Olimpic

Lokalizacja Sestriere
Rodzaj wycieczki Narty
Wycieczka Włochy - Sestriere
Wyżywienie Śniadania
4.3 /6 ( 2 opinii )
Doskonale zlokalizowany hotel, przede wszystkim ze względu na bliskość wyciągów narciarskich, zapewniających nieskrępowany dostęp do całego obszaru narciarskiego Vialattea bez wypinania nart. Mnogość atrakcji w centrum Sestriere sprawia, że jest to idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, zarówno w ciągu dnia na stoku, jak i wieczorami w okolicy hotelu.

Terminy i ceny wycieczki 10

Oferta niedostępna w terminie 14.01.2017

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotel położony w miejscowości Sestriere, oddalony zaledwie 100 m od centrum miasteczka oraz ok. 300 m od najbliższego wyciągu słynnej Vialetta składającej się z 5 połączonych siecią wyciągów światowej klasy stacji narciarskich łącznie liczących ponad 400 km tras, a także wysokiej klasy snow park. Z hotelu rozciąga się wspaniały widok na Pałac Sportu w Sestriere oraz trasy narciarskie. W centrum miasteczka szeroki wybór rozrywek, liczne bary, restauracje, pizzerie i sklepy. Ponadto Sestriere oferuje liczne atrakcje dodatkowe jak np. widokowy lot balonem, wyprawa na skuterach śnieżnych i wiele innych. Konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej płatnej na miejscu ok. 1,5 EUR/os./dzień (nie dotyczy osób poniżej 14 roku życia).
Stoki
Ok. 300 m do najbliższych wyciągów narciarskich w Sestriere. Połączone ze sobą stacje narciarskie w Sestriere, Sauze d’Olux, Sansicaro, Cesana, Calviere oraz Montegenevre tworzą fantastyczny region narciarski, którego trasy łącznie liczą ponad 400 km, z czego aż 130 km jest naśnieżanych sztucznie. Możliwość jazdy trasami olimpijskimi.
Do dyspozycji gości
Recepcja, winda, restauracja, bar, sala telewizyjna. Ponadto ogrzewana przechowalnia sprzętu narciarskiego w budynku hotelowym oraz bezpłatna przechowalnia sprzętu narciarskiego położona tuz przy stoku, dzięki czemu Klienci nie musza zabierać codziennie sprzętu do hotelu. Dla gości dostępny nieduży, bezpłatny parking przed hotelem.
Pokoje
Hotel posiada odnowione, skromnie urządzone, wygodne pokoje 2-osobowe z możliwością jednej lub 2 dostawek (najczęściej w formie rozkładanej sofy lub łóżka piętrowego). Pokoje wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, Tv Sat., telefon, bezpłatny sejf. Część pokoi posiada balkon z widokiem na okolicę.
Wyżywienie
Śniadania w formie bufetu. Możliwość dopłaty do HB: śniadania i obiadokolacje serwowane do stolika, wybór spośród kilku pozycji menu, ponadto bufet sałatkowy oraz z przystawkami. Hotelowa restauracja oferuje smaczne dania tradycyjnej kuchni włoskiej oraz wybór znakomitych win lokalnych i krajowych (płatnych dodatkowo). Na zapytanie możliwość przygotowania dań wegetariańskich.
Internet
Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu.
Strona www
www.hotelolimpicsestriere.com
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 4.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/wlochy-sestriere/olimpic
Wizy
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie (zgodnie z ofertą), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, opiekę polskiego rezydenta oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, TK, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: karnetu narciarskiego, ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT, napojów do obiadokolacji, dodatkowych posiłków nie wymienionych w ofercie oraz innych wydatków osobistych. Rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT dotyczącego ryzyk związanych z rekreacyjnym uprawianiem m.in. narciarstwa i snowboardu. Więcej informacji w sekcji Przeczytaj Koniecznie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia TU Europa dla Klientów Rainbow.
VIALATTEA
Vialattea, czyli Droga Mleczna, jest trzecim co do wielkości terenem narciarskim we Włoszech, położonym w regionie Piemontu na wysokości 1360 – 2823 m n.p.m. Obejmuje swoim obszarem kilka połączonych ze sobą stacji narciarskich położonych na terenie Włoch oraz Francji: Sestriere, Sauze d’Oulx, Sansicario, Cesana, Claviere oraz Montegenevre. Narciarze przyjeżdżający do tego regionu mają do dyspozycji 400 km tras zjazdowych o rożnej trudności, co sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Od łatwych tras niebieskich dla początkujących oraz widokowych tras panoramicznych, po olimpijskie trasy zjazdowe dla wprawionych i doświadczonych amatorów białego szaleństwa. Aż 130 km tras jest naśnieżanych sztucznie, umożliwiając jazdę w dobrych warunkach również na początku, jak i pod koniec sezonu. Stoki mają zróżnicowaną ekspozycję co gwarantuje dobre warunki śniegowe o każdej porze dnia. Najdłuższa trasa, licząca aż 9 km, to Fraiteve Pariol o różnicy poziomów 1150 m. Najtrudniejsza trasa – Motta pokonuje różnicę poziomów 300 m na odcinku długim na 600 m. W Sestriere znajduje się również oświetlony stok Kandahar Slalom oraz snow park.
SESTRIERE
Położone na wysokości 2025 m n.p.m. Sestriere posiada długą tradycję jako centrum międzynarodowej turystyki zimowej. Już w 1921 roku otwarto tutaj pierwsze schronisko. W 1930 roku właściciel firmy Fiat rozpoczął budowę nowoczesnej stacji narciarskiej, w której do dzisiaj można skorzystać z usług hoteli, do których zapraszał swoich pracowników w pierwszej połowie XX wieku. Charakterystyczne wieże hotelowe postawione przez G. Agnelli od lat stanowią symbol Sestriere, które słynie również z wielu zorganizowanych zawodów Pucharu Świata oraz Zimowej Olimpiady w Turynie w 2006 roku.
TRASY BIEGOWE
Ze względu zarówno na dobre warunki terenowe, jak również efekt zorganizowanej tam Olimpiady, Vialattea oferuje ok. 25 km doskonale przygotowanych tras narciarstwa biegowego, z czego aż 10 km znajduje się w samym Sestriere. Można skorzystać również z lekcji nauki narciarstwa biegowego pod okiem wykwalifikowanych specjalistów (za dodatkową opłatą).
SKI INFO
Tereny narciarskie: 1357-2840 m n.p.m.
Długość tras: 400 km (w tym ok. 60% tras sztucznie naśnieżanych)
Trasy łatwe: 95 km
Trasy średnie: 220 km
Trasy trudne: 85 km
Najdłuższa trasa: Fraiteve Pariol – 9 km
Wyciągi: 70 o łącznej przepustowości 113.000 os./godz.
Sezon narciarski: grudzień-marzec
Karnet: W chwili pisania katalogu nie zostały opublikowane ceny karnetów na zimę 2016/2017. W sezonie 2015/2016 obowiązywały następujące ceny karnetów: - 196 EUR/6 dni/os. dorosła.
 
 
 
4.3 Ocena ogólna tej wycieczki
4.8
Pokój
2.8
Wyżywienie
6.0
Obsługa hotelu
6.0
Rezydent
5.8
Położenie i okolica
5.5
Położenie wzgl. stoków i wyciągów
6.0
Teren narciarski w okolicy
2.0
Wyposażenie strefy wellness
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.