, Park Narodowy Semien

Hipopotamy, Jezioro Chamo

Katedra Najświętszej Marii Panny, Aksum

Pelikany, jezioro Ziway

Gondar

Kaplica z Arką Przymierza, Aksum

Lalibela

Park Narodowy Mago

Zimorodek, Awasa

Ura Kidane Mehret, jezioro Tana

Od Amharów do Hamerów

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.7 /6 ( 34 opinii )
Arka Przymierza w Aksum • kanion i wodospady Nilu Błękitnego • Lalibela - ósmy cud świata • niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu • hipopotamy, zebry, małpy, krokodyle, marabuty • spotkania z plemionami Amharów, Hamerów, Mursi, Dorze, Konso - niezwykłe stroje, pomalowane ciała, ozdoby, zwyczaje i obrzędy Ludzi Południa • przeloty wewnętrzne na północy i przejazd jeepami na południu

Terminy i ceny wycieczki 15

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Addis Abeby (z przesiadką w Stambule). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest szkielet naszego przodka sprzed  3 milionów 200 tysięcy lat (odkryty w 1974 r.). Zwiedzanie katedry św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.
Pokoje 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, w wiekszości ręczniki).
Uwaga! Podczas wycieczki przydatne będą: latarki, podstawowe kosmetyki, ręczniki, kremy z filtrem oraz repelenty i żel do mycia rąk.
Wyżywienie
w restauracjach hotelowych serwowane są dania podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić potrawy regionalne
Wizy
Wiza turecka
Wizę można wyrobić na dwa sposoby:
- pierwszy, to wypełnienie formularza wizowego oraz płatność kartą kredytową (cała procedura trwa kilkanaście minut, łącznie z odesłaniem wizy na skrzynkę e-mail), cena pozostaje bez zmian, 20 USD za wizę: www.evisa.gov.tr/en/
- wizę nadal można wykupić na lotnisku. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się w gotówce na lotnisku.
Uwaga! Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.
Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku - wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Stambule, zakwaterowanie w hotelach lub lodge wg opisu w pokojach 2 os.(dostawki na zapytanie), 15 rozpoczętych dób hotelowych, 3 przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, wyżywienie wg programu: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, rejs po J. Chamo, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy jeepami 4 x 4 /najczęściej Toyota/ na całej trasie, opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (opłaty, w tym bilety wstępu) 250 USD/os, napiwki, tragarze ok. 70 USD/os, wiza etiopska 50 USD/os płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu), wiza turecka 20 USD/os - konieczne jest ubieganie się o wizę przez portal e-wiza www.evisa.gov.tr.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/od-amharow-do-hamerow/zakwaterowanie-etc
Uwaga! Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.

Dodaj opinię

5.7

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon