Rehana Royal Beach Resort & Spa

Lokalizacja Sharm el Sheikh
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Sharm el Sheikh wypoczynek
Wyżywienie All inclusive
5.1 /6 ( 4 opinii )
Elegancki i przestronny kompleks hotelowy oferujący niezliczoną ilość atrakcji oraz szerokie zaplecze sportowo-rekreacyjne. Stanowi gwarancję udanego urlopu dla osób szukających aktywnego wypoczynku.

Terminy i ceny wycieczki 30

Oferta niedostępna w terminie 25.04.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Komfortowy, rozbudowany kompleks należący do sieci Rehana Resort. Położony w dzielnicy Nabq Bay, w odległości ok. 18 km do centrum Naama Bay, gdzie 3 x dziennie kursuje bus (ok. 6 USD/2 strony) i ok. 7 km od portu lotniczego w Sharm El Sheikh.
Plaża
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy piaszczystej plaży z dostępem do rafy koralowej - wejście z pomostu. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne.
Do dyspozycji gości
Otworzony w 2008 r. hotel składa się z budynku głównego i kilku 2- i 3-piętrowych budynków bocznych.Recepcja, restauracja główna Sun Flower, 4 restauracje a’la carte (w cenie raz na pobyt): Rossini - włoska, El Tekkia - orientalna, Shanghai - azjatycka i Moon Light - rybna, bar przy basenie, lobby bar, bar na plaży, bar przy jeziorze, pub & dyskoteka, sklepy, 8 basenów (w tym 3 podgrzewane w sezonie zimowym), zjeżdżalnie wodne, leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne. Dodatkowo płatne: room service, fryzjer, sklepiki z pamiątkami, supermarket, centrum biznesowe, sala konferencyjna, pralnia, opieka medyczna.
Pokoje
Dysponuje łącznie ponad 580 nowocześnie urządzonymi pokojami, rozlokowanymi w 2- i 3-piętrowych budynkach. Pokój standardowy - (pow. ok. 35 m2) 2-osobowy (możliwość 2 dostawek dla dzieci lub 1 dostawki dla osoby dorosłej), wyposażony w klimatyzację, łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów, sejf, telefon, TV-sat, minibar (dodatkowo płatny) oraz balkon lub taras z widokiem na basen lub ogród. Dostępne pokoje typu family - za dodatkową opłatą.
Wyżywienie
All Inclusive obejmuje śniadania (07:00-10:00), obiady (13:00-15:00) i kolacje (18:30-21:30) w formie bogatego bufetu. Ponadto lekkie przekąski w ciągu dnia, lody dla dzieci. Napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole serwowane (10:00-24:00) w wyznaczonych barach. Możliwość skorzystania z restauracji a’la carte włoskiej lub orientalnej 1 x na pobyt bezpłatnie. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).
Program sportowy i animacyjny
Bogaty dzienny i wieczorny program animacyjny, siatkówka plażowa, tenis stołowy, tenis ziemny, siłownia, aerobic, rzutki, jacuzzi oraz odpłatnie: bilard, centrum nurkowe i sportów wodnych na plaży. Dla najmłodszych: 3 baseny (2 podgrzewane w sezonie zimowym), plac zabaw, miniklub dla dzieci i mini disco.
Internet
W hotelu - kawiarenka internetowa i internet Wi-Fi - płatne (ok. 10 USD/godz.).
Wizy
Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych. Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 25 USD,wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
EGIPT SHARM EL SHEIKH - informacje ogólne

Waluta
EGP - funt egipski. 1 USD = ok. 6 EGP; 1 EUR = ok. 7 EGP. Warto zabrać euro lub dolary. Pieniądze można wymienić w licznych kantorach w hotelach lub w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Egipcie są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach, ale jest również przyjęte w hotelach dla personelu sprzątającego.

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych. Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Czas
Zimą + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego, latem taki sam jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 20 EGP; woda 1l - 3,00 EGP; piwo w barze od 16,00 EGP; kawa w kawiarni od 2,00 EGP. Należy się targować, szczególnie przy większych zakupach i kupnie pamiątek. Warto jednak przestrzegać zasady: nigdy nie oferuj ceny której nie jesteś w stanie zapłacić oraz przy kupowaniu nie można się śpieszyć.
W wielu obiektach zabytkowych wprowadzone zostały opłaty za fotografowanie, które mogą wynosic od 5 do nawet 100 EGP. Prosimy pytać przewodnika podczas wycieczek.

Poczta
Znaczek na pocztówkę do Polski kosztuje od 4,00 EGP. Cena jest ustalona urzędowo. Należy zaznaczyć przy zakupie znaczka, że do Polski.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają w miejscowościach turystycznych i w miastach. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

W regionie

Sharm El Sheikh
Najsłynniejszy kurort na półwyspie Synaj, słynie z raf koralowych oraz plaż i jest doskonałą bazą wypadową na wiele wycieczek. Zatoka Naama Bay wybudowana w stylu miejscowości wakacyjnych nad Morzem Śródziemnym oferuje wiele możliwości wszelkich rozrywek. Kurort szybko się rozbudowuje i z każdym rokiem oferuje wiele nowych luksusowych hoteli, oraz nowych atrakcji (delfinarium, parki wodne, centrum rozrywkowe „z tysiąca i jednej nocy”). Dla lubiących lokalne klimaty - Old Market z bazarem w starym stylu z całym mnóstwem sklepów i zaułków.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow Tours na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.1 Ocena ogólna tej wycieczki
5.3
Pokój
4.8
Wyżywienie
5.3
Obsługa hotelowa
4.4
Rezydent
5.0
Położenie i okolica
3.5
Plaża
3.8
Sport i rozrywka
4.1
Atrakcje dla dzieci
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.