Figloklub

Kemal Bay

Lokalizacja Riwiera Turecka
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Turcja - Riwiera wczasy
Wyżywienie All inclusive
5.1 /6 ( 13 opinii )
Przyjemny hotel i miłej, wakacyjnej atmosferze. Hotel polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi i osobom nastawionym na aktywny wypoczynek. Hotel chwalony szczególnie za przestronne, wyremontowane pokoje oraz smaczne jedzenie. Dobra oferta w atrakcyjnej cenie.

Terminy i ceny wycieczki 41

Oferta niedostępna w terminie 26.04.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel, położony jest w Konakli, ok. 8 km od centrum Alanyi z licznymi sklepami, restauracjami i miejscami rozrywki (łatwy dojazd miejscową komunikacją). Odległość od lotniska w Antalyi ok. 115 km.
Plaża
Hotel położony tuż przy piaszczystej plaży z drobnym żwirkiem. Leżaki, parasole i materace bezpłatne, ręczniki plażowe bezpłatne (wymiana ok. 1 EUR).
Do dyspozycji gości
Recepcja, winda, lobby, restauracja główna, restauracja a’la carte (dostępna raz na pobyt, wymagana rezerwacja), 5 barów: lobby bar, w restauracji, white bar, snack bar na plaży, ogródek piwny. Basen, 2 zjeżdżalnie (czynne w określonych godz.), brodzik dla dzieci. Taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami i parasolami, ręczniki kąpielowe bezpłatne (wymiana ok. 1 EUR).
Pokoje
W hotelu znajdują się 320 pokoje zlokalizowane w 3 budynkach. Pokoje standardowe - (pow. ok. 32 m2) - przyjemnie i komfortowo urządzone. Max. zakwaterować mogą 3 os. dorosłe lub 2 os. dorosłe i 2 dzieci na dostawkach (1 dostawka najczęściej w formie normalnego łóżka, 2 dostawka w formie rozkładanej sofy lub łóżka polowego). Pokoje wyposażone są w: łazienkę z wanną lub prysznicem, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV Sat., telefon, mini lodówka (codziennie uzupełniana bezpłatnie woda mineralna, w dzień przylotu cola, fanta, sprite), sejf (ok. 2 EUR/dzień), balkon. Pokoje Eco - (pow. ok. 28 m2), zlokalizowane w budynku bocznym, wyposażenie podobnie jak w pokojach standardowych. Hotel dysponuje dwoma rodzajami pokoi rodzinnych dostępnymi na potwierdzenie (wyposażonymi jak pokoje standardowe, zlokalizowanymi w budynku bocznym). Pokoje rodzinne 1-pomieszczeniowe - (pow. ok. 55 m2) - dla max. 5 osób dorosłych (możliwość 1 dostawki w formie normalnego łóżka, 2 dostawki w formie rozkładanej kanapy). Pokoje rodzinne 2-pomieszczeniowe - (pow. ok. 80 m2) - dla max. 4 osób dorosłych (możliwość dostawek w formie normalnych łóżek). Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.
Wyżywienie
All Inclusive: śniadanie (07:00-10:00), późne śniadanie (10:00-11:00) lunch (12:30-14:00), obiadokolacja (19:00-21:00) w formie bufetu, przekąski w barze na plaży (12:00-16:00), ciastka, kawa (11:00-17:00), nocna przekąska (23:00-24:00). Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne w wyznaczonych barach (10:00-24:00). Za dodatkową opłatą: alkohole importowane, wyciskane soki.
Program sportowy i animacyjny
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny m.in.: zabawy w wodzie, aqua aerobik, wieczorne show, gry bingo. Koszykówka, kort tenisowy (oświetlenie ok. 15 EUR/godz.), siatkówka plażowa, siłownia, fitness, tenis stołowy, rzutki. Dla dzieci: mini klub i plac zabaw. Za opłatą: bilard ok. 5 EUR/godz, centrum SPA.
Internet
Internet Wi-Fi dostępny bezpłatnie na terenie hotelu.
Strona www
www.atligroup.com
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/turcja-riwiera-wczasy/kemal-bay
Wizy
Wiza
- Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędna jest wiza oraz paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz 60 dni od momentu wygaśnięcia ważności wizy. - Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 99 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy). - W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji. - Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie.
Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.
Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.
RIWIERA TURECKA informacje ogólne

Waluta
TL - lira turecka. Warto zabrać ze sobą Euro lub Dolary. Wymiany pieniędzy można dokonać w kantorach, na poczcie, w banku lub w recepcji hotelu (w hotelach kurs jest zazwyczaj najmniej korzystny).

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Turcji są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach.

Czas
+ 1 godz. w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Pizza ok. 18 TL; woda 1,5l - ok. 1-1,5 TL, piwo w sklepie ok. 5 TL. Poza sklepami spożywczymi warto się targować.

Poczta
Poczta oznaczona jest PTT (granatowy napis na żółtym tle). Na poczcie można zakupić kartki, znaczki, karty telefoniczne oraz wymienić pieniądze. W niektórych hotelach możliwość pozostawienia kartek pocztowych zaopatrzonych w znaczek - w recepcji. Kupując kartki warto od razu zadbać o znaczki na pocztę lotniczą.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karta ze 100 jednostkami za ok. 5 EUR wystarcza na krótką rozmowę międzynarodową. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych są stosunkowo drogie, dlatego prosimy o sprawdzenie operatora stawek przed wyjazdem.W regionie

Alanya
To w zasadzie rejon w którym znajduje się kilkanaście różnych kurortów, ciągnących się na długości ponad 50 km. Centralną częścią Riwiery jest miasto Alanya ze słynną plażą Kleopatry oraz ogromnym wyborem restauracji, barów, dyskotek i innych rozrywek. Miejsce gdzie nie da się nudzić.

Side
Położone na półwyspie zachęca pięknymi plażami, malowniczym portem jachtowym i dobrze zachowanymi zabytkami z czasów rzymskich: amfiteatrem i świątynią Apolla. Wokół samego Side znajduje się wiele miejscowości wypoczynkowych, z niektórych można dojść plażą aż do centrum miasta. To doskonały pomysł na wieczorne spacery.

Belek
Położone tylko 35 km od lotniska, jest najbardziej luksusową miejscowością na Riwierze. Tu znajdują się luksusowe hotele i pola golfowe. Do tego szerokie, piaszczyste plaże, restauracje sklepy i centrum rozrywkowo-handlowe.Wyloty z: Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.1 Ocena ogólna tej wycieczki
5.7
Pokój
5.5
Wyżywienie
5.2
Obsługa hotelowa
5.0
Rezydent
5.2
Położenie i okolica
4.6
Plaża
4.8
Sport i rozrywka
4.8
Atrakcje dla dzieci
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.