Wycieczki fakultatywne w Polsce

Zwiedzaj i poznawaj Świat tak jak lubisz! Przeglądaj i rezerwuj wycieczki fakultatywne już w Polsce!

Kraj

Grecja

Region

Region

Chalkidiki

Region

Kokkino Nero

Region

Korfu

Region

Skopelos

Region

Zakynthos

Region

Peloponez

Region

Kos

Region

Rodos

Region

Lesbos

Region

Santorini

Region

Naxos

Region

Mykonos

Kraj

Hiszpania

Region

Region

Costa del Sol

Region

Costa Almeria

Region

Almeria

Region

Gran Canaria

Region

Teneryfa

Region

Fuerteventura

Region

Costa Brava

Region

Majorka

Region

Costa Dorada

Kraj

Bułgaria

Region

Region

Złote Piaski

Region

Obzor

Region

Albena

Region

Sozopol

Region

Region

Budva

Region

Bar

Region

Ulcinj

Region

Podgorica

Kraj

Maroko

Region

Region

Agadir

Kraj

Turcja

Region

Region

Marmaris

Region

Dalaman

Kraj

Egipt

Region

Region

Marsa Alam

Region

Hurghada

Kraj

Cypr

Region

Region

Region

Kyrenia

Region

Famagusta

Region

Ercan

Kraj

Albania

Region

Region

Durres

Region

Kruje

Region

Saranda

Kraj

Tunezja

Region

Region

Nabul

Region

Susa

Region

Monastyr

Region

Al Mahdijja

Region

Djerba

Region

Region

Neum

Kraj

Chorwacja

Region

Region

Dalmacja

Region

Dubrownik

Region

Dubrovnik

Region

Korcula

Region

Orebić

Region

Hvar

Kraj

Portugalia

Region

Region

Algarve

Region

Madera

Kraj

Włochy

Region

Region

Kampania

Region

Kalabria

Region

Sardynia

Region

Sycylia

Kraj

Kuba

Region

Region

Varadero

Kraj

Meksyk

Region

Region

Cancun

Region

Riviera Maya

Region

Cozumel

Region

Isla Mujeres

Kraj

Kenia

Region

Region

Malindi

Region

Watamu

Region

Bamburi

Region

Diani Beach

Region

Galu

Region

Chale Island

Region

Nyali

Region

Kilifi

Kraj

Dominikana

Region

Region

Puerto Plata

Region

San Juan

Kraj

Dominika

Region

Kraj

Macedonia

Region

Ochryd

Region

Kraj

Gruzja

Region

Region

Batumi

Kraj

Tajlandia

Region

Kraj

Jordania

Region

Region

Aqaba

Region

Morze Martwe

Kraj

Indonezja

Region

Region

Bali

Kraj

Mauritius

Region

Region

Port Luis

Region

Belle Mare

Kraj

Gambia

Region

Region

Banjul

Kraj

Panama

Region

Region

Playa Blanca

Kraj

Brazylia

Region

Kraj

Seszele

Region

Region

Mahe

Kraj

Indie

Region

Region

Goa

Kraj

Wietnam

Region

Region

Region

Dubaj

Region

Abu Dhabi

Region

Fujairah

Region

Adżman

Kraj

Oman

Region

Region

Dhofar

Kraj

Polska

Region

Region

Mazury

Region

Karkonosze

Kraj

Tanzania

Region

Region

Zanzibar

Berlin i Poczdam - wśród pałaczów, bram i ogrodów


Od lat Berlin przyciąga artystów, muzyków i przedsiębiorców z całego świata. Znany ze swej otwartości i głośno wypowiadanych odważnych przekonań osób tworzących kulturalną przestrzeń miasta, Berlin wśród licznych zabytków, skrywa w sobie dowody burzliwej historii ubiegłego wieku. Zwiedzanie miasta zaczniemy w samym jego sercu. Zobaczymy m.in. Bramę Brandenburską, Plac Paryski, Plac Republiki, budynek Reichstagu, a także pomnik Holokaustu. Wielkie historią i architekturą miasta zwykle zlokalizowane są nad rzekami. NIe inaczej jest w przypadku Berlina, który rozrósł się na obu brzegach Szprewy. Z jej wód najlepiej podziwiać Wyspę Muzealną czy dzielnicę rządową. Rejs podczas zwiedzania z pewnością zapadnie wszystkim w pamięć. Wizyta w Berlinie nie może odbyć się bez spaceru po Placu Poczdamskim i odnalezieniu fragmentów Muru Berlińskiego. Pora wybrać się do Poczdamu, mijając w drodze słynny Dworzec Zoo. W Poczdamie zaprosimy Państwa na relaksujący spacer po Sanssouci - słynnym kompleksie pałacowo-parkowym, który wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Cena od
199 zł/os.

Malbork jakiego nie znasz


Zamek w Malborku, czyli arcydzieło architektury obronnej średniowiecza, zachwyca każdego bez względu na to, ile razy się go ogląda - przy każdej wizycie odkrywa się nowe elementy tej imponującej powierzchni ok. 21 hekatrów i kubatury ponad ćwierć miliona metrów sześciennych. Pełniąc funkcję stolicy państwa Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, Malbork stał się centrum dyplomatycznym, militarnym, religijnym i gospodarczym. Wprowadzono w nim rozwiązania znacząco wyprzedzające czasy i obowiązujące zwyczaje.

Cena od
79 zł/os.

Na skraju lądu - Półwysep Helski


Złote plaże, szeroki horyzont, domki rybackie i bezkresne krajobrazy. Wycieczka po jednym z najbardziej nietypowych półwyspów w tej części Europy, wdzierającym się na ponad 35 km w morze zainteresuje zapadnie każdemu turyście w pamięć.

