Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot na Dominikanę na półwysep Samana samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa celno - paszportowa, następnie transfer do hotelu na Samanie, nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 2

Po śniadaniu półdniowa wycieczka po Samanie. Wizyta w uroczej wiosce rybackiej Las Galeras, uznawanej za najpiękniejszą miejscowość całego Półwyspu Samana. Odwiedzimy również dziewiczą plażę El Rincón, słynącą z białego piasku, lazurowej wody oraz palmowych gajów. Czas na lunch (w cenie), spacer i plażowanie. Dla chętnych rejs łodzią na odosobnione plaże Fronton i Madame (dodatkowo płatne - ok. 20 USD). Na koniec wizyta w najsłynniejszej miejscowości na Samanie - Las Terrenas, czas wolny na skosztowanie drinków w lokalnej knajpce lub zakup pamiątek. Powrót do hotelu na Samanie, nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santo Domingo - kosmopolitycznej stolicy kraju - pierwszego europejskiego miasta w „Nowym Świecie” od chwili odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zona Colonial to najstarsza kolonialna starówka w Ameryce Łacińskiej i prawdziwa skarbnica zabytków architektury. Wszystko jest tu „naj” - naszym oczom ukażą się m. in. katedra Primada de America - najstarsza katolicka świątynia w Nowym Świecie, pierwszy ośrodek władzy nad Nowym Światem i najstarsza warownia w obu Amerykach - forteca Ozama. Spacerować też będziemy Calle las Damas – najstarszą brukowaną ulicą Ameryki. Zwiedzimy kolonialne wnętrza pałacu, zamieszkanego niegdyś przez najstarszego syna odkrywcy Nowego Świata - Diego Kolumba. Zobaczymy również monumentalną Faro a Colón – miejsce wiecznego spoczynku Krzysztofa Kolumba (z zewnątrz). Przerwa na lunch (w cenie). Na zakończenie zwiedzania fenomenalna atrakcja przyrodnicza stolicy: bajeczne jeziorka Tres Ojos ukryte w wapiennych skałkach, wśród tropikalnej roślinności, gdzie kręcono sceny do filmu Tarzan. Aby dostać się do jednego z nich, należy przepłynąć łódką przez tunel w jaskini. Powrót do hotelu na Samanie na nocleg.(Trasa ok. 430 km)

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Santa Barbara, skąd popłyniemy do Parku Narodowego Los Haititses. Płynąc po zatoce Samana, będziemy mogli zobaczyć porośnięte tropikalną roślinnością wapienne ostańce – mogoty, robiące niesamowite wrażenie kanały wśród lasów mangrowych, malownicze jaskinie z malowidłami po Indianach Taino, dziesiątki egzotycznych ptaków. W terminie od ok. połowy stycznia do połowy marca zaproponujemy alternatywny program ( w zamian za Los Haitises) : rejs na oglądanie wielorybów! Te ogromne ssaki przypływają w tym okresie do wybrzeży Dominikany. Obserwacja wynurzających się z wód zatoki humbaków, które ważą kilkadziesiąt ton (30-45 ton) i mierzą kilkanaście metrów (14-17 m) to niezapomniane przeżycie! Relaksu dopełni wizyta i wypoczynek na uroczej wysepce Cayo Levantado, która zasłynęła jako typowo karaibskie tło pierwszych reklam kultowego rumu Bacardi; obiad w cenie. Powrót do hotelu na Samanie na nocleg. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 5

Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie, nocleg w hotelu na Samanie. Dla chętnych wycieczka konna po półwyspie Samana (dodatkowo płatna ok. 60 USD). Jest to okazja do odkrywania najpiękniejszych zakątków Półwyspu Samana w siodle. Podczas 1,5h przejażdżki konnej przemierzymy las tropikalny, będziemy wypatrywać drzew mango i kakao oraz krzewów kawy. Następnie dotrzemy do rajskiej plaży, wzdłuż której będziemy kontynuować nasz spacer. Wycieczka idealna zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników konnej jazdy. Natomiast amatorom aktywności i mocnych wrażeń proponujemy ekscytujące zjazdy kolejką tyrolską! (dodatkowo płatne ok. 75 USD). 10 tras do pokonania w podniebnym locie! emocje gwarantowane!

Dzień 6

Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie; nocleg w hotelu na Samanie. Dla chętnych wycieczka „Szlakiem Rajskich Plaż” (dodatkowo płatna ok. 100 USD). To przyjemne połączenie aktywności i relaksu. W trakcie wycieczki odwiedzimy plażę z tajemniczym cmentarzem, turkusowe jezioro Dudu w cenocie, gdzie można będzie zażyć kąpieli pomiędzy stalaktytami. Dzień pełen wrażeń zwieńczymy obiadem z langustą w roli głównej. Będzie również czas na relaks i plażowanie na Playa Grande. Na koniec odwiedzimy lagunę Gri Gri z żółwiami słodkowodnymi.

Dzień 7

Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie, nocleg w hotelu na Samanie. Dla chętnych wycieczka na pocztówkową wyspę Saona (dodatkowo płatna ok. 150 USD). Po dojeździe do mariny Bayahibe (na południu Dominikany), wyruszymy w relaksujący rejs katamaranem na jedne z najbardziej znanych na Dominikanie plaż z białym, koralowym piaskiem. W trakcie rejsu zatrzymamy się w naturalnej zatoczce La Piscina, by podziwiać pomarańczowo - czerwone rozgwiazdy w ich naturalnym środowisku. Na pokładzie katamaranu rozbrzmiewać będzie muzyka latino a lokalne drinki serwowane będą w cenie wycieczki – dobra zabawa gwarantowana! Wypoczynek pod palmami zakończymy lunchem w formie bufetu przy plaży.

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko na Samanie. (Trasa ok. 80 km) Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Samanie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Samanie). Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

Dzień 9

Przylot do Polski 

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Rozłożysty kompleks hotelowy z całodobową recepcją oraz przestronnym lobby. Obiekt składa się z 10 budynków 2-3 piętrowych. Do dyspozycji gości restauracja główna - Aserradero (kuchnia międzynarodowa, dania serwowane w formie bufetu) oraz 3 restauracje a la carte (Michelangelo – kuchnia włoska, Sea Scape – ryby i owoce morza, Asia Teppanyaki & Sushi Bar - kuchnia azjatycja - korzystanie z restauracji dodatkowo płatne). We wszystkich restauracjach dostępne foteliki dla dzieci. Dodatkowo liczne bary: El Buren przy basenie (10:00-23:00), Los Cocos przy basenie (10:00-17:00), Sports (10:00-2:00), Areito (12:30-14:30, 18:30-23:00), bar w dyskotece (23:00-2:00). Na terenie hotelu znajdują się 3 baseny zewnętrzne ze słodką wodą. Leżaki, parasole i ręczniki basenowe dostępne bezpłatnie. Goście mogą także skorzystać z: minimarketu, kantoru, kawiarenki internetowej (płatna).

Wyżywienie

All inclusive: śniadanie (7:00-10:30), śniadanie kontynentalne (10:30-11:00), obiad (12:30-14:30), kolacja (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu w restauracji głównej - Aserradero. Do dyspozycji gości sa także 3 restauracje a la carte - dodatkowo płatne, konieczna wcześniejsza rezerwacja. Przekąski (12:00-16:00) w Beach Club; napoje bezalkoholowe (7:00-2:00), lokalne napoje alkoholowe (10:00-2:00) w wyznaczonych barach na terenie hotelu.

Wizy

Obywatele Polski mogą przebywać na Dominikanie na podstawie ważnego paszportu (zalecany okres ważności to co najmniej 6 miesięcy). 30 dni na podstawie karty turystycznej, po tym czasie można przedłużyć pobyt o kolejne 60 dni uiszczając stosowną opłatę.

Przed lotem (najwcześniej na 72 godziny przed lotem) należy wypełnić formularz ze strony https://eticket.migracion.gob.do/. Wygenerowany kod QR należy wydrukować bądź zapisać na urządzeniu mobilnym.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: 7 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie: w trakcie pobytu w hotelu all inclusive, podczas zwiedzania 3 obiady (napoje dodatkowo płatne) , ; transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 80 USD/os - płatne pilotowi na miejscu) dodatkowych posiłków poza hotelem oraz wydatków osobistych.

 Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hoteli mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Dominikanie trwa od połowy listopada do marca.

Tropikalny koktajl z Samany

5.5/6 (3 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Tropikalny koktajl z Samany
Galeria (13)
Tropikalny koktajl z Samany
Tropikalny koktajl z Samany
Tropikalny koktajl z Samany
Tropikalny koktajl z Samany

Atuty oferty

Grand Paradise Samana to hotel w prawdziwie karaibskim stylu. Położony nad samym brzegiem morza, wśród egzotycznych palm i bujnej tropikalnej roślinności jest wymarzonym miejscem na wakacje. Spokojna okolica, bliskość plaży oraz łagodne zejście do morza sprawia, że hotel jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo urozmaicone animacje dla dzieci i dorosłych sprawią, że wszyscy będą się tu świetnie bawić.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach wg programu: 7 rozpoczętych dób hotelowych; wyżywienie: w trakcie pobytu w hotelu all inclusive, podczas zwiedzania 3 obiady (napoje dodatkowo płatne) , ; transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 80 USD/os - płatne pilotowi na miejscu) dodatkowych posiłków poza hotelem oraz wydatków osobistych.

 Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hoteli mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
3.5
Obsługa hotelowa
6.0
Plaża
5.8
Pokój
4.2
Położenie i okolica
5.7
Rezydent
4.5
Sport i rozrywka
4.8
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Bożena, Częstochowa 10.02.2023
Termin pobytu: styczeń 2023

Pobyt w Grand Paradise Samana

Wypoczynek bardzo udany. Hotel znajduje się w spokojnej okolicy, przy pięknej plaży i otoczony zadbanym ogrodem. Pokoje sprzątane codziennie z najwyższą starannością. Obsługa sympatyczna i uprzejma. Jedzenie bardzo smaczne i urozmaicone. Animatorzy starają się bardzo,aby umilić czas . Polski rezydent także do dyspozycji. Polecam wszystkim ceniącym spokój . Przy hotelowej plaży nie ma skuterów ani łodzi. Można z nich korzystać w pobliskim Las Galeras-10 minut spaceru plażą.

5.5/6

Paweł, Warszawa 28.03.2023
Termin pobytu: marzec 2023

Pięknie położony hotel ze wspaniałą plażą

Największą zaletą tego hotelu jest przepiękna plaża do niego przylegająca (wytyczona, ale nie odgrodzona). Jest ogromna, dobrze wyposażona, z łatwym wejściem do wody, trawą prawie pod samo morze, pięknym piaskiem i licznymi palmami zapewniającymi cień i chłód nawet w godzinach największego słońca. W czasie naszego pobytu (koniec marca) w hotelu było dość mało ludzi więc w można się było czuć swobodnie i wypocząć w ciszy. Sam teren hotelu jest czysty i zadbany, obsługa bardzo miła i pomocna. Wybór jedzenia nie jest bardzo duży (ale z pewnością wystarczający) ale jego jakość jest bardzo dobra. Obok hotelu jest małe miasteczko Las Galeras w którym można kupić pamiątki, wykupić wycieczkę, wypożyczyć auto albo zrobić zakupy i coś zjeść ale nie jest to żadne duże centrum rozrywkowe (oprócz Grand Paradise jest tam tylko jeden duży hotel). W okolicy ok 1h dojazdu od hotelu autem bądź łódką są inne przepiękne plaże które również warto zwiedzić, łatwo też dojechać do wodospadu El Limon i miasteczka Samana z którego wypływają wycieczki na rejsy w czasie których można odwiedzić Park Haistes, wyspę Bacardi i w odpowiednią porę roku zobaczyć wieloryby. Rzeczą do której można się przyczepić to trochę zaniedbane pokoje (np. niedziałające gniazdka, ciężko przesuwające się drzwi balkonowe, telewizor oparty o ścianę zamiast na niej zawieszony etc.) ale to są raczej szczegóły mogące irytować osoby pedantyczne, dla większości osób to nie będzie problem. W czasie naszego pobytu "Kids Club" był nieczynny i wyglądał na zaniedbany i nieotwarty już od jakiegoś czasu. Na terenie hotelu organizowane były wieczorne pokazy (byliśmy tylko raz i były na niskim poziomie) i dyskoteki ale z racji pobytu z małym dzieckiem ich nie odwiedzaliśmy więc nie jestem w stanie się na ich temat wypowiedzieć. Z basenów nie korzystaliśmy ale wyglądały bardzo dobrze. Podsumowując, hotel ten jest wspaniałym miejscem dla osób które chcą odpocząć w ciszy na pięknym wybrzeżu (także z małymi dziećmi, chociaż dojazd z lotniska to ok. 4h) a niekoniecznie zależy im na animacjach i imprezowym stylu życia.
Pokaż więcej opinii (1)

Dominikana - Filmowy świat Rainbow

Atrakcje Puerto Plata w Dominikanie. City Tour z Rainbow | R.pl

Atrakcje Puerto Plata w Dominikanie. City Tour z Rainbow

Prawdziwa Dominikana z Rainbow | R.pl

Prawdziwa Dominikana z Rainbow

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem na Dominikanę | R.pl

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem na Dominikanę

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem