Grand Hotel Duchi d'Aosta

Lokalizacja Sestriere
Rodzaj wycieczki Narty
Wycieczka Włochy - Sestriere
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.0 /6 ( 1 opinii )
Dobrej klasy hotel o wysokim standardzie usług, polecany szczególnie Klientom, którzy oprócz narciarskich uciech cenią sobie bliskość miejskich rozrywek. Położony w centrum, bardzo bisko stoków narciarskich, co pozwoli w pełni cieszyć się urokami górskiego, narciarskiego miasteczka.

Terminy i ceny wycieczki 10

Oferta niedostępna w terminie 14.01.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel położony tuż przy stoku, w samym sercu miejscowości Sestriere, w jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich we Włoszech, tak zwanej Drodze Mlecznej. Do ścisłego centrum miejscowości z szerokim wyborem barów, restauracji, pizzerii oraz sklepów ok. 300 m. Możliwość korzystania z licznych atrakcji dodatkowych oferowanych na miejscu, jak np. wyprawy skuterami śnieżnymi (płatne dodatkowo).
Stoki
Hotel położony ok 300 m od stoków narciarskich i najbliższego wyciągu w Sestriere, co daje możliwość korzystania z ok. 400 km doskonałych tras różnej trudności oraz snow parków w całym regionie Valattea, złożonym z 5 stacji narciarskich na terenie Włoch i Francji. Ok. 130 km tras jest naśnieżanych sztucznie. Możliwość jazdy na trasach olimpijskich.
Do dyspozycji gości
Recepcja, restauracja serwująca dania kuchni międzynarodowej oraz włoskie specjały, bar. Ponadto w hotelu dostępna siłownia, niewielki basen oraz mini kino. Przechowalnia sprzętu narciarskiego zlokalizowana jest bezpośrednio przy stoku, dzięki czemu Klienci nie muszą zabierać codziennie sprzętu do hotelu. Dla dzieci: mini club z grami wideo oraz szkółka narciarska na zapytanie i za dodatkową opłatą.
Pokoje
Hotel dysponuje 194 nowocześnie urządzonymi pokojami standardowymi, mogącymi zakwaterować maksymalnie 3 osoby dorosłe. Dostawka możliwe w formie rozkładanej sofy lub normalnego łóżka. Pokoje standardowe wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, TV Sat., sejf i telefon. Hotel akceptuje małe zwierzęta (za dodatkową opłatą).
Wyżywienie
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu, serwowane w restauracji głównej. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Internet
Bezpłatny Internet Wi-Fi w ogólnodostępnych częściach hotelu. Brak Internetu w pokojach.
Strona www
www.aurumhotels.it
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/wlochy-sestriere/grand-hotel-duchi-d-aosta
Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie (zgodnie z ofertą), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, opiekę polskiego rezydenta oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, TK, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: karnetu narciarskiego, ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT, napojów do obiadokolacji, dodatkowych posiłków nie wymienionych w ofercie oraz innych wydatków osobistych. Rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT dotyczącego ryzyk związanych z rekreacyjnym uprawianiem m.in. narciarstwa i snowboardu. Więcej informacji w sekcji Przeczytaj Koniecznie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia TU Europa dla Klientów Rainbow.
VIALATTEA
Vialattea, czyli Droga Mleczna, jest trzecim co do wielkości terenem narciarskim we Włoszech, położonym w regionie Piemontu na wysokości 1360 – 2823 m n.p.m. Obejmuje swoim obszarem kilka połączonych ze sobą stacji narciarskich położonych na terenie Włoch oraz Francji: Sestriere, Sauze d’Oulx, Sansicario, Cesana, Claviere oraz Montegenevre. Narciarze przyjeżdżający do tego regionu mają do dyspozycji 400 km tras zjazdowych o rożnej trudności, co sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Od łatwych tras niebieskich dla początkujących oraz widokowych tras panoramicznych, po olimpijskie trasy zjazdowe dla wprawionych i doświadczonych amatorów białego szaleństwa. Aż 130 km tras jest naśnieżanych sztucznie, umożliwiając jazdę w dobrych warunkach również na początku, jak i pod koniec sezonu. Stoki mają zróżnicowaną ekspozycję co gwarantuje dobre warunki śniegowe o każdej porze dnia. Najdłuższa trasa, licząca aż 9 km, to Fraiteve Pariol o różnicy poziomów 1150 m. Najtrudniejsza trasa – Motta pokonuje różnicę poziomów 300 m na odcinku długim na 600 m. W Sestriere znajduje się również oświetlony stok Kandahar Slalom oraz snow park.
SESTRIERE
Położone na wysokości 2025 m n.p.m. Sestriere posiada długą tradycję jako centrum międzynarodowej turystyki zimowej. Już w 1921 roku otwarto tutaj pierwsze schronisko. W 1930 roku właściciel firmy Fiat rozpoczął budowę nowoczesnej stacji narciarskiej, w której do dzisiaj można skorzystać z usług hoteli, do których zapraszał swoich pracowników w pierwszej połowie XX wieku. Charakterystyczne wieże hotelowe postawione przez G. Agnelli od lat stanowią symbol Sestriere, które słynie również z wielu zorganizowanych zawodów Pucharu Świata oraz Zimowej Olimpiady w Turynie w 2006 roku.
TRASY BIEGOWE
Ze względu zarówno na dobre warunki terenowe, jak również efekt zorganizowanej tam Olimpiady, Vialattea oferuje ok. 25 km doskonale przygotowanych tras narciarstwa biegowego, z czego aż 10 km znajduje się w samym Sestriere. Można skorzystać również z lekcji nauki narciarstwa biegowego pod okiem wykwalifikowanych specjalistów (za dodatkową opłatą).
SKI INFO
Tereny narciarskie: 1357-2840 m n.p.m.
Długość tras: 400 km (w tym ok. 60% tras sztucznie naśnieżanych)
Trasy łatwe: 95 km
Trasy średnie: 220 km
Trasy trudne: 85 km
Najdłuższa trasa: Fraiteve Pariol – 9 km
Wyciągi: 70 o łącznej przepustowości 113.000 os./godz.
Sezon narciarski: grudzień-marzec
Karnet: W chwili pisania katalogu nie zostały opublikowane ceny karnetów na zimę 2016/2017. W sezonie 2015/2016 obowiązywały następujące ceny karnetów: - 196 EUR/6 dni/os. dorosła.
 
 
 
5.0 Ocena ogólna tej wycieczki
3.0
Pokój
4.0
Wyżywienie
6.0
Obsługa hotelu
4.0
Rezydent
5.0
Położenie i okolica
6.0
Położenie wzgl. stoków i wyciągów
6.0
Teren narciarski w okolicy
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.