Sułtanaty i Emiraty

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
● Dubaj – spektakularne budowle świata • Burdż Chalifa - najwyższy drapacz chmur na świecie ● Zaginiona komnata – gigantyczne akwarium w hotelu Atlantis • Wyspa „Palma” – architektoniczne marzenie • Dubai Mall – największe centrum handlowe świata • Nizwa - potężny fort w oazie • Maskat - zabytki stolicy Omanu ● Szlak Kadzidlany ● Salala – miasto oaza ● plaża Mughsail - oceaniczny gejzer ● opcjonalnie tydzień wypoczynku nad morzem w Salali

Terminy i ceny wycieczki 6

Oferta niedostępna w terminie 05.01.2018

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji).

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na wschód, do krainy kadzidła. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty w mieście Takab, niegdyś wiosce utrzymującej się z handlu sardynkami, dziś malowniczo położonej nad Oceanem Indyjskim miejscowości, ponad którą dominuje świetnie zachowana twierdza. Po spacerze przejedziemy do Chor Rori, w którym znajdują się ruiny Samharamu - dawnej stolicy, słynącej od Lewantu po Orient z handlu kadzidłem. Po drodze do kolejnego punktu będziemy mijać wspaniałe krajobrazy gór schodzących do morza, raz po raz przecinających koryta rzek okresowych. Okolicę porastają liczne drzewa kadzidłowca oraz baobaby. Dojedziemy wreszcie do Mirbatu, kiedyś głównego ośrodka miejskiego regionu Dhofar, w którym zachował się labirynt uliczek i wspaniałe przykłady starej zabudowy. Następnie wrócimy do Salali, gdzie zatrzymamy się na zdjęcia przy architektonicznej ikonie miasta - meczecie Sułtana Kabusa, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie. Miniemy także pałac Al Husn oraz zajrzymy na orientalny, bajecznie kolorowy targ - souk Al Haffah. Powrót do hotelu w Salali lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 140 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).
Do dyspozycji gości
na terenie hotelu najczęściej: restauracja, bar, recepcja, sejf.
Pokoje
2-osobowe; wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację, często TV.
Wyżywienie
Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Wizy
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
W Omanie obowiązują wizy, które wystawiane są po przylocie na lotnisku. W Dubaju nie są wymagane wizy dla obywateli polskich.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przeloty samolotem czarterowym: Warszawa – Salala – Warszawa oraz Salala – Dubaj i Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych na lotnisku w Salali - wiza do Omanu na mniej niż 10 dni ok. 17 USD, powyżej 10 dni 57 USD; oraz opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych przy przekroczeniu granicy lądowej Emiraty – Oman - ok. 25 USD (wiza do Omanu, opłata wyjazdowa z ZEA); obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 245 USD/os. bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej; płatne obligatoryjnie na miejscu) i innych wydatków osobistych.
  Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.