Tropiki Centralnej Ameryki

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.2 /6 ( 16 opinii )
Państwa-Miasta Majów w 4 odsłonach - Meksyk (Tikal), Belize (Lamanai), Gwatemala (Tikal) i Honduras (Copan) • karaibski luz • Indianie Garifuna i raj na ziemi - Cayo Caulker • kolonialne dziedzictwo w Antigua • Salwador - najmniejszy kraj w Pacyficznym Pierścieniu Ognia • kontrasty stolicy: Miasto Meksyk - wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (all inclusive)

Terminy i ceny wycieczki 5

Oferta niedostępna w terminie 03.02.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do dawnego portu Majów - Tulum, pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) możliwość oglądania fantastycznych form skalnych np. jaskini Dos Ojos. Uczestnicy wyposażeni są w maskę, rurkę oraz latarkę i zwiedzają płynąc za lokalnym przewodnikiem (prosimy o zabranie strojów kąpielowych i ręczników). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Tulum. Następnie przejazd do Chetumal. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Chetumal. (Trasa ok. 400 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.
Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem. Hotele w Salwadorze moga być nieco bardziej skromne i serwować uboższe posiłki niż opisano powyżej.
Do dyspozycji gości
restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.
Wyżywienie
Śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun). Hotele w Salwadorze moga być nieco bardziej skromne i serwować uboższe posiłki niż opisano powyżej.
Wizy
Paszport misi być ważny minimum 6 miesięcy.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni) oraz przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City - Mexico City i Mecico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem (na terenie Meksyku klimatyzowanym, na terenie Gwatemali i Hondurasu i Salwadoru bez klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 410 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, koszt taksówek wodnych/łodzi), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz innych wydatków osobistych.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/tropiki-centralnej-ameryki/zakwaterowanie-mgs
Przelot:Komfortowy samolot Dreamliner LOT (lot bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie Economy catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium i Business w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs bezpośredni).
 
 
 
5.2 Ocena ogólna tej wycieczki
5.2
Program wycieczki
5.5
Pilot
4.5
Transport
4.3
Zakwaterowanie
4.1
Wyżywienie
4.4
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.