Słonie, Park Narodowy Krugera

Archipelag Bazaruto

Bourke's Luck Potholes

Three Rondavels, Panorama Route

Archipelag Bazaruto

Johannesburg

Likaony, Lion Park

Nosorożce, Park Narodowy Krugera

Lwy, Lion Park

Podwójne safari z wypoczynkiem w Mozambiku

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.5 /6 ( 11 opinii )
Wycieczka samolotem
Wielka Piątka Afryki – lew, bawół, lampart, słoń, nosorożec • Park Krugera – safari w największym Parku Narodowym Afryki • piękna Panorama Route w Górach Smoczych – kanion Blyde River, Okno Boga, Three Rondavels • Johannesburg • Lion Park i karmienie żyrafy • Mozambik i rajskie plaże • archipelag Bazaruto • Two Mile Reef - rafa koralowa

Terminy i ceny wycieczki 9

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Johannesburga według rozkładu. RPA jest najdalej na południe wysuniętym państwem w Afryce, o powierzchni prawie czterokrotnie większej niż Polska. Zamieszkują je 52 miliony mieszkańców, mówiących w 11 językach urzędowych (obok Indii, największa różnorodność języków urzędowych na świecie). Wiele występujących tu roślin to endemity, czyli gatunki niezwykle rzadkie, unikatowe dla tego regionu. Po przylocie udamy się na panoramiczny przejazd przez miasto, podczas którego zobaczymy m.in. budynki pierwszej giełdy oraz Uniwersytetu Witwatersrand, na którym studiował pierwszy czarnoskóry prezydent RPA – Nelson Mandela. Następnie przejazd do Soweto, miasta sąsiadującego z Johannesburgiem, gdzie w 1955 r. podpisano Kartę Wolności, która stała się podstawą dzisiejszej konstytucji RPA. Odwiedzimy dzielnicę Orlando, gdzie na jednej ulicy mieszkało kiedyś dwóch laureatów nagrody Nobla: prezydent Nelson Mandela i biskup Desmond Tutu. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 100 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele/Logde o standardzie *** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone w pobliżu Parku Narodowego Krugera (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych). Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
Wizy
Wizy
Obywatele RP nie potrzebują wizy przy wjeździe do RPA. Przy wjeździe do Mozambiku wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy, ok. 70 USD/os. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.
Paszport
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony. Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (paszporty biometryczne).
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:
- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.
- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie: aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski oraz  pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA.
- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Johannesburg-Warszawa, przelot wewnętrzny z Nelspruit do Vilankulo oraz z Vilankulo do Johannesburga, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych), 7 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 300 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.
Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 15.03.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty. Porady ogólne: Park Krugera: - proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno. - w dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deetem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem.

Dodaj opinię

5.5

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Republice Południowej Afryki! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon