W Alpejskim Stylu

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.5 /6 ( 44 opinii )
Wiedeń - potęga rodu Habsburgów i świat kawiarni wiedeńskich • komnaty Sissi w Hofburgu • Heuriger - regionalna kolacja w gospodzie • Salzburg i muzyka klasyczna • Grossglockner Hochalpenstrasse - zapierające dech widoki i najwyższy szczyt Austrii Grossglockner • świat jaskiń lodowych - Eisriesenwelt - czyli mała dawka adrenaliny • Krimmlerfälle - najwyższe wodospady Europy • wieczór tyrolski i dobra zabawa • świat bajecznie wesołej ceramiki Gmunden• przejazd do Wiednia w trakcie dnia • skocznia Bergisel w Innsbrucku

Terminy i ceny wycieczki 13

Oferta niedostępna w terminie 29.04.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Austrii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd w okolice Wiednia w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 450 km od granic Polski).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego "Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg. Tutaj zwiedzimy komnaty słynnej Sisi, cesarzowej, która była znienawidzona przez dwór, ale kochana i darzona ogromnym szacunkiem przez zwykłych ludzi. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce-Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica, wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). W czasie wolnym proponujemy Państwu wizytę w jednej z kawiarni Wiednia, gdzie można skosztować doskonałej kawy i poczuć klimat „wiedeńskich salonów kawiarnianych” lub zakup pamiątek w centrum historycznym Wiednia. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego. Dla chętnych regionalna kolacja w gospodzie Heuriger (dodatkowo płatna 28 EUR). Powrót do hotelu, nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** lub gasthofy - wygodne, położone zazwyczaj na obrzeżach miast (5 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy: Wiednia - 2, Innsbrucka - 1, Salzburga - 2). Pokoje: 1 - i 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
Wyżywienie
śniadania w formie bufetu
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 5 rozpoczętych dób hotelowych, 5 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż, CP), program turystyczny j.w i opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok.142 EUR (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa lokalnych przewodników, wieczór tyrolski, TOUR GUIDE SYSTEM) oraz obowiązkowa taksa klimatyczna ok. 7,5 EUR. Dodatkowo 2 obiadokolacje Innsbruck, Salzburg - razem ok. 52 EUR, obiadokolacja w gospodzie Heuriger - 28 EUR, koncert muzyki utworów W. A. Mozarta w Salzburgu z kolacją - ok. 65 EUR (eleganckie stroje).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/w-alpejskim-stylu/zakwaterowanie-amd
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
 
 
 
4.5 Ocena ogólna tej wycieczki
5.1
Program wycieczki
4.8
Pilot
4.6
Transport
4.1
Zakwaterowanie
4.2
Wyżywienie
4.5
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.