Po przejechaniu całej długości mierzei zaprosimy Państwa do fokarium, w którym już od ponad 20 lat dba się o odnowienie populacji fok żyjących w Bałtyku. Wizyta w tym miejscu pozwoli przyjrzeć się bliżej tym dzikim zwierzętom oraz ich zwyczajom.

Fascynująca ekspozycja czeka w kolejnym punkcie wycieczki - Muzeum Obrony Wybrzeża. Zaprezentowano tu m.in. historię zmagań obrońców naszych granic z okupantem podczas II wojny światowej, używany wtedy sprzęt oraz warunki, w których żyli i walczyli żołnierze.

Aby uzmysłowić sobie nietypowy kształt Mierzei Helskiej, najlepiej podziwiać ją z wody. Zaprosimy więc Państwa na kilkudziesięciominutowy rejs widokowy statkiem. Po powrocie na “stały ląd” odwiedzimy natomiast najstarszą działającą latarnię morską w Polsce, znajdującą się w Jastrzębiej Górze. Wycieczkę zakończy relaksujący spacer, w trakcie którego sięgniemy najdalej na Północ naszego kraju.


Cena od
59 zł/os.

Perły Beskidu - Szlakiem Pętli Beskidzkiej


Wycieczka autokarowa Pętlą Beskidzką to najlepszy sposób na poznanie bogatej i fascynującej historii, kultury i zabytków Beskidu. Przepiękne położenie zwiedzanych miejscowości i możliwość bliskiego poznania folkloru to niezapomniane przeżycie dla całej rodziny. Wycieczkę rozpoczniemy od obejrzenia skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, aby na własne oczy przekonać się jak ogromna jest w rzeczywistości. Kurna Chata Kawuloka to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w Istebnej. Bogate wyposażenie chaty wybudowanej pod koniec XIX w. w narzędzia, instrumenty i sprzęty codzienne robi wrażenie na dzieciach i dorosłych. Przewodnicy z pasją opowiadają o pomieszczeniach (również o izbie kurnej) i sprzętach, dając wyobrażenie życia w tym tradycyjnym góralskim, drewnianym domu. W pobliżu znajduje się wyjątkowe muzeum Koronki Koniakowskiej. Prezentuje ono przepiękne wyroby najznakomitszych koronczarek. Muzeum pokazuje w bardzo interesujący sposób ciągle żywą tradycję. Eksponaty to mistrzowskie sploty i najdelikatniejsze wzory. Po kilkuminutowym spacerze udamy się na szczyt Koczego Zamku, aby usłyszeć historię związaną z tym miejscem i nacieszyć zwrok widokiem na panoramę Beskidu. W centrum Bielsko - Białej zobaczymy Rynek ze swoimi wspaniałymi kamienicami oraz zabytkową fontannę Neptuna. Kolejnym punktem będzie wzgórze Kaplicówka z Krzyżem Papieskim, przy którym w 1995 roku Jan Paweł II odprawił mszę dziękczynną za kanonizację św. Jana Sarkandra dla 250 tysięcy wiernych. Miejsce to idealnie nadaje się na krótki odpoczynek. Zapierający dech w piersiach widok Beskidu Śląskiego będzie z pewnością inspiracją do fotografowania.

Cena od
79 zł/os.

Praga - uliczkami Starego Miasta


Jest to jedna z najchętniej wybieranych wycieczek przez turystów z Polski, którzy odwiedzają Dolny Śląsk. Z pewnością wynika to z niepowtarzalnego klimatu, jaki odwiedzającym serwuje, położona zaledwie 140 km od granic naszego kraju, stolica Czech. Pełna wąskich, klimatycznych uliczek wciskających się pomiędzy liczne zabytki, Praga oferuje turystom powszechnie rozpoznawalne miejsca, jak zamieszkały przez kamienne figury Most Karola, owianą legendami pracownię złotników zwaną Złotą Uliczką czy miejsce urodzin Franza Kafki – dzielnicę żydowską Josefov. Nasza wycieczka do Pragi to wyjątkowo bogaty program urozmaicony spacerem po Złotej uliczce. Spacer ten to nie wszystko. Ponadto udamy się również na rejs po Wełtawie, wokół której skoncentrowane jest wiele najatrakcyjniejszych budynków w mieście, które najlepiej podziwiać z poziomu rzeki.

Cena od
99 zł/os.

Wilno i Troki - Ostra Brama i Miasto na wodzie


Gotyk, renesans i klasycyzm na terenie jednej, ale aż trzykrotnie większej od krakowskiej starówki. Wilno, tak mocno związane historycznie z Polską, to dzisiaj nowoczesna metropolia kusząca turystów nie tylko swą architekturą, ale również malowniczo meandrującą Wilią. Bogaty program wycieczki pozwala poznać najważniejsze punkty na mapie atrakcji architektonicznych, historycznych i kulturalnych miasta. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Rynek Starego Miasta czy powszechnie kojarzona przez Polaków Ostra Brama, wspomniana w “Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza. Miasto dziś potrafi zaskoczyć swoją nowoczesnością. Będąc w Wilnie, koniecznie trzeba odwiedzić też dawną stolicę Litwy - Troki, ze względu na swoje nietypowe położenie, zwaną “Miastem na wodzie”. Główną atrakcją jest tutaj Zamek Wielkich Książąt Litewskich na Jeziorze Galve.

Cena od
129 zł/os.

