Heritance Ayurveda Maha Gedara

Lokalizacja Colombo
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Sri Lanka - wypoczynek
Wyżywienie Śniadania, obiady i kolacje
Ekskluzywny hotel o spokojnej, kameralnej atmosferze, nastawiony na maksimum relaksu, oczyszczenie ciała oraz duszy przy pomocy specjalnie dobranych zabiegów ayurwedy. Polecamy osobom chcącym przede wszystkim wypocząć, spróbować naturalnej, zdrowej, lokalnej kuchni, skorzystać z lankijskiej wiedzy na temat medycyny naturalnej oraz oderwać się od pędu towarzyszącemu nam na co dzień.

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Informacje dodatkowe

Położenie
Luksusowy hotel, otoczony tropikalnym ogrodem. Ok. 3 km od miasteczka Beruwela, ok. 60 km do Colombo oraz ok. 90 km do lotniska.
Plaża
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy złotej, szerokiej i piaszczystej plaży. Brak serwisu plażowego.
Do dyspozycji gości
Hotel zaprojektowany przez flagowego lankijskiego architekta - Geoffrey’a Bawa. Recepcja, restauracja z widokiem na basen i ogród, juice bar serwujący świeżo przygotowane soki (10:00-17:00). Basen, bezpłatne ręczniki, leżaki i parasole w ogrodzie przy plaży, czytelnia, sala telewizyjna. Za opłatą: sklepy z lokalnymi kosmetykami i rękodziełem.
Pokoje
64 pokoje o różnym standardzie. Pokoje standardowe (pow. ok. 29 m2), mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe. Wyposażone w łazienkę (prysznic, suszarka do włosów, szlafrok), centralnie sterowaną klimatyzację, wiatrak przysufitowy, telefon, bezpłatny sejf oraz umeblowany balkon z widokiem na ocean.
Za dopłatą dostępne są inne typy pokoi.
- Pokoje deluxe - (pow. ok. 41 m2) - wyposażone jak pokoje standardowe, dodatkowo posiadają bardziej przestronny balkon. - Pokoje corner luxury - (pow. ok. 79 m2) - dodatkowo wyposażone są w: część wypoczynkową, TV Sat, mini lodówkę (na zapytanie). Posiadają bardzo duży, umeblowany balkon.- Pokoje typu suity - (pow. ok. 61 m2) - dodatkowo wyposażone są w część wypoczynkową, TV-sat, mini lodówkę (na zapytanie).
Wyżywienie
Full Board: śniadanie, lunch i obiadokolacja w formie różnorodnego bufetu. Możliwość wyboru dań wegetariańskich, bezglutenowych oraz a’la carte dopasowanych do indywidualnych potrzeb (lunch, obiadokolacja). Napoje do lunchu i obiadokolacji płatne dodatkowo. Herbaty ziołowe dostępne podczas posiłków bezpłatnie.
Program sportowy i animacyjny
Profesjonalne, bogato wyposażone centrum ayurwedy. W cenie klienci otrzymują pakiet Odmładzający: program zabiegów Panchakarma (oczyszczanie ciała), połączony z detoksykacją i regeneracją ciała, oparty o ziołowe specyfiki intensyfikujące wewnętrzną energię ciała i odporność oraz masaże Pinda Sweda (mlekiem ryżowym i ziołami) poprawiające elastyczność i wytrzymałość. Szczegóły zabiegów, ich ilość oraz rodzaje ustalane są na miejscu, po konsultacji z lekarzem.
Hotel nie prowadzi animacji. Do dyspozycji gości: nieduża siłownia, codzienne zajęcia jogi ( w cenie).Internet:W lobby Internet Wi-Fi dostępny bezpłatnie. Kącik internetowy w czytelni dostępny bezpłatnie (hasło w recepcji).
Internet
W lobby Internet Wi-Fi dostępny bezpłatnie. Kącik internetowy w czytelni dostępny bezpłatnie (hasło w recepcji).
Kategoria lokalna
Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.
Wizy
Wiza lankijska: Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagana jest wiza turystyczna. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow Tours. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2016 r. i mogą ulec zmianie.
Sri Lanka - informacje ogólne
Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 2,50 PLN; 1 USD = 120 LKR. W obiegu są zarówno monety jak i banknoty. Nominały monet: 5, 10, 25 i 50 centów, 1, 2 i 5 rupii. Nominały banknotów: 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000 i 5000 rupii. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane.
Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.
Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.
Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.
Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2016/ 2017 Poya przypada: 14.11, 13.12, 12.01, 11.02, 12.03.
Czas
+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.
Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD.
Woda w sklepie - ok. 0,5 USD.
Piwo - ok. 2 USD.
Wino - ok. 4 USD.
Kawa - ok. 2 USD.
Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.
Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko - hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).
Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.
Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP

Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.
Konsulat RP w Colombo
Konsul Honorowy: Mr Desamanya Kandiah Balendra (Ken)
adres: C/o Deputy Chairman's Office
Phoenix Ventures Ltd.
2nd Floor, 409 Galle Rd.
Colombo 03 Sri Lanka
nr tel. +94 112 565612, 693307
e-mail: kenbalendra@hotmail.com
Przelot Wylot do Colombo liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Bahrajnie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.