Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy do Miami (możliwe międzylądowania). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://http://r.pl/rozklady. Przylot do Miami, odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w okolicach Miami, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zaokrętowanie na statku MSC Seascape, który po południu wyruszy w kierunku Karaibów.

Dzień 3

Dzień ma morzu. Czas na luksusowy wypoczynek. Zachęcamy do skorzystania z licznych atrakcji oferowanych na statku: można zrelaksować się w strefie dla dorosłych Spice H2O, oferującej prywatny basen i jacuzzi z widokiem na ocean. Dla poszukiwaczy adrenaliny, ROBOTRON – interaktywna atrakcja wykorzystująca VR (virtual reality). Dzieci czas mogą spędzIć w dedykowanej strefie z kosmicznymi motywami i LEGO® Experience. Na pokładzie 18 znajduje się główny basen z dwiema różnymi głębokościami oraz wyspą, na której jest dodatkowa przestrzeń wypoczynkowa, połączona z aquaparkiem zaprojektowanym w stylu pirackim. Oprócz tego do dyspozycji gości jest strefa fitness, centrum SPA, sklepy, kasyno, liczne bary i restauracje, a także animacje i występy artystyczne wieczorami.

Dzień 4

Dzień 4

Ok. godz. 9:00 statek przypływa do portu w Ocho Ríos na Jamajce. Jest to tętniąca życiem miejscowość turystyczna położona na północnym wybrzeżu wyspy, znana z przepięknych plaż, krystalicznie czystych wód oraz bujnych, tropikalnych krajobrazów. Jedną z najbardziej znanych atrakcji, znajdujących się w pobliżu Ocho Ríos, jest Dunn's River Falls, 180-metrowy wodospad składający się z kaskadowo ułożonych tarasów skalnych, przez które płynie woda, tworząc naturalne schody. U podnóża wodospadu znajdują się naturalne baseny, idealne do orzeźwiających kąpieli i relaksu w krystalicznie czystej wodzie. Chętnych zapraszamy na wycieczkę do Dunn’s River Falls oraz na spacer po Ocho Rios (wycieczka płatna dodatkowook. 90 USD). Powrót na statek. Około godziny 17:00 statek wypływa z portu w Ocho Rios w kierunku Kajmanów.

Dzień 5

Dzień 5

Ok. godz. 8:00 statek przypływa do portu w George Town, stolicy Kajmanów - brytyjskiego terytorium zamorskiego. George Town jest znane przede wszystkim jako ważny globalny ośrodek finansowy, z licznymi bankami i firmami ubezpieczeniowymi. Jednak miasto ma również wiele do zaoferowania turystom. Za dodatkową opłatą ok. 80 USD, proponujemy zobaczyć najciekawsze lokalne atrakcje: Seven Mile Beach, piękną plażę z białymi piaskami i turkusową wodą, wizytę na Farmie Żółwi Morskich oraz w Tortuga Rum Cake Factory – fabryce ciast rumowych, gdzie można poznać proces ich wytwarzania i skosztować tego tradycyjnego karaibskiego przysmaku. Miłośnicy przyrody również nie będą rozczarowani Kajmanami, bo jedną z atrakcji są tutaj tzw. gejzery morskie. To pionowe otwory w skalistym wybrzeżu, przez które fale oceanu przechodzą z dużą siłą, tworząc imponujące "fontanny”. Powrót na statek. Około 16:00 staek wypływa z portu w kierunku wyspy Cozumel.

Dzień 6

Dzień 6

Ok. godz. 10:00 statek przypływa do portu na wyspie Cozumel, położonej ok. 20 km od wybrzeży Meksyku. Skąpane w słońcu, białe plaże, z drobnym piaskiem i turkusową wodą otoczone są kołyszącymi się palmami i przepiękną rafą koralową - to właśnie Cozumel – kwintesencja Karaibów. Na lokalnym targu można nabyć biżuterię, meksykańskie rękodzieło, artefakty Majów, rzeźby z onyksu i wiele innych lokalnych wyrobów. Warto więc wybrać się na wycieczkę po wyspie (płatną dodatkowo ok. 90 USD). W programie: Mayan Cacao Company, miejsce, gdzie w sposób interaktywny można poznać zarówno tajniki powstawania czekolady, historię jej produkcji, jak i samodzielnie wykonać własną tabliczkę! Dorośli uczestnicy na pewno ucieszą się na warsztat przygotowywania czekoladowej Margarity. Mayan Cacao Company oferuje także wgląd w kulturę Majów, udział w tradycyjnych rytuałach oczyszczających i możliwość degustacji lokalnych specjałów, takich jak domowe tortille oraz oczywiście różnorodne rodzaje czekolady. Na wyspie Cozumel znajdują się także ruiny zabudowań z epoki prekolumbijskiej. Do najbardziej znanych należy kompleks archeologiczny San Gervasio. Było to ważne centrum religijne i handlowe Majów, służyło jako miejsce pielgrzymek ku czci Ixchel, bogini płodności, położnictwa i medycyny. Kolejnym osiedlem zamieszkałym przez Majów było El Cedral. Obecnie to niewielka wioska z kilkoma pozostałościami archeologicznymi, w tym małą świątynią. Powrót na statek. Około 18:00 statek wypływa z portu w kierunku Ocean Cay Marine Reserve .

