Wycieczki fakultatywne do Beskidzie Śląskim

Zwiedzaj i poznawaj Świat tak jak lubisz! Przeglądaj i rezerwuj wycieczki fakultatywne już w Polsce!

Kraj

Grecja

Region

Region

Chalkidiki

Region

Kokkino Nero

Region

Korfu

Region

Skopelos

Region

Zakynthos

Region

Peloponez

Region

Kos

Region

Rodos

Region

Lesbos

Region

Santorini

Region

Naxos

Region

Mykonos

Kraj

Hiszpania

Region

Region

Costa del Sol

Region

Costa Almeria

Region

Almeria

Region

Gran Canaria

Region

Teneryfa

Region

Fuerteventura

Region

Costa Brava

Region

Majorka

Region

Costa Dorada

Kraj

Bułgaria

Region

Region

Złote Piaski

Region

Obzor

Region

Albena

Region

Sozopol

Region

Region

Budva

Region

Bar

Region

Ulcinj

Region

Podgorica

Kraj

Maroko

Region

Region

Agadir

Kraj

Turcja

Region

Region

Marmaris

Region

Dalaman

Kraj

Egipt

Region

Region

Marsa Alam

Region

Hurghada

Kraj

Cypr

Region

Region

Region

Kyrenia

Region

Famagusta

Region

Ercan

Kraj

Albania

Region

Region

Durres

Region

Kruje

Region

Saranda

Kraj

Tunezja

Region

Region

Nabul

Region

Susa

Region

Monastyr

Region

Al Mahdijja

Region

Djerba

Region

Region

Neum

Kraj

Chorwacja

Region

Region

Dalmacja

Region

Dubrownik

Region

Dubrovnik

Region

Korcula

Region

Orebić

Region

Hvar

Kraj

Portugalia

Region

Region

Algarve

Region

Madera

Kraj

Włochy

Region

Region

Kampania

Region

Kalabria

Region

Sardynia

Region

Sycylia

Kraj

Kuba

Region

Region

Varadero

Kraj

Meksyk

Region

Region

Cancun

Region

Riviera Maya

Region

Cozumel

Region

Isla Mujeres

Kraj

Kenia

Region

Region

Malindi

Region

Watamu

Region

Bamburi

Region

Diani Beach

Region

Galu

Region

Chale Island

Region

Nyali

Region

Kilifi

Kraj

Dominikana

Region

Region

Puerto Plata

Region

San Juan

Kraj

Dominika

Region

Kraj

Macedonia

Region

Ochryd

Region

Kraj

Gruzja

Region

Region

Batumi

Kraj

Tajlandia

Region

Kraj

Jordania

Region

Region

Aqaba

Region

Morze Martwe

Kraj

Indonezja

Region

Region

Bali

Kraj

Mauritius

Region

Region

Port Luis

Region

Belle Mare

Kraj

Gambia

Region

Region

Banjul

Kraj

Panama

Region

Region

Playa Blanca

Kraj

Brazylia

Region

Kraj

Seszele

Region

Region

Mahe

Kraj

Indie

Region

Region

Goa

Kraj

Wietnam

Region

Region

Region

Dubaj

Region

Abu Dhabi

Region

Fujairah

Region

Adżman

Kraj

Oman

Region

Region

Dhofar

Kraj

Polska

Region

Region

Mazury

Region

Karkonosze

Kraj

Tanzania

Region

Region

Zanzibar

Beskid Śląski

Perły Beskidu - Szlakiem Pętli Beskidzkiej


Wycieczka autokarowa Pętlą Beskidzką to najlepszy sposób na poznanie bogatej i fascynującej historii, kultury i zabytków Beskidu. Przepiękne położenie zwiedzanych miejscowości i możliwość bliskiego poznania folkloru to niezapomniane przeżycie dla całej rodziny. Wycieczkę rozpoczniemy od obejrzenia skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, aby na własne oczy przekonać się jak ogromna jest w rzeczywistości. Kurna Chata Kawuloka to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w Istebnej. Bogate wyposażenie chaty wybudowanej pod koniec XIX w. w narzędzia, instrumenty i sprzęty codzienne robi wrażenie na dzieciach i dorosłych. Przewodnicy z pasją opowiadają o pomieszczeniach (również o izbie kurnej) i sprzętach, dając wyobrażenie życia w tym tradycyjnym góralskim, drewnianym domu. W pobliżu znajduje się wyjątkowe muzeum Koronki Koniakowskiej. Prezentuje ono przepiękne wyroby najznakomitszych koronczarek. Muzeum pokazuje w bardzo interesujący sposób ciągle żywą tradycję. Eksponaty to mistrzowskie sploty i najdelikatniejsze wzory. Po kilkuminutowym spacerze udamy się na szczyt Koczego Zamku, aby usłyszeć historię związaną z tym miejscem i nacieszyć zwrok widokiem na panoramę Beskidu. W centrum Bielsko - Białej zobaczymy Rynek ze swoimi wspaniałymi kamienicami oraz zabytkową fontannę Neptuna. Kolejnym punktem będzie wzgórze Kaplicówka z Krzyżem Papieskim, przy którym w 1995 roku Jan Paweł II odprawił mszę dziękczynną za kanonizację św. Jana Sarkandra dla 250 tysięcy wiernych. Miejsce to idealnie nadaje się na krótki odpoczynek. Zapierający dech w piersiach widok Beskidu Śląskiego będzie z pewnością inspiracją do fotografowania.

Cena od
79 zł/os.

Śladami Jana Pawła II


Podróż śladami Jana Pawła II to wyjątkowe przeżycie. W czasie tej wycieczki odwiedzimy miejsca związane z Janem Pawłem II. W Wadowicach będzie to dom rodzinny Jana Pawła II, w którym mieszkał aż do matury oraz Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, czyli miejsce chrztu papieża. Muzeum zostało podzielone na kilka stref, w których można bliżej poznać Jana Pawła II nie tylko jako papieża, ale też jako dziecko i młodzieńca. Zgromadzone pamiątki pozwolą towarzyszyć Karolowi Wojtyle w jego drodze od urodzenia przez całe życie. Po zwiedzaniu Muzeum koniecznie należy sprawdzić smak “papieskich kremówek” i obejrzeć zabytkowe, urokliwe kamieniczki przy trójkątnym rynku Wadowic. Po krótkiej przerwie udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedyna kalwaria na świecie. Kalwarie to zespoły kościołów lub kaplic umieszczone na wzgórzach tak, aby przypominały Jerozolimę. W czasach, kiedy pielgrzymowanie do niej nie było możliwe, pielgrzymując do takiej kalwarii można było uzyskać takie same odpusty, jak podróżując do Jerozolimy. Kalwaria Zebrzydowska składa się z klasztoru i bazyliki oraz 42 kaplic i kościołów rozlokowanych na obszarze 6 kilometrów kwadratowych zbudowanych na wzór obiektów z Ziemi Świętej. Najcenniejszym elementem sanktuarium jest obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej, który zobaczysz w jednej z bocznych naw bazyliki. Historia tego obrazu jest bardzo poruszająca. Sanktuarium położone jest we wspaniałej, sielskiej scenerii i to między innymi z tego powodu Jan Paweł II odwiedzał to miejsce jeszcze jako młodzieniec i później jako papież.

Cena od
99 zł/os.

Wokół Jeziora Żywieckiego


Żywiec to podstawowe miejsce do odwiedzin między Beskidem Małym, a Żywieckim. Funkcjonujące przez ponad 450 lat jako samodzielne Państwo Żywieckie słynie z browaru, ale również z niezapomnianych zabytków i żywo kultywowanej tradycji. W czasie wycieczki zobaczymy okolicę z każdej strony - miejskiej, wodnej i z góry. Historia Żywca zaczyna się w XIV wieku, jednak już w czasach starożytnych na pobliskim wzgórzu Grojec założona została osada celtycka. Pod koniec XIX wieku nastąpiła szybka industrializacja Żywca i to wtedy powstał Browar Arcyksiążęcy, obecnie drugi co do wielkości browar w Polsce i chluba miasta. W tym samym okresie powstały fantastyczne budynki, które będziemy mogli podziwiać w czasie krótkiego spaceru. Muzeum Browaru pozwala zobaczyć, jak przebiega proces powstawania piwa. Samo miejsce, w którym Muzeum powstało, czyli wykute w skale piwnice, robi ogromne wrażenie. W czasie zwiedzania można poczuć klimat XIX wiecznego Żywca. Będąc w Żywcu koniecznie należy spojrzeć na Jezioro Żywieckie. Jego powstanie związane jest z tragiczną powodzią, w czasie której między innymi centrum miasta znalazło się pod wodą. Utworzenie zbiornika pozwoliło urządzić niezwykle atrakcyjny turystycznie obiekt i popularne miejsce spacerów mieszkańców okolic. Równie popularnym miejscem wypraw jest Góra Żar. Można się na nią dostać kolejką linowo - terenową, co stanowi atrakcję dla małych i większych turystów. Ze szczytu góry można podziwiać wspaniałą panoramę, startujące szybowce i parolotnie.

Cena od
59 zł/os.

Trekking na Baranią Górę


Wycieczka piesza dla miłośników górskich wędrówek. Trasa słynie ze wspaniałych widoków oraz bogatej przyrody. Jeśli kochają Państwo wiatr we włosach i nie wyobrażają sobie urlopu bez aktywności fizycznej, to propozycja właśnie dla Państwa. Czekają na nas tajemnicze wodospady, gęste lasy i kamieniste ścieżki. Widok, jaki rozpościera się z Baraniej Góry, oszałamia - widać m.in. Stożek Wielki, Cieślar, Wielką Czantorię, Równicę, Skrzyczne, Babią Górę, Beskid Żywiecki, a przy ładnej pogodzie także Tatry!

Cena od
49 zł/os.

Relaks w Besenovej


Niezapomniany relaks i odprężenie zagwarantowane przez gorące źródła wybijające z głębokości 1987 metrów. Wspaniałe otoczenie, liczne baseny, strefy aktywności sportowej to doskonały pomysł na wyprawę dla całej rodziny. Osobom spragnionym relaksu szczególnie polecamy przytulne kawiarenki i masaże podwodnymi dyszami.

Cena od
69 zł/os.

Wiedeń - wokół Ringu


Próżno byłoby szukać innego miasta, w którym równie mocno splata się bogata historia, zapierająca dech architektura, z którym związane są losy tak wielu osób - cesarzowej Sisi, rodziny Straussów, Klimta czy Jana III Sobieskiego. Daj się porwać zachwycającemu klimatowi Wiednia.Nasi przewodnicy to prawdziwi pasjonaci, mieszkający tu od wielu lat. Chętnie dzielą się ogromną wiedzą historyczną ii opowiedzą o tym jak żyje się w dzisiejszym Wiedniu. O Państwa komfort zadbaliśmy, zapewniając luksusowy klimatyzowany autokar prowadzony przez doświadczonych kierowców, którzy zapewnią bezpieczny i sprawny przejazd. Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od spojrzenia nań z lotu ptaka. I tak właśnie zacznie się nasza wycieczka. Odnajdziemy nadal żyjącą w sercach mieszkańców miasta historię Odsieczy Wiedeńskiej, poprowadzonej Jana III Sobieskiego ze szczytu wzgórza Kahlenberg, z którego roztacza się wspaniała panorama na cały Wiedeń. Po przyjeździe do centrum miasta zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru wśród kamienic zaprojektowanych przez jednego z najciekawszych i jednocześnie zmuszających do refleksji… - no właśnie: znawcy spierają się co do faktu czy Hundertwassera - twórcę bogato zdobionych, barwnych budynków, w kształtach których próżno szukać linii prostych, można nazywać architektem. Jedno jest pewne: obok jego śmiałych projektów nie da się przejść obojętnie. Belwederem zwykło nazywać się okazały budynek na wzgórzu z rozpościerającym się widokiem na rozległy ogród. Nie inaczej jest w przypadku kolejnego etapu naszej wycieczki. Wiedeński Belveder uznawany jest za jedno z najwspanialszych barokowych założeń pałacowo - parkowych. Czy tak jest w istocie, sprawdzą Państwo osobiście. W układzie miasta do dziś bardzo wyraźnie zaznacza się linia rozebranych już murów obronnych. Obecnie w tym miejscu Wiedeń okala Ring - aleja, której reprezentacyjności pozazdrościć może każda, nawet najbardziej znana, ulica dowolnej europejskiej stolicy. Zapraszamy na komentowany przez przewodnika powolny przejazd trasą wśród takich “hitów” architektury i historii, jak Parlament, Teatr, Ratusz, Kościół Wotywny czy siedziba Filharmoników Wiedeńskich, skąd transmitowany jest co roku Koncert Noworoczny, będący jedną z najliczniej oglądanych audycji na świecie. A to dopiero początek, ponieważ właśnie tutaj rozpoczniemy spacer po centrum Wiednia. Przed nami Hofburg - rezydencja cesarza, dalej Graben i Kohlmarkt - główne arterie Starego Miasta z najbardziej luksusowymi sklepami, aż wreszcie Katedra Św. Szczepana w samym sercu miasta.

Cena od
189 zł/os.
Wczytuje
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon