Weekend w Izraelu - Shalom Israel

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.3 /6 ( 30 opinii )
Jerozolima - święte miasto trzech religii • Betlejem - miejsce narodzin Chrystusa • Morze Martwe - relaks w największej depresji na świecie • Hajfa - efektowne ogrody bahaitów • Cezarea - wyśnione miasto Heroda Wielkiego • Tel Aviv - kosmopolityczna metropolia

Terminy i ceny wycieczki 28

Oferta niedostępna w terminie 01.04.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady . Po przylocie do Tel Avivu odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w Betlejem. Późna kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2

Po śniadaniu, przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Rozpoczniemy od wizyty na Wzgórzu Świątynnym, gdzie kiedyś stała Świątynia Jerozolimska, a dziś sanktuarium złotej Kopuły na Skale i meczet al-Aqsa. Następnie, Drogą Krzyżową – Via Dolorosa (od 3 stacji), wiodącą przez malownicze uliczki muzułmańskiej i chrześcijańskiej dzielnicy starego miasta, pośród straganów i kramów orientalnego bazaru, dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Pod jej dachem znajdują się ostatnie stacje, w tym Golgota i miejsce Zmartwychwstania Jezusa. Czas wolny na Starym Mieście, po którym pójdziemy pod Ścianę Płaczu, gdzie Żydzi od wieków modlą się opłakując zburzoną świątynię. W drugiej połowie dnia udamy się do Betlejem i jednego z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa - Bazyliki Narodzenia Pańskiego, gdzie zobaczymy m.in. Grotę Narodzenia. Spacer po starówce w Betlejem. Powrót na kolację i nocleg w hotelu w Betlejem. (Trasa ok. 30 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (3 rozpoczęte doby hotelowe). Pokoje: wszędzie 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane, z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja oraz bar
Wyżywienie
śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)
Wizy
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela. Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie oznacza automatycznie brak możliwości wjazdu do Iranu, Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy poprosić urzędnika w Izraelu o niestemplowanie paszportu, zarówno przy przylocie jak i przy wylocie (na osobnej kartce wydawanej przez służby graniczne jest stemplowana tzw. FLYING VISA). Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Tel Avivu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie śniadania (3) i obiadokolacje (3), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskiego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców itp.) : ok. 85 USD płatne obligatoryjnie na miejscu; napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych (ceny podane w programie) oraz innych wydatków osobistych (najpopularniejszą walutą na miejscu jest USD).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/weekend-w-izraelu-shalom-israel/zakwaterowanie-izc
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.3 Ocena ogólna tej wycieczki
5.4
Program wycieczki
5.3
Pilot
5.3
Transport
4.3
Zakwaterowanie
4.5
Wyżywienie
5.1
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.