Dzień 7

Dzień ma morzu. Zachęcamy do skorzystania z licznych atrakcji oferowanych na statku.

Dzień 8

W godzinach porannych statek przypływa do Ocean Cay Marine Reserve – maleńkiej, prywatnej wyspy w archipelagu Bahamów, należącej do MSC Cruises. Będzie to okazja do wypoczynku na rajskiej plaży i kąpieli w turkusowych, krystalicznie czystych wodach oceanu, a także skorzystania z masaży, czy skosztowania bahamskich przysmaków w otoczeniu palm. Dla aktywnych, za dodatkową opłatą dostępna jest bogata oferta sportów wodnych (snorkelling, nurkowanie, paddleboard, kajak, skuter wodny). Około godz. 20:00 statek wypływa z portu w kierunku Miami.

Dzień 9

Dzień 9

Ok. godziny 07:00 statek przypływa do portu w Miami. Po śniadaniu, wykwaterowanie z kabin i wyjazd na zwiedzanie Miami, które rozpoczniemy od wizyty w Downtown, gdzie przespacerujemy się promenadą Bayside, pełną sklepów i restauracji oraz Calle Ocho czyli centrum słynnej dzielnicy emigrantów kubańskich „Little Havana”. Następnie wybierzemy się na przejażdżkę na pokładzie Duck Boat, czyli amfibii, umożliwiającej zwiedzanie miasta z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach – ze słynnymi budynkami w stylu Art Deco czy do Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Iglesias. Następnie czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace, Casa Casuarina. Kolejnym rozpoznawalnym symbolem Miami są Wynwood Walls. To jeden z najważniejszych punktów na mapie światowej sztuki ulicznej. Projekt rozpoczął się w 2009 roku jako inicjatywa mająca na celu przekształcenie magazynowych ścian w ogromne płótna dla twórców street artu. Od tego czasu, Wynwood Walls stały się domem dla imponujących i kolorowych murali, stworzonych przez uznanych artystów z całego świata. Po południu transfer na lotnisko w Miami. Wylot z Miami i przelot samolotem rejsowym do Warszawy (możliwa przesiadka w jednym z portów międzynarodowych).

Dzień 10

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne).
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD lub EUR (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 250 EUR/kabina lub 250 USD/kabina, gotówką tylko w recepcji na statku, lub kartą kredytową. Wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej. Karty płatnicze i debetowe nie są honorowane.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek – MSC SEASCAPE- duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2022 r., należący do włoskiego armatora „MSC Cruises”. Statek składa się z 19 pokładów (w tym 15 do dyspozycji pasażerów), ma 339 m dł., a załoga liczy około 1.648 osób. Statek może zabrać na pokład 5.877 pasażerów.

Kabiny: 2.270 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), telewizor, mini sejf oraz klimatyzację, Wi-Fi.

- Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 5-10.

Kabina kategoria IR1 DELUXE INTERIOR DECK 5-10. Powierzchnia ok. 14 m2, pokład 5-10. Łazienka z prysznicem, toaletką i suszarką do włosów. Wygodne łóżka podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi dostępne (za opłatą), sejf i minibar.


- Kabina zewnętrzna z oknem lub "bulajem". Zlokalizowane na pokładzie 5, W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.

Kabina kategoria OR1 DELUXE OCEAN VIEW DECK 5. Powierzchnia ok. 17 m2, pokład 5. Okno z widokiem na morze, łazienka z prysznicem, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne łóżka podwójne lub pojedyncze (na życzenie). Interaktywny telewizor, telefon, łącze Wi-Fi (za opłatą), sejf i minibar.


- Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładach 9-12.

Kabiny kategoria BR1 DELUXE BALCONY DECK 9-10. Powierzchnia ok. 16-17 m2, balkon ok. 5-9 m2, zlokalizowane na pokładach 9-10. Częśc wypoczynkowa z sofą, łazienka z prysznicem lub wanną, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne podwójne lub dwa pojedyncze łóżka (na zapytanie). Telewizor interaktywny, telefon, Wifi za dodatkową opłatą, sejf i minibar.

Kabiny kategoria BR2 DELUXE BALCONY DECK 11-12. Powierzchnia ok. 16-17 m2, balkon ok. 5-6 m2, zlokalizowane na pokładach 11-12. Częśc wypoczynkowa z sofą, łazienka z prysznicem lub wanną, toaletka z suszarką do włosów. Wygodne podwójne lub dwa pojedyncze łóżka (na zapytanie). Telewizor interaktywny, telefon, Wifi za dodatkową opłatą, sejf i minibar.

Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach 3- i 4-osobowych na potwierdzenie i zależy od aktualnej dostępności na statku. W celu zamówienia takiej kabiny prosimy o kontakt z konsultantem Call Center lub biurem Rainbow.


Do dyspozycji gości: recepcja, windy, liczne restauracje i bary zlokalizowane na różnych pokładach, tarasy słoneczne, baseny, jacuzzi, sklepy z pamiątkami, jubiler, mini galeria handlowa, perfumeria, kasyno, biblioteka, galeria sztuki, kluby disco, kino 5D, klub dla małych dzieci poniżej 3 lat , Mini Club dla dzieci 3-6 lat, Junior klub dla dzieci 7-11 lat, klub dla nastolatków 12-14 lat i młodzieży 15-17 lat, salon gier video, symulator wyścigów i raftingu, kręgle, boisko do koszykówki i siatkówki, kort do tenisa, Spa, centrum fitness. Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, dyskoteki i muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych mogą być wymagane stroje wieczorowe.

Usługi typu: Internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. mogą być są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie: 3 posiłki - śniadania, lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 21 lat; osobom w wieku 18 – 20 lat – za zgodą prawnych opiekunów).

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.  

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku.

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi do/z USA (Warszawa - Miami - Warszawa  (możliwe międzylądowania), zakwaterowanie (razem 7 noclegów) na statku MSC Cruises,1 nocleg w okolicach Miami w hotelu **/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku ,transfery: lotnisko-hotel-statek-lotnisko na Florydzie, wyżywienie podczas rejsu jak w opisie statku (bez napojów alkoholowych i butelkowanych), opiekę polskiego pilota, podatki portowe, opłaty serwisowe, ubezpieczenie wariant optymalny (TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy na statku, kosztów zwiedzania Miami, duck tour, zwyczajowych napiwków oraz systemu TGS (ok. 260 USD/os. płatne pilotowi na miejscu), wizy amerykańskiej, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Dokładne opisy kabin znajdują się w systemie rezerwacyjnym i na stronie internetowej r.pl

W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs
1 / 22

W cieniu palm, w rytmie reggae - rejs

Za osobę11 978
Razem
23 956 zł
Zaliczka 10% 2 390 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi do/z USA (Warszawa - Miami - Warszawa  (możliwe międzylądowania), zakwaterowanie (razem 7 noclegów) na statku MSC Cruises,1 nocleg w okolicach Miami w hotelu **/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku ,transfery: lotnisko-hotel-statek-lotnisko na Florydzie, wyżywienie podczas rejsu jak w opisie statku (bez napojów alkoholowych i butelkowanych), opiekę polskiego pilota, podatki portowe, opłaty serwisowe, ubezpieczenie wariant optymalny (TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy na statku, kosztów zwiedzania Miami, duck tour, zwyczajowych napiwków oraz systemu TGS (ok. 260 USD/os. płatne pilotowi na miejscu), wizy amerykańskiej, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Dokładne opisy kabin znajdują się w systemie rezerwacyjnym i na stronie internetowej r.pl

Atuty oferty

Fort Lauderdale na Florydzie oraz wizyta w Miami (fakultatywnie) • George Town • Wielki Kajman • świat koralowych raf • Falmouth – słońce Jamajki • Labadee – Haiti - rajska plaża
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Pokoje

Kabina z oknem lub bulajem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 17 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko

Ostatnie 3 pokoje

bez dopłaty

Kabina z balkonem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 16-17 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko | Balkon / taras

Ostatnie 2 pokoje

+1 602

zł/Pokój

Kabina z balkonem

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 16-17 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko | Balkon / taras

Ostatnie 2 pokoje

+1 702

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem