Ranweli Holiday Village

Lokalizacja Zachodnia Sri Lanka
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Sri Lanka - wypoczynek
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
6.0 /6 ( 1 opinii )
Hotel położony w spokojnej, cichej i bardzo zielonej okolicy, kładący duży nacisk na ekologię, co widać zarówno w stylu w jakim jest urządzony, jak również w ofercie dodatkowych aktywności. Piękna zatokowa plaża jest dodatkowym atutem. Miejsce doskonałe dla osób lubiących żyć w zgodzie z naturą.

Terminy i ceny wycieczki 13

Oferta niedostępna w terminie 18.02.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel położony na niedużym półwyspie porośniętym palmami kokosowymi. Z jednej strony zwieńczony piękną plażą, z drugiej lasem mangrowym wzdłuż koryta rzeki uchodzącej nieopodal do oceanu (aby dostać się do hotelu należy przeprawić się hotelową łódką - transport bezpłatny, brak stałego rozkładu, czas transferu ok. 2 min.) Do centrum miejscowości Waikkal ok. 4 km. Do lotniska w Colombo ok. 18 km.
Plaża
Bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej plaży. Brak serwisu plażowego.
Do dyspozycji gości
Recepcja, restauracja, lobby bar, zewnętrzny bar przy basenie, sala telewizyjna. Ponadto: zadbany ogród, basen, brodzik dla dzieci, taras słoneczny, leżaki i ręczniki plażowe dostępne bezpłatnie. Płatne dodatkowo: sklep z pamiątkami.
Pokoje
Hotel posiada łącznie 88 pokoi i bungalowów. Pokoje standardowe, o pow. ok. 20 m2, mogą zakwaterować max. 3 os. dorosłe, wyposażone są w: łazienkę z prysznicem z częściowo przeszklonym dachem oraz baterią słoneczną ogrzewającą wodę, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, wiatrak sufitowy, TV Sat., telefon, bezpłatny sejf, mini lodówkę, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, część wypoczynkową oraz taras. Pokoje urządzone są w lokalnym stylu eco, wykorzystującym naturalne materiały oraz lokalne rękodzieło. Posiadają widok na morze lub rzekę.Bungalowy standardowe - położone bliżej plaży, posiadają wydzieloną cześć wypoczynkową i widok na morze.Bungalowy deluxe, o pow. ok. 23 m2, bardzo eleganckie, ekskluzywnie wyposażone, wyposażone dodatkowo w indywidualnie sterowaną klimatyzację, minibar (konsumpcja płatna dodatkowo) oraz widok na morze.
Wyżywienie
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Program sportowy i animacyjny
Hotel organizuje wieczory przy muzyce na żywo, wieczorne show, pokazy lokalnych artystów i rzemieślników m.in. garncarstwo, lokalna kuchnia, plecenie koszy oraz lin, wytwarzanie octu winnego. Ponadto: tenis stołowy, rzutki, szachy, gry planszowe, bule, siatkówka plażowa. Za dodatkową opłatą: bilard, rowery, squash, rowerki wodne, kajaki, katamarany, centrum SPA. Hotel oferuje płatne dodatkowo lokalne wycieczki piesze i rowerowe z przewodnikiem oraz m.in. rejsy po rzece w celu obserwacji ptaków.
Internet
Bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby.
Kategoria lokalna
Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 6.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sri-lanka-wypoczynek/ranweli-holiday-village
Wizy
Wiza lankijska: Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagana jest wiza turystyczna. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow Tours. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2016 r. i mogą ulec zmianie.
Sri Lanka - informacje ogólne
Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 2,50 PLN; 1 USD = 120 LKR. W obiegu są zarówno monety jak i banknoty. Nominały monet: 5, 10, 25 i 50 centów, 1, 2 i 5 rupii. Nominały banknotów: 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000 i 5000 rupii. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane.
Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.
Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.
Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.
Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2016/ 2017 Poya przypada: 14.11, 13.12, 12.01, 11.02, 12.03.
Czas
+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.
Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD.
Woda w sklepie - ok. 0,5 USD.
Piwo - ok. 2 USD.
Wino - ok. 4 USD.
Kawa - ok. 2 USD.
Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.
Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko - hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).
Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.
Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP

Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.
Konsulat RP w Colombo
Konsul Honorowy: Mr Desamanya Kandiah Balendra (Ken)
adres: C/o Deputy Chairman's Office
Phoenix Ventures Ltd.
2nd Floor, 409 Galle Rd.
Colombo 03 Sri Lanka
nr tel. +94 112 565612, 693307
e-mail: kenbalendra@hotmail.com
Przelot Wylot do Colombo liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Bahrajnie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
 
 
 
6.0 Ocena ogólna tej wycieczki
5.5
Pokój
5.5
Wyżywienie
6.0
Obsługa hotelowa
3.5
Rezydent
6.0
Położenie i okolica
5.0
Plaża
3.0
Sport i rozrywka
2.0
Atrakcje dla dzieci
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.