Uzbekistan i Kirgistan

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.4 /6 ( 5 opinii )
Uzbekistan i Kirgistan - 14 dni • Biszkek - z "fototapetą gór" w tle • malownicze Jezioro Issyk-Kul • ośnieżone górskie szczyty Parku Narodowego Ala Archa • Taszkent - cudowna stolica • Samarkanda - najstarsze miasto świata • Buchara - „miasto muzeum” • czerwone piaski pustyni Kyzył-Kum • Shakhrisabz - miasto narodzin Tamerlana • Chiwa i pałac Tash Hauli

Terminy i ceny wycieczki 7

Oferta niedostępna w terminie 27.04.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl. Przelot do Biszkek liniami rejsowymi z przesiadką w Stambule. 
14:55 Wylot z Warszawy.
18:35 Przylot do Stambułu.

Dzień 2

00:35 Wylot ze Stambułu
08:45 Przylot do Biszkek. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podroży. Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie stolicy Kirgistanu malowniczo położonej u stóp Gór Tienszan. W programie: centralny Plac Ala Too, gdzie być może uda nam się nam być świadkami ceremonii zmiany warty, pomnik Kurmanjan Datka - działaczki społecznej, budynek parlamentu, kończąc spacer przy rynku głównym, na którym znajdował się ostatni pomnik Lenina w centralnej Azji (obecnie przeniesiony na tyły Muzeum Historii). Obiadokolacja i nocleg w Biszkek. (Trasa ok. 50 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele ***/****. 13 rozpoczętych dób hotelowych: Issyk Kuł (2), Bishkek (2), Samarkanda (2), Bukchara (2), Chiwa (1), Taszkent (2).
Do dyspozycji gości
restauracja, bar oraz zazwyczaj: bezprzewodowy dostęp do Internetu i sklep z pamiątkami i podstawowymi produktami spożywczymi.
Pokoje
dostępne tylko 2-osobowe, brak pokoi 3-osobowych lub 2-osobowych z dostawką. Wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV.
Wyżywienie
śniadania formie bufetu. Obiadokolacje najczęściej serwowane do stolika z bufetem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Wizy
Wiza
- Przy wjeździe do Uzbekistanu wymagana jest wiza turystyczna.
- Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy).
- Do wizy należy złożyć:
• 2 aktualne zdjęcia (3,5x4,5),
• zaświadczenie o zatrudnieniu w języku angielskim (ważne przez pół roku od daty zakończenia imprezy),
• paszport oraz ankietę wizową, która dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella,
• ankietę wizową należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, czytelnie, drukowanymi literami, bez poprawek i skreśleń.
Komplet dokumentów (2 x ankieta, 2 x zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 15 dni roboczych przed wylotem do Biura Rainbow, al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa, z dopiskiem "Dział Wiz".
Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Ponadto wymagane jest dostarczenie skanów dokumentów na adres wizy@R.pl: kolorowy skan paszportu, kolorowy skan zaświadczenia o zatrudnieniu oraz wypełniony kwestionariusz osobowy (zapisany w formacie .doc) najpóźniej na 21 dni roboczych przed wyjazdem. Komunikat dotyczący szczegółów wizowania dostępny są w systemie rezerwacyjnym Travella. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Biszkek - Warszawa z przesiadką, przeloty wewnętrzne: Biszkek - Taszkent i Taszkent - Urgencz (limit bagażu 20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** (13 rozpoczętych dób hotelowych), 13 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 lunch, transfery klimatyzowanym autokarem w Uzbekistanie i autokarem w Kirgistanie, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i napiwków. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 220 USD - płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje: opłat za filmowanie i fotografowanie, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych, wycieczek lokalnych oraz opłat za procedurę wizową.

Wycieczki lokalne: pokaz akrobatów w medresie ok. 10 USD, kolacja z pokazem folklorystycznym i pokazem mody w medresie ok. 30 USD, wizyta w pracowni jedwabnego papieru ok. 5 USD, degustacja win i nalewek ok. 20 USD, kolacja pożegnalna ok. 20 USD. Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 16.09.2016 r. i mogą ulec zmianie.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/uzbekistan-i-kirgistan/zakwaterowanie-uzk
Waluty zalecane do wymiany to USD (tylko nowe banknoty wydane po 2006 roku i EUR).
 
 
 
5.4 Ocena ogólna tej wycieczki
5.5
Program wycieczki
5.5
Pilot
5.4
Transport
5.1
Zakwaterowanie
5.0
Wyżywienie
3.5
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.