Odessa - Kijów - Dwie stolice Ukrainy

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Odessa – wielokulturowe miasto • Najbogatszy niegdyś port Imperium Rosyjskiego • Słynne Schody Potiomkinowskie • Twierdza Akermańska • Odesskie Katakumby • Degustacja renomowanych win z Szabo • Kijów - Spacer po Kreszczatiku • Sobór Sofijski – najważniejsza świątynia stolicy Ukrainy (UNESCO) • Współczesny pałac- rezydencja Wiktora Janukowycza w Międzygórzu • Ławra Peczerska (UNESCO)

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Odessy (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie ; kolacja (opcjonalnie). Nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Położone nad Morzem Czarnym miasto portowe do dziś czaruje swoją wielokulturowością i klimatem dawnych lat. Odessa zachwyca secesyjnymi kamienicami, eleganckimi bulwarami i pasażami, starymi kamieniczkami i „wschodnimi” zaułkami. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej „12 krzeseł”, której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad (ocjonalnie) w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie” i pomnik księcia Richelieu, jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie. Choć powstały dopiero w XIX wieku szybko stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta: symbolizowały otwarcie się Odessy na morze. Wielokrotnie przebudowywane monumentalne „wejście do miasta” rozsławił na cały świat Siergiej Eisenstein. Powrót do hotelu w Odessie lub okolicy, nocleg.(Trasa ok. 30 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** klasy turystycznej
- położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet (6) oraz za dopłatą posiłki wg programu (6) - zamiennie kolacja lub obiad – bufet lub zestawy serwowane do stolików (napoje dodatkowo płatne).
Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, często z telefonem i TV. Do dyspozycji gości; na miejscu restauracja i bar. Kategoria lokalna 3*
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot do/z Odessy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach - 6 rozpoczętych dób hotelowych: w Odessie lub okolicy (3) oraz w Kijowie lub okolicy (3), śniadania (6), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 120 EUR (płatne na miejscu), imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 6 posiłków wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad ) - w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon