Siddhalepa Ayurveda Health Resort

Lokalizacja Zachodnia Sri Lanka
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Sri Lanka - wypoczynek
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Oferta dla osób, które na Sri Lance pragną zregenerować ciało i umysł korzystając z zabiegów ayurwedyjskich. Hotel położony jest w spokojnej okolicy w otoczeniu lasów. To idealne miejsce aby uciec od zgiełku współczesnego świata oraz by poczuć bliskość natury.

Terminy i ceny wycieczki 11

Oferta niedostępna w terminie 17.01.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel położony na zadbanym terenie zielonym, w otoczeniu lasów z widokiem na błękitne wody Oceanu Indyjskiego. Do najbliższego miasta - Kalutary, z szerokim wyborem barów, restauracji oraz sklepów ok. 6 km. Lotnisko w Colombo oddalone jest o ok. 65 km.
Plaża
Bezpośrednio przy piaszczystej plaży. Leżaki i parasole na terenie hotelu dostępne bezpłatnie. Brak serwisu plażowego.
Do dyspozycji gości
Recepcja, restauracja główna, bar główny oraz przy basenie. Ponadto: basen, sauna, łaźnia parowa, 2 jacuzzi (ze słoną i słodką wodą). Za opłatą: salon kosmetyczny, sklep z biżuterią oraz z naturalnymi, ziołowymi kosmetykami. Bogato wyposażone centrum SPA z szeroką ofertą zabiegów oraz pakietów ayurvedyjskich wykonywanych przez wykwalifikowany personel. (płatne dodatkowo - opisane na stronie R.pl).
Pokoje
Hotel posiada 50 pokoi o różnym standardzie, umeblowanych w tradycyjnym lankijskim stylu, wykorzystującym naturalne materiały. Pokoje Superior Terrace/Balcony, o pow. ok. 42 m2, mogące zakwaterować max. 3 osoby dorosłe, wyposażone są w: łazienkę z wanną oraz zewnętrznym prysznicem, suszarkę do włosów, wiatrak sufitowy, indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV Sat., DVD, telefon, bezpłatny sejf, minibar (konsumpcja za opłatą), zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, część wypoczynkową oraz balkon lub taras z widokiem na basen. Pokoje utrzymane są w kolorach natury, nawiązując do ayurwedyjskich tradycji. Dostępne są również pokoje Deluxe Terrace, o pow. ok. 49 m2, z przestronną łazienką, zlokalizowane w budynkach bliżej plaży oraz Suity Deluxe, o pow. ok. 65 m2, z przestronną, otwartą łazienką, jadalnią, miejscem do wykonywania niektórych masaży i zabiegów oraz duży balkon lub taras.
Wyżywienie
Śniadania oraz obiadokolacje serwowane w formie bufetu: dania kuchni lokalnej, chińskiej, indyjskiej i zachodniej. Za dopłatą lunche. Napoje do obiadów i obiadokolacji płatne dodatkowo. Dopłata do zabiegów ayurwedyjskich obejmuje wyżywienie full board (lunch ayurwedyjski).
Program sportowy i animacyjny
W hotelu dostępne: rzutki, tenis stołowy, siatkówka plażowa. Za opłatą: siłownia, jacuzzi z morską wodą, lekcje jogi i medytacji (bezpłatne w pakietach ayurwedyjskich). Bogata oferta zabiegów ayurwedyjskich (konsultacje z lekarzami i terapeutami) - opisy pakietów dostępne w systemie i na stronie internetowej.
Internet
Internet Wi-Fi dostępny w lobby, płatny ok 2 USD/godz. W hotelu znajduje się komputer stacjonarny z dostępem do Internetu (08:00-23:00), płatny ok. 2 USD/godz.
Kategoria lokalna
Na Sri Lance nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli.
Wizy
Wiza lankijska: Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagana jest wiza turystyczna. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow . Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w wybranym hotelu (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery lotnisko - hotel - lotnisko, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy lankijskiej, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych. Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.03.2016 r. i mogą ulec zmianie.
Sri Lanka - informacje ogólne
Waluta
1 rupia lankijska (LKR) = 100 centów. Aktualny przelicznik: 100 LKR = 2,50 PLN; 1 USD = 120 LKR. W obiegu są zarówno monety jak i banknoty. Nominały monet: 5, 10, 25 i 50 centów, 1, 2 i 5 rupii. Nominały banknotów: 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000 i 5000 rupii. Ważniejsze karty kredytowe są powszechnie akceptowane.
Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się wcześniejsze szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.
Transport
Pomimo, iż odległości są niewielkie pokonuje się je nieproporcjonalnie długo do liczby przejechanych kilometrów z uwagi na chaotyczny ruchu drogowy na Sri Lance. Na drogach panuje duży tłok (piesi, rowerzyści, tuk tuki, lokalne autobusy), a przepisy traktowane są raczej umownie. Jednak mimo chaosu na drogach jest bezpiecznie. Średnia prędkość podróżowania to ok. 35 km/ h. Obowiązuje ruch lewostronny.
Godziny pracy
Godziny otwarcia sklepów: 10:00-20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Banki czynne są od poniedziałku do piątku 9:00-15:00.
Święta
Dzień Poya - przypada raz w miesiącu, w pełnię księżyca. To buddyjskie święto upamiętniające oświecenie Buddy. Obowiązuje wtedy zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu, także w barach hotelowych. W sezonie Zima 2016/ 2017 Poya przypada: 14.11, 13.12, 12.01, 11.02, 12.03.
Czas
+ 4,5 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.
Orientacyjne ceny
Obiad - ok. 10 USD.
Woda w sklepie - ok. 0,5 USD.
Piwo - ok. 2 USD.
Wino - ok. 4 USD.
Kawa - ok. 2 USD.
Napiwki
Przyjęte jest dawanie napiwków kelnerom, kierowcom i przewodnikom ok. 10 do 15% wartości usługi. Bagażowy powinien otrzymać nie mniej niż 50 LKR za jedną sztukę bagażu, pokojówka ok. 500 LKR tygodniowo.
Elektryczność
220 V/ 50 Hz standard angielsko - hinduski. Na Sri Lance i Malediwach używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).
Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 94 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.
Ważne telefony i adresy:
Ambasada RP

Brak placówki dyplomatycznej na terenie Sri Lanki. Najbliższy Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki. Ambasada RP w Indiach. 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110021 New Delhi tel. 0-09111 688 92 11, 467 91 61, 467 91 58.
Konsulat RP w Colombo
Konsul Honorowy: Mr Desamanya Kandiah Balendra (Ken)
adres: C/o Deputy Chairman's Office
Phoenix Ventures Ltd.
2nd Floor, 409 Galle Rd.
Colombo 03 Sri Lanka
nr tel. +94 112 565612, 693307
e-mail: kenbalendra@hotmail.com
Przelot Wylot do Colombo liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Bahrajnie (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.