Zamki nad Jeziorem Czorsztyńskim


Niewiele jest tak pięknych tras, jak ta, którą pomknie nasz autokar w kierunku Niedzicy. Po drodze zobaczymy m.in. panoramę Pienin z Masywem Trzech Koron i Wysoką. W mijanej Starej Lubowli widoczny będzie zamek i Czerwony Klasztor. Naszym celem będzie Jezioro Czorsztyńskie. Nad jego panoramą górują baszty i resztki murów obronnych zamku Czorsztyn. Z jego górnej części rozpościera się przepiękny widok. W tle dostrzec można Zamek Niedzicki, dalej Pieniny, a przy dobrej pogodzie - nawet Tatry. Spacer po zamku wzbogaca ekspozycja dotycząca historii tego miejsca oraz budowy zapory, którą również można podziwiać z murów warowni. Po relaksującym rejsie na drugą stronę jeziora, udajemy się w stronę zamku Dunajec, który uznawany jest za jedną z ważniejszych atrakcji historycznych tej części kraju. Jego piękno docenili m.in. filmowcy, umieszczając tu plany filmowe m.in. “Janosika”, “Wakacji z duchami” czy “Zemsty”. Wśród licznych legend, jakimi owiany jest zamek, jedną z najciekawszych jest ta dotycząca odnalezionego tu inkaskiego pisma węzełkowego, ponoć skrywającego instrukcję odnalezienia skarbu.

Cena od
109 zł/os.

Kaliningrad - w poszukiwaniu śladów Królewca


Kaliningrad, dawny Królewiec, czyli miasto krzyżackie z XIII wieku. Jego skomplikowana historia przeplata się nieustannie z historią i kulturą Polski. Podczas tej wycieczki będzie można poczuć ducha stuleci i poszukać śladów Królewca. Zobaczymy, jak współcześnie funkcjonuje ten ważny ośrodek gospodarczo - transportowy. W czasie przejazdów i spacerów przez miasto zobaczymy imponujące obiekty świadczące o bogatej historii miasta. Odkryjemy ponad 6000 eksponatów w Muzeum Bursztynu oraz obejrzymy obiekty Muzeum Światowego Oceanu w tym łódź podwodną, która jeszcze 30 lat temu pływała w Morzu Bałtyckim.

Cena od
149 zł/os.

Mazurskie fortyfikacje


Mazury ze swoim niezwykle urozmaiconym krajobrazem ukształtowanym przez lasy, jeziora i wzniesienia stanowiły idealny obszar do tworzenia umocnień na przestrzeni wielu epok. Trudnodostępne i dobrze ukryte fortyfikacje były nie lada wyzwaniem dla zdobywców, chcących forsować mury obronne zamków, twierdzy i szańców. Do dziś w tutejszych lasach znaleźć można świadectwa ambitnych rozwiązań fortyfikacyjnych, nie mających sobie podobnych nigdzie w Europie. Zapraszamy Państwa w pasjonującą podróż wśród murów obronnych, bunkrów i bastionów, które staną się pretekstem do przytoczenia opowieści o naszej najnowszej burzliwej historii.

Cena od
129 zł/os.

Odkrywcy mazurskich jezior i lasów


Nasza wycieczka rozpoczęcie się w porcie Żeglugi Augustowskiej. Wsiądziemy na jeden z wygodnych statków, aby odbyć rejs tzw. Szlakiem Papieskim. Od strony wody obejrzymy piękno Kanału Augustowskiego. Przepłyniemy najkrótszą żeglowną rzeką w Polsce - Klonownicą. Wypłyniemy na Jezioro Białe o przepięknej jasnozielonej barwie, które swoją nazwę zawdzięcza ogromnej liczbie białego ptactwa. Statek pokona śluzę Przewięź i zawinie do Studzienicznej, która urokliwie położona jest na półwyspie. Zwiedzimy Sanktuarium, w którym modlił się Jan Paweł II w czasie rejsu w 1999 roku. Autokar zawiezie nas do śluzy Paniewo, przy której świetnie widoczne są zasady działania śluz na Kanale. Udamy się następnie do Krusznik, gdzie wsiądziemy do Wigierskiej Kolejki Wąskotorowej wpisanej do rejestru zabytków jako jedna z najdłużej pracujących kolejek leśnych w Polsce. W czasie godzinnej przejażdzki wzdłuż brzegu jeziora Wigry obejrzymy zapierające dech krajobrazy. Z ostatniej stacji autokarem powrócimy do Augustowa.

Cena od
119 zł/os.

Ozeaneum w Stralsundzie - podmorska przygoda


Nie co dzień mamy możliwość spojrzenia w głębiny oceanów i podziwiania żyjących tam stworzeń. Taką właśnie szansę daje Oceanarium Stralsund, stworzone specjalnie z myślą o dostarczaniu rozrywki, wiedzy i przygody całym rodzinom. W muzeum prezentowane są najdziwniejsze zwierzęta zamieszkujące morza. Jedna z wystaw poświęcona jest Bałtykowi. Prezentowani są tam mieszkańcy naszego morza a także makieta jego dna. Jednak chyba największą atrakcją oceanarium są jego akwaria, w których podziwiać można żywe ryby, meduzy, krewetki i innych fascynujących przedstawicieli morskiej fauny. Szczególnie inspirujący jest tunel, dzięki któremu odwiedzający mogą niejako wejść w świat tych morskich stworzeń. Każdy fan “Pingwinów z Madagaskaru” nie przegapi okazji, by poobserwować (pod wodą i na jej powierzchni) stado pingwinów zamieszkujących oceanarium.

Po fascynującej przygodzie w muzeum zaprosimy Państwa do wspólnego spaceru po Starym Mieście Stralsundu. Jego urokliwe uliczki doceniono, wpisując starówkę na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Cena od
169 zł/os.

