W 7 dni dookoła Arabii

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem
Maskat - zabytki stolicy Omanu● nocleg na pustyni ● Sur - miejsce, gdzie wschodzi słońce ●Nizwa - potężny fort w oazie● Salala - ogrody Półwyspu Arabskiego ●plaża Mughsail - oceaniczny gejzer ● Misfat al-Abrieen - bajkowa wioska w górach Hadżar ● Szlak Kadzidlany ● opcjonalnie tydzień wypoczynku nad morzem w Salali

Terminy i ceny wycieczki 16

4 699 zł
( za osobę / 8 dni )
5 647 zł
( za osobę / 8 dni + 7 dni wypoczynek )

Data wyjazdu: 05.01.2018

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 9

Beach Resort Salalah
Oman, Salalah
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU
0 zł / za osobę 7 dni

Intercity Hotel Salalah
Oman, Salalah
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU
+304 zł / za osobę 7 dni

Mirbat Marriott Resort
Oman, Salalah
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU
+360 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji)

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Salali - stolicy oraz regionu Dhofar, znanego z wszechobecnej egzotycznej zieleni. Zatrzymamy się na fotografie przy architektonicznej ikonie miasta - meczecie Sułtana Kabusa, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie. Odwiedzimy także pałac Al Husn oraz orientalny, bajecznie kolorowy targ - souk Al Haffah (czas na zakupy). Kolejno obejrzymy najważniejsze atrakcje położone na starym Szlaku Kadzidlanym. Zaczniemy od wioski Takab, kiedyś znanej z handlu suszonymi sardynkami - dziś malowniczo położonej nad oceanem miejscowości, nad którą dominuje świetnie zachowana twierdza. Po spacerze przejedziemy do Chor Rori - skrywającego ruiny dawnego miasta Sumharam - które handlując kadzidłem obracało w czasach starożytnych niewyobrażalnymi bogactwami. Miasto znajdowało się na szlaku handlowym łączącym Lewant i Persję z Indiami, niektóre źródła zapewniają zaś, że rezydowała tu sama królowa Saba. Po zwiedzeniu ruin wyruszymy do Mirbatu, dawnej stolicy regionu Dhofar, skąd rozpoczynał się słynny Szlak Kadzidlany. Zobaczymy starą zabudowę miasta, po czym wjedziemy nieco w głąb lądu zobaczyć uprawy słynnych drzew kadzidłowca, z których dawniej pozyskiwano żywicę, przewyższającą ceną złoto w ówczesnych czasach. Powrót do Salali; obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 180 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).
Do dyspozycji gości
Do dyspozycji gości: na terenie hotelu najczęściej: restauracja, bar, recepcja.
Pokoje
Pokoje: 2-osobowe; wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację, często TV.
Wyżywienie
Wyżywienie: Śniadania oraz za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Wizy
Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W Omanie obowiązują wizy, które wystawiane są po przylocie na lotnisku.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym Warszawa - Salala - Warszawa oraz Salala - Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych na miejscu : wiza do Omanu na mniej niż 10 dni ok. 17 USD, powyżej 10 dni 57 USD; obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 195 USD/os. bez wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiej; płatne obligatoryjnie na miejscu) i innych wydatków osobistych.  Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.