Tunezja i Algieria - Róża Pustyni

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.0 /6 ( 10 opinii )
Idealne miasto rzymskie - Tebessa • balkony Rhoufi • osady wtopione w skały • Algier - arabskie miasto z kolonialnym dziedzictwem • Konstantyna - miasto klifów i mostów • Annaba - miasto Fenicjan, św. Augustyna i Francuzów • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Tunezji

Terminy i ceny wycieczki 13

Oferta niedostępna w terminie 27.04.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sousse/Monastiru. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Kairouanu, czwartego na świecie świętego miasta islamu. W programie zwiedzanie Wielkiego Meczetu, którego dach wspiera się na 414 filarach (z zewnątrz). Następnie przejazd do miejscowości Sbeitla i przerwa na lunch (dodatkowo płatny), a później udamy się na zwiedzanie malowniczego Sufetula - ruin starożytnego rzymskiego miasta. Przejazd w stronę granicy tunezyjsko-algierskiej, a po jej przekroczeniu zwiedzanie zaczniemy od Tebessy, miasta zamieszkałego przez Berberów, które leży w północno-wschodniej części kraju. Zobaczymy między innymi Świątynie Minerwy z I w.n.e, ruiny bazyliki chrześcijańskiej oraz przespacerujemy się wzdłuż masywnych murów z okresu bizantyjskiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 310 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele kat. *** (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Algierii mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.
Pokoje: 2- i 3 - osobowe z łazienkami i klimatyzacją. Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Tunezji. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Tunezja".
Do dyspozycji gości
w hotelach z reguły restauracja, bar
Wyżywienie
zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji i Algierii, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** (lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy algierskiej, pośrednictwa wizowego, biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt przewodników i biletów wstępu to ok. 95 EUR.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/tunezja-i-algieria-roza-pustyni/zakwaterowanie-tua
Wiza
- Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy.
- W celu uzyskania wizy należy najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy przesłać do oddziału Rainbow Tours (Al. Jana Pawła II 52/54; 00-152 w Warszawie) następujące dokumenty:
* paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy),
* wypełniony wniosek wizowy (dostępny w biurach podróży),
* 2 zdjęcia paszportowe (kolorowe, aktualne).

Cło
- Nie ma specjalnych restrykcji celnych.
- Należy wystrzegać się wwożenia większych ilości alkoholu i papierosów, ponieważ wiąże się to z ryzykiem konfiskaty przez służby celne.
- Nie należy wywozić dzieł uznanych za dziedzictwo narodowe, koralowców i róż pustyni.

Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.0 Ocena ogólna tej wycieczki
4.9
Program wycieczki
4.8
Pilot
4.7
Transport
4.7
Zakwaterowanie
4.1
Wyżywienie
3.6
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.