Skalne Miasto - stolica kamiennych drapaczy chmur


Zaklęta w kamieniu kraina Skalnego Miasta ze strzelistymi ścianami labiryntów i tajemniczymi formacjami skalnymi. Choć trudno w to uwierzyć, miejsce to odkryto na początku XIX wieku wskutek pożaru, który ujawnił przejście między skałami. Tutejsze piaskowce zaklęte przez czas w przedziwnych formach tworzą tak wąskie korytarze, iż gdzieniegdzie można próbować dotknąć jednocześnie ścian po obu stronach krętych przejść. Urok tego miejsca doceniają turyści z całego świata. Jedną z największych atrakcji jest tu skalne jeziorko, które można przepłynąć w niewielkiej łodzi. Wygodne chodniki pozwalają bezpiecznie przemieszczać się po Skalnym Mieście. Wycieczka będzie wspaniałą atrakcją dla turysty w każdym wieku.

Cena od
79 zł/os.

Śladami Jana Pawła II


Podróż śladami Jana Pawła II to wyjątkowe przeżycie. W czasie tej wycieczki odwiedzimy miejsca związane z Janem Pawłem II. W Wadowicach będzie to dom rodzinny Jana Pawła II, w którym mieszkał aż do matury oraz Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, czyli miejsce chrztu papieża. Muzeum zostało podzielone na kilka stref, w których można bliżej poznać Jana Pawła II nie tylko jako papieża, ale też jako dziecko i młodzieńca. Zgromadzone pamiątki pozwolą towarzyszyć Karolowi Wojtyle w jego drodze od urodzenia przez całe życie. Po zwiedzaniu Muzeum koniecznie należy sprawdzić smak “papieskich kremówek” i obejrzeć zabytkowe, urokliwe kamieniczki przy trójkątnym rynku Wadowic. Po krótkiej przerwie udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedyna kalwaria na świecie. Kalwarie to zespoły kościołów lub kaplic umieszczone na wzgórzach tak, aby przypominały Jerozolimę. W czasach, kiedy pielgrzymowanie do niej nie było możliwe, pielgrzymując do takiej kalwarii można było uzyskać takie same odpusty, jak podróżując do Jerozolimy. Kalwaria Zebrzydowska składa się z klasztoru i bazyliki oraz 42 kaplic i kościołów rozlokowanych na obszarze 6 kilometrów kwadratowych zbudowanych na wzór obiektów z Ziemi Świętej. Najcenniejszym elementem sanktuarium jest obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej, który zobaczysz w jednej z bocznych naw bazyliki. Historia tego obrazu jest bardzo poruszająca. Sanktuarium położone jest we wspaniałej, sielskiej scenerii i to między innymi z tego powodu Jan Paweł II odwiedzał to miejsce jeszcze jako młodzieniec i później jako papież.

Cena od
99 zł/os.

Trójmiejski niezbędnik


Gdańsk, Sopot i Gdynia, mimo że nazywane Trójmiastem, różnią się od siebie całkowicie. Gdańsk to tradycja, burzliwe dzieje i historyczna potęga. Sopot kojarzony głównie z relaksem, wypoczynkiem i ekstrawagancją. Gdynia - dynamicznie rozwijająca się, elegancka i patrząca daleko przed siebie. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od spaceru Starym Miastem w Gdańsku. Przejdziemy Drogą Królewską - zoabczymy Bramę Wyżynną i Złotą, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Dom Uphagena, Ratusz Głównomiejski, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Złotą Kamienicę i Zieloną Bramę. Wyjdziemy na Długie Pobrzeże gdzie dumnie stoi Żuraw Gdański - niegdyś największy dźwig portowy Europy, chluba i ikona Gdańska. W czasie spaceru obejrzymy Bazylikę Mariacką - największy ceglany gotycki kościół na świecie. Autokarem przejedziemy do Katedry Oliwskiej, która słynie z wyjątkowych organów. Pobyt w Trójmieście nie może się odbyć bez spaceru popularnym Monciakiem, czyli ulicą Bohaterów Monte Casino na Molo sopockie. Po krótkiej przerwie udamy się na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie dumnie prezentują się jachty i statki. Chętnie bęą mogli wejść do Infoboxu, czyli prezentacji teraźniejszości i ambitnej przyszłości Gdyni.

Cena od
79 zł/os.

Vrbov - panorama Wysokich Tatr prosto z basenu


Ta wycieczka to nasz przepis na pełen relaks! Już sam przejazd malowniczą doliną Popradu z pejzażami Pienin, Gór Lewockich i Tatr w tle sprawi, że wszyscy poczujemy się odprężeni. Zwiedzanie rozpoczniemy od przyjemnego spaceru po Centrum zabytkowego Kezmaroku (Kieżmarku), z jego ratuszem, rynkiem i zamkiem. Naszym celem będą jednak baseny termalne w położonym u stóp Tatr Wysokich Vrbovie (Wierzbowie), w których utrzymuje się temperatura od 26 do 38°C. Tutejsza woda uważana jest za jedną z najlepszych wód w Europie Środkowej. Masujące dysze zapewniają głęboki relaks w basenach zewnętrznych wypełnionych wodą o korzystnym wpływie nie tylko na skórę, ale również na układ sercowo-naczyniowy, ruchowy czy oddechowy. Oczy cieszy panorama Wysokich Tatr z dużego tarasu z leżakami do opalania. Baseny połączone zostały nowoczesnym metalowym pomostem z drewnianą podłogą, zbudowaną z drewna rosnącego w lasach monsunowych. Podczas powrotu znajdziemy chwilę na zakupy słowackich przysmaków.

Cena od
99 zł/os.

Budapeszt


Stolica Węgier to miasto niezliczonych kamienic, pomników, kościołów, teatrów i muzeów. Wśród wielu wzgórz okalających to miejsce najsłynniejsze – Wzgórze Gellerta pozwoli nam spojrzeć na Perłę Dunaju z lotu ptaka i podziwiać rozległą panoramę z jej wspaniałymi akcentami, jak chociażby Parlament, będący jednym z największych budynków w Europie. Buda, bo tak nazywa się ta część miasta, będąca niegdyś odrębną miejscowością, to także Wzgórze Zamkowe z Kościołem Koronacyjnym oraz charakterystyczna Baszta Rybacka. Pora poznać Peszt z jego słynnym Placem Bohaterów, Bazyliką św. Stefana i Parlamentem.. Czas wolny w centrum miasta to moment by zatracić się w romantycznych uliczkach.

Na wycieczkę zaprasza nas znakomity przewodnik, przekazujący wiedzę, ciekawostki i anegdoty w bardzo interesujący i wciągający sposób.

Cena od
179 zł/os.

Czeski Raj - kraina zamków i legend


Jeśli jesteście Państwo miłośnikami skalistych krajobrazów, a wizja zejścia do jaskini w poszukiwaniu podziemnych skarbów rozbudza wyobraźnię, to ta wycieczka jest dla Państwa! Region Czeskiego Raju pozwala zanurzyć się w przyrodzie i historii, która wyraża się tu w objętych ochroną geoparku UNESCO licznych zamkach, pałacach i ruinach. Dotknną Państwo tej historii i wsłuchają się w tajemnicze legendy przekazane przez naszego przewodnika. Dowiedzą się Państwo również, gdzie grasował Rumcajs i jaką legendę kryje Zamek Trosky.

Cena od
89 zł/os.

Hamburg i Lubeka - port Europy


Położony u ujścia Łaby, Hamburg jest jednym z największych portów w Europie. Miasto swój prężny rozwój zawdzięcza między innymi swemu położeniu i wynikającemu z niego intensywnemu handlowi morskiemu, a także przynależności do Hanzy. Prężny rozwój Hamburga przekłada się na mnogość atrakcji, na które mogą tu liczyć odwiedzający. Zorganizowany przez nas spacer pozwoli Państwu poznać Nowe Miasto, gdzie podziwiać można m.in. Kościół św. Michała. Podczas spaceru zobaczymy także Ratusz i budynek Giełdy.

Lubeka natomiast odwiedzających oczaruje przepiękną wpisaną starówką wpisaną na listę UNESCO wraz z jej monumentalnym Kościołem Mariackim, który zapadnie w pamięć każdemu wielbicielowi gotyku ceglanego.

Po nacieszeniu oczu zabytkami i uszu historiami przytaczanymi przez przewodnika, przyjdzie czas na dopieszczenie podniebienia. Program wycieczki wzbogacimy bowiem wizytą w słynnej cukierni Niederegger, gdzie wszystko kręci się wokół marcepana. Architektura Niemiec często bywa kojarzona z bramami. Lubeka może poszczycić się swoją okazałą Bramą Holsztyńską, którą zobaczymy jako ostatni element bogatego programu wycieczki.

Cena od
179 zł/os.

Przez piaski i tajemnicze wsie - Słowiński Park Narodowy


Słowiński Park Narodowy to jeden z dwóch nadmorskich parków w Polsce. Powstał, aby ochronić wyjątkowe bogactwo flory i fauny, torfowiska, strefę bagienną i liczne jeziora przymorskie, a przede wszystkim unikatowego pasa wydm w tym wyjątkowych wydm ruchomych, jedynych w Europie. Będziecie mogli Państwo obejrzeć je w czasie wycieczki do Parku. Autokary odbiorą Państwa z hoteli i przewiozą do jednego z wejść na teren Parku w Czołpinie. Po około 1,5 km spacerze przez las dotrzecie Państwo do latarni morskiej w Czołpinie. Jest to jedna z najdalej oddalonych od siedzib ludzkich budowla tego rodzaju. Wraz z zabudowaniami Domu Latarnika wygląda bajkowo, a jej wysokość 25 metrów powoduje, że widok ponad drzewami z jej szczytu jest oszałamiający. Skierujecie się Państwo w stronę plaży, która w tych okolicach nie jest oblegana. Po odpoczynku i zaznaniu kąpieli, skierujecie się w stronę Wydmy Czołpińskiej. Saharyjski albo kosmiczny według niektórych krajobraz to wybitne dzieło przyrody. Z wydmy wrócą Państwo do autokaru, który przewiezie Was do kolejnego punktu wycieczeki - Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. To wyjątkowe miejsce pielęgnujące pamięć i wiedzę o wsi słowińskiej. Warte obejrzenia są bezcenne eksponaty prezentujące życie i pracę mieszkańców tych ziem.

Po obejrzeniu ekspozycji autokar zawiezie Państwa do hoteli.

Cena od
49 zł/os.

Przygoda na Wigrach


Jezioro Wigry przez wielu uznawane jest za najpiękniejsze na Suwalszczyżnie. Bogactwo przyrodnicze, fascynująca historia i imponujące zabytki - to jest zagwarantowane. Muzeum Wigier w Starym Folwarku w bardzo wciągający sposób prezentuje, co dzieje się wokół - pod powierzchnią wód, w torfowiskach i w lasach. Po zwiedzaniu Muzeum wsiądziemy do statku, który zabierze nas w rejs po Wigrach i pozwoli poznać przyrodę od strony wody. Popłyniemy trasą papieską, którą pływał Jan Paweł II. Z jego osobą związany jest również pokamedulski klasztor położony na wzgórzu, oblany wodami jeziora Wigry. Dzieci w czasie wycieczki mogą wziąć udział w fascynującej grze fabularnej zorganizowanej przez naszego animatora.

Cena od
79 zł/os.

Tropem Mikołaja Kopernika


Frombork to przez wiele lat niedoceniona perła architektury i świadek niesamowitych historii, rozwoju nauki i wiedzy. Podczas wycieczki będziemy mieć możliwość ukołysać się wodom Zalewu Wiślanego i wsłuchać w szelest szuwarów w czasie rejsu z Krynicy Morskiej do Fromborka. Zwiedzimy katedrę uznawaną za największy warowny kościół Europy, w której nadal odprawia się msze tyłem do wiernych, a także dowiemy się, dlaczego pod sufitem wiszą kapelusze i czapka. Razem wytropimy Mikołaja Kopernika i poznamy współczesny Frombork.

Cena od
79 zł/os.

Wokół Jeziora Żywieckiego


Żywiec to podstawowe miejsce do odwiedzin między Beskidem Małym, a Żywieckim. Funkcjonujące przez ponad 450 lat jako samodzielne Państwo Żywieckie słynie z browaru, ale również z niezapomnianych zabytków i żywo kultywowanej tradycji. W czasie wycieczki zobaczymy okolicę z każdej strony - miejskiej, wodnej i z góry. Historia Żywca zaczyna się w XIV wieku, jednak już w czasach starożytnych na pobliskim wzgórzu Grojec założona została osada celtycka. Pod koniec XIX wieku nastąpiła szybka industrializacja Żywca i to wtedy powstał Browar Arcyksiążęcy, obecnie drugi co do wielkości browar w Polsce i chluba miasta. W tym samym okresie powstały fantastyczne budynki, które będziemy mogli podziwiać w czasie krótkiego spaceru. Muzeum Browaru pozwala zobaczyć, jak przebiega proces powstawania piwa. Samo miejsce, w którym Muzeum powstało, czyli wykute w skale piwnice, robi ogromne wrażenie. W czasie zwiedzania można poczuć klimat XIX wiecznego Żywca. Będąc w Żywcu koniecznie należy spojrzeć na Jezioro Żywieckie. Jego powstanie związane jest z tragiczną powodzią, w czasie której między innymi centrum miasta znalazło się pod wodą. Utworzenie zbiornika pozwoliło urządzić niezwykle atrakcyjny turystycznie obiekt i popularne miejsce spacerów mieszkańców okolic. Równie popularnym miejscem wypraw jest Góra Żar. Można się na nią dostać kolejką linowo - terenową, co stanowi atrakcję dla małych i większych turystów. Ze szczytu góry można podziwiać wspaniałą panoramę, startujące szybowce i parolotnie.

Cena od
59 zł/os.

Grodno - Wyprawa na Kresy Wschodnie


Grodno to jedno z najpiękniejszych miast Kresów Wschodnich, uznawane też za najczystsze miejsce na Białorusi. W mieście wyraźnie widoczne są wpływy polskie i litewskie, ponieważ Grodno w czasie swojej burzliwej przeszłości leżało w granicach obu tych państw. Miasto otoczone jest wieloma niezwykle czystymi jeziorami i rzekami, co wraz z ciekawą architekturą jest magnesem dla gości zagranicznych. Wycieczkę rozpoczną Państwo w Augustowie, skąd udacie do przejścia granicznego. Po odprawie skierujecie się bezpośrednio do Grodna. Po krótkim spacerze urokliwymi uliczkami głównie z parterowymi domami udacie się Państwo do parku na Kołoży, gdzie znajduje się maleńka cerkiew św. Borysa i Gleba z XII wieku zwana Kołożą. Jest to jedna z najstarszych cerkwi na Białorusi oraz najstarsza w Grodnie. Jej wygląd budzi zdziwienie, ponieważ jest ozdobiona szkłem i kamieniami. Spod cerkwi udają się Państwo w kierunku zamków - Grodno ma ich aż dwa! Po krótkim spacerze brzegiem Niemna Państwa oczom ukażą się Stary i Nowy Zamek. W Starym obradował Sejm Rzeczpospolitej, tu zmarł też Stefan Batory. Nowy Zamek, który znajduje się tuż obok Starego, zbudowano w XVIII wieku i to w nim abdykował król Stanisław August Poniatowski. Oba zamki są przepięknie usytuowane nad brzegiem rzeki. W pobliżu zamków znajduje się najstarsza remiza w Grodnie, dziś pełniąca funkcję Muzeum Pożarnictwa, jednak to, co jest w niej najbardziej interesujące, to przepiękne malowidła na ścianie budynków oraz bardzo ciekawa wieżą pożarnicza, przy których na chwilę się zatrzymacie. Tuż obok kolejny przystanek Państwa trasy - Wielka Synagoga Chóralna, której imponujący budynek robi ogromne wrażenie. W Grodnie nie ma rynku, który byłby centralnym punktem miasta, taką funkcję pełni Plac Sowiecki, przy którym znajdują się liczne obiekty warte obejrzenia. Najczęściej fotografowanym jest czołg T-34 na postumencie postawiony ku chwale wyzwolicieli Grodna, tuż za nim futurystyczny budynek Obwodowego Teatru Dramatycznego w kształcie korony. Ciekawym obiektem widocznym z Placu jest gmach dawnego Pałacu Kultury Pracowników Tekstylnych. Ciekawi jesteśmy, czy Państwo też zauważycie podobieństwo do do Białego Domu. Kolejnym niezwykle ważnym polskim śladem jest pojezuicka fara - Katedra św. Franciszka Ksawerego, która jest jednym z najcenniejszych barokowych zabytków Wielkiego Księstwa Litewskiego. Przepych wnętrz oszałamia! Po krótkiej przerwie na obiad udacie się Państwo do domu najbardziej znanej w Grodnie polskiej pisarki, czyli Elizy Orzeszkowej. To w Grodnie powstała powieść “Nad Niemnem”, tam mieszkała, pobrała się i została pochowana. Muzeum działa w odbudowanym domu Elizy Orzeszkowej, w środku zgromadzone są jej osobiste przedmioty. Muzeum pozwala poznać pisarkę i jej barwny życiorys. Tuż obok Muzeum stoi pomnik Elizy Orzeszkowej, który przetrwał wojnę tylko dlatego, bo dla ochrony zakopano go koło Jej grobu. W czasie spaceru po mieście warto szczególnie zwrócić uwagę na niezwykle ciekawe ...kosze na śmieci! Mają fantazyjne, wyjątkowe kształty.

Cena od
199 zł/os.

Huta Julia - sam oszlifuj kryształ


Zobaczą Państwo na własne oczy, jak powstaje kryształ! Podczas zwiedzania Huty Julia będą Państwo świadkiem wytwarzania szkła wg dawnych zasad rzemiosła. Poznają Państwo jedną z 3 metod formowania szkła: dmuchanie, wolnoformowanie lub prasowanie. Przewodnik przedstawi również proces szlifowania oraz nanoszenia pięknych zdobień. Zwiedzanie odbywa się w działającej hucie, w której każde otwarcie pieca, buch pary, szczęk narzędzi i brzęk szkła jest wynikiem trwającej właśnie produkcji. Warsztaty grawerowania to znakomity sposób na zakończenie zwiedzania huty. Zajęcia zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Z pomocą pracownika huty każdy odwiedzający Julię spróbuje swoich sił w zdobieniu kryształu. Znakomitą pamiątką z warsztatów będzie własnoręcznie upiększona biżuteria i szklane wyroby.Młodsze dzieci zaprosimy do udziału w warsztatach malowania na szkle. Efekty pracy adeptów sztuki zdobienia kryształu oczywiście staną się pamiątką, którą autorzy z dumą zabiorą do domów.

Cena od
99 zł/os.

Kraków


Jak śpiewał klasyk: “Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”. Aż chciałoby się dodać: “...znów”, wszak stolicą Kraków już był, a także siedzibą królów i książąt. Będące centrum kulturalnym, naukowym i gospodarczym, miasto przyciąga co roku miliony turystów chcących odwiedzić jego liczne atrakcje. Wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starówka z jednym z największych rynków w Europie i Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim, Zamek Królewski czy Katedra Wawelska to zaledwie kilka spośród licznych świadectw bogatej historii miasta.

Cena od
89 zł/os.

Skarby Kaszub


Szwajcaria Kaszubska to region, gdzie natura wyraża się poprzez liczne jeziora, rozległe lasy i zielone wzgórza a człowiek wnosi zdecydowanie pielęgnowaną tradycję. Nasza wycieczka pozwoli Państwu wejść do krainy, której mieszkańcy wyróżniają się nie tylko własnym językiem, ale również umiejętnością wytwarzania charakterystycznie zdobionych wyrobów ceramicznych. Wycieczkę zaczniemy w samym sercu Kaszub - w Kartuzach - od wizyty w Muzeum Kaszubskim. Tu posłuchamy opowieści o tradycjach, kulturze i wyrobach tak charakterystycznych dla tej krainy. W Muzeum Ceramiki Kaszubskiej zobaczymy natomiast jak powstają znane regionalne wyroby garncarskie. Kaszuby to nie tylko bogata kultura, ale też niepowtarzalny krajobraz. Każdego, kto zechce posłuchać ciszy i poczuć wiatr we włosach, podziwiając rozległy krajobraz pozostawiony przez lodowce, ucieszy możliwość wejścia na wieżę widokową “Wieżyca” - najwyższy punkt na mapie Kaszub. Wycieczkę zakończymy w muzeum będącym swego rodzaju kombajnem atrakcji. Centrum Edukacji i Promocji Regionu to miejsce, gdzie odwiedzającym serwuje się wyjątkowo dużą liczbę doznań. Można tu podziwiać m.in. najdłuższą deskę świata, słynny dom do góry nogami, dom Sybiraka z łagrem, dom z Adampola czy bunkier Gryfa Pomorskiego. Młodsi odkrywcy docenią park linowy (za dopłatą), plac zabaw i małe zoo. Powyższym atrakcjom towarzyszą sklepiki z pamiątkami, które pozwolą dłużej wspominać czas spędzony w tej zielonej krainie.

Cena od
129 zł/os.

Trekking na Baranią Górę


Wycieczka piesza dla miłośników górskich wędrówek. Trasa słynie ze wspaniałych widoków oraz bogatej przyrody. Jeśli kochają Państwo wiatr we włosach i nie wyobrażają sobie urlopu bez aktywności fizycznej, to propozycja właśnie dla Państwa. Czekają na nas tajemnicze wodospady, gęste lasy i kamieniste ścieżki. Widok, jaki rozpościera się z Baraniej Góry, oszałamia - widać m.in. Stożek Wielki, Cieślar, Wielką Czantorię, Równicę, Skrzyczne, Babią Górę, Beskid Żywiecki, a przy ładnej pogodzie także Tatry!

Cena od
49 zł/os.

Relaks w Besenovej


Niezapomniany relaks i odprężenie zagwarantowane przez gorące źródła wybijające z głębokości 1987 metrów. Wspaniałe otoczenie, liczne baseny, strefy aktywności sportowej to doskonały pomysł na wyprawę dla całej rodziny. Osobom spragnionym relaksu szczególnie polecamy przytulne kawiarenki i masaże podwodnymi dyszami.

Cena od
69 zł/os.

Wiedeń - wokół Ringu


Próżno byłoby szukać innego miasta, w którym równie mocno splata się bogata historia, zapierająca dech architektura, z którym związane są losy tak wielu osób - cesarzowej Sisi, rodziny Straussów, Klimta czy Jana III Sobieskiego. Daj się porwać zachwycającemu klimatowi Wiednia.Nasi przewodnicy to prawdziwi pasjonaci, mieszkający tu od wielu lat. Chętnie dzielą się ogromną wiedzą historyczną ii opowiedzą o tym jak żyje się w dzisiejszym Wiedniu. O Państwa komfort zadbaliśmy, zapewniając luksusowy klimatyzowany autokar prowadzony przez doświadczonych kierowców, którzy zapewnią bezpieczny i sprawny przejazd. Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od spojrzenia nań z lotu ptaka. I tak właśnie zacznie się nasza wycieczka. Odnajdziemy nadal żyjącą w sercach mieszkańców miasta historię Odsieczy Wiedeńskiej, poprowadzonej Jana III Sobieskiego ze szczytu wzgórza Kahlenberg, z którego roztacza się wspaniała panorama na cały Wiedeń. Po przyjeździe do centrum miasta zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru wśród kamienic zaprojektowanych przez jednego z najciekawszych i jednocześnie zmuszających do refleksji… - no właśnie: znawcy spierają się co do faktu czy Hundertwassera - twórcę bogato zdobionych, barwnych budynków, w kształtach których próżno szukać linii prostych, można nazywać architektem. Jedno jest pewne: obok jego śmiałych projektów nie da się przejść obojętnie. Belwederem zwykło nazywać się okazały budynek na wzgórzu z rozpościerającym się widokiem na rozległy ogród. Nie inaczej jest w przypadku kolejnego etapu naszej wycieczki. Wiedeński Belveder uznawany jest za jedno z najwspanialszych barokowych założeń pałacowo - parkowych. Czy tak jest w istocie, sprawdzą Państwo osobiście. W układzie miasta do dziś bardzo wyraźnie zaznacza się linia rozebranych już murów obronnych. Obecnie w tym miejscu Wiedeń okala Ring - aleja, której reprezentacyjności pozazdrościć może każda, nawet najbardziej znana, ulica dowolnej europejskiej stolicy. Zapraszamy na komentowany przez przewodnika powolny przejazd trasą wśród takich “hitów” architektury i historii, jak Parlament, Teatr, Ratusz, Kościół Wotywny czy siedziba Filharmoników Wiedeńskich, skąd transmitowany jest co roku Koncert Noworoczny, będący jedną z najliczniej oglądanych audycji na świecie. A to dopiero początek, ponieważ właśnie tutaj rozpoczniemy spacer po centrum Wiednia. Przed nami Hofburg - rezydencja cesarza, dalej Graben i Kohlmarkt - główne arterie Starego Miasta z najbardziej luksusowymi sklepami, aż wreszcie Katedra Św. Szczepana w samym sercu miasta.

Cena od
189 zł/os.

Śnieżka - zdobądź najwyższy szczyt Karkonoszy


Nad szczytami Karkonoszy góruje Śnieżka – najwyższy szczyt nie tylko Karkonoszy, ale całych Sudetów. Dzięki naszej wycieczce zdobędą Państwo tę górę w przemiłym towarzystwie naszego przewodnika. Wyprawa pozwoli poczuć górskie powietrze i spojrzeć na świat z wysokości aż 1603 m n.p.m. Z Karpacza przejedziemy prosto do czeskiego Pec, gdzie mieści się dolna stacja kolejki gondolowej. Ta zawiezie Państwa na szczyt Śnieżki. Podczas spaceru, oprócz pięknych widoków zobaczą Państwo charakterystyczny budynek schroniska i obserwatorium w kształcie dysków oraz zajrzą do kaplicy św. Wawrzyńca. Następnie pospacerujemy w dół w kierunku Kopy, z której wyciągiem krzesełkowym zjedziemy wprost do Karpacza. Przy stacji kolejki czekał na nas będzie autokar. Przed nami jeszcze jedna niesamowita i zaskakująca atrakcja – anomalia grawitacyjna. Czy auta same mogą toczyć się pod górę? – Sprawdzą to Państwo osobiście podczas tej relaksującej wycieczki. Zabawa dla turysty w każdym wieku.

Cena od
139 zł/os.

Wrocław


Całodniowa wycieczka do Wrocławia pozwoli zwiedzić najciekawsze zakątki miasta, które co roku ściąga rzesze turystów, również spoza naszego kraju. Wycieczka prowadzona jest przez znakomitych przewodników, pełnych poczucia humoru i ogromnej wiedzy, którą przekazują w sposób dopasowany do potrzeb każdej grupy. Dzięki nim wsłuchamy się w przejmujące legendy, a także dowiemy się jakie historie skrywają mury miasta. Odwiedzając Muzeum sztuki we Wrocławiu będziemy mieli okazję podziwiać jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów cykloramicznych w Polsce.

Cena od
89 zł/os.

Drezno - przepych baroku


Gospodarcza i kulturalna stolica Saksonii, kipiąca barokiem jest jednym z najpiękniejszych niemieckich miast. Drezno wiąże z historią Polski postać Augusta Mocnego, który szczególnie umiłował sobie tę metropolię, sprowadzając do niej wielu znakomitych artystów-rzeźbiarzy, a także rzemieślników specjalizujących się w słynnej dziś porcelanie. Mnogość wysokiej klasy zabytków i żmudna odbudowa miasta po wojnie nie uchroniły go od skreślenia z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dlaczego tak się stało? Na to i wiele innych ciekawych pytań odpowie podczas wycieczki nasz znakomity przewodnik.

Cena od
109 zł/os.
Wczytuje
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon