Swanetia - drogowskaz na Kaukaz

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
4.8 /6 ( 5 opinii )
Batumi - czarnomorski kurort ● Tbilisi - najpiękniejsze miasto Kaukazu● Swanetia - kamienne wieże i szczyty Kaukazu ● pałac Dadianich w Zugdidi• dolina Inguri • Kaukaz wysoki w okolicach Uszguli (UNESCO) •Kutaisi - fontanna Kolchidy i jaskinia Prometeusza ● Upliscyche - skalne miasto ●Mccheta - stolica starożytnej Iberii ●

Terminy i ceny wycieczki 10

Oferta niedostępna w terminie 19.05.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Batumi, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w Batumi lub okolicy. Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótkie zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem morskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenad, przyciągająca rzesze spacerowiczów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby i restauracje, delfinarium, różnorodne atrakcje - wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i instalację Ali i Nino, statuę Medei, nawiązującą do mitu o złotym runie, jak również jeden z ulubionych placów batumczyków - Piazzę. Następnie przejazd do Zugdidi, gdzie zwiedzimy kompleks pałacowy Dadianich. Ta imponująca, położona w parku rezydencja lokalnych książąt powstawała wprawdzie od XVII w, jednak burzliwa historia, liczne przebudowy i odmienne gusta kolejnych gospodarzy sprawiły, iż efekt końcowy wyraźnie przypomina średniowieczny zamek. Posiadłość została przekształcona w muzeum już w 1850 r. Obecnie mieści się tu bogata i różnorodna kolekcja dokumentująca historię rejonu. Po południu przejedziemy malowniczą, górską trasą do Mestii. Niedawno odnowiona droga wije się po zboczach coraz wyższych gór gwarantując podróżnym wspaniałe widoki. Późnym popołudniem przyjazd do Mestii, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych). W Mestii ze względu na ograniczoną bazę noclegową możliwe zakwaterowanie w rodzinnych pensjonatach.
Zakwaterowanie
Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli w katalogu „ Wypoczynek - Gruzja” i w systemie rezerwacyjnym.
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja i bar.
Pokoje
2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet oraz kolacje lub obiady (5) wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików).
Kategoria lokalna
Kategoria lokalna: ***
Wizy
Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Gruzji - Batumi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 5 obiadów lub kolacji), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków - ok. 70 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Uwaga! Od wyjazdu 04.08.2017 wprowadzony zostanie Tour Guide System płatny obligatoryjnie 15 EUR pilotowi wycieczki.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/swanetia-drogowskaz-na-kaukaz/zakwaterowanie-guk
 
 
 
4.8 Ocena ogólna tej wycieczki
4.8
Program wycieczki
5.1
Pilot
5.0
Transport
3.9
Zakwaterowanie
3.9
Wyżywienie
3.8
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.