Sri Lanka i Indie Południowe - na styku dwóch kultur

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.9 /6 ( 15 opinii )
• Madurai - kraina nektaru • Allepey - rejs po rozlewiskach Kerali • multikulturowe Cochin • sierociniec dla słoni • Kandy i Świątynia Zęba • skalna forteca Sigiriya • plantacje herbaty • safari w parku Minneriya • Matale - ogród przypraw

Terminy i ceny wycieczki 6

Oferta niedostępna w terminie 17.01.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Międzylądowanie techniczne w Bahrajnie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu).

Dzień 2

Przylot do Colombo, odprawa paszportowo - wizowa i spotkanie z pilotem. Krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
INDIE:
Zakwaterowanie w hotelach *** wg kategorii lokalnej. 5 rozpoczętych dób hotelowych: Trivandrum (1), Madurai (1), PN Periyar (1), Cochin (1), na łodzi o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (1). Brak możliwości dostawek, klimatyzacja lub/ i wiatrak przysufitowy. Śniadania i obiadokolacje.
SRI LANKA: Zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora. 5 lub 6 rozpoczętych dób hotelowych. Pokoje we wszystkich hotelach wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w większości hoteli także basen i Internet.
Wizy
Wiza Indyjska:
Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie Travella i kosztuje 290 zł/ os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Możliwe jest wizowanie do Indii we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania do Indii. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Wiza lankijska: Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagana jest wiza turystyczna. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow Tours. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, przeloty lokalne Colombo - Cochin, Trivandrum - Colombo (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 10 lub 11 śniadań, 10 lub 11 obiadokolacji, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (łącznie koszt uczestnictwa w programie ok. 310 USD, płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy lankijskiej i indyjskiej, opłat za zdjęcia i filmowanie ok. 30 USD oraz wycieczek lokalnych.
Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 40 USD), przejażdżka na słoniu (ok. 40 USD). Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 28.02.2016 r. i mogą ulec zmianie.
Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 ("stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.
 
 
 
4.9 Ocena ogólna tej wycieczki
5.0
Program wycieczki
5.3
Pilot
4.3
Transport
4.5
Zakwaterowanie
4.6
Wyżywienie
4.